Vizyon tarihi:
15 Şubat 2013Oyuncular:
Min-soo Jo (Mi-Son) Eunjin Kang (Hoon-Chul\''s wife) Jae-rok Kim (Monk) Jung-jin Lee (Gang-Do) Jin Yong-Ok (Shop Owner in Wheelchair)


Ekip:
Ki-duk Kim (Yönetmen) Ki-duk Kim (Senaryo) Kim Soon-Mo (Yapımcı)

Konu:

Güney Koreli yönetmen Kim Ki-Duk'un son filmi kimsesiz büyüyen ve hayata karşı acıması olmayan bir adamın hayatını konu alıyor.
Tefeciler için çalışan ve "tahsilata giden her yol mubahtır" ilkesiyle davranan adına Gang Do'nun kaybedecek hiçbir şeyi yoktur; bu yüzden de zalimliğinin zirvesindedir. Fakat bir gün annesi olduğunu söyleyen bir kadın karşısına çıkacak ve yaşamını yeniden sorgulamasına neden olacaktır. Gang Do kadına başta inanmasa da sonrasında sakladığı dehşet dolu sırları öğrenecektir...
Dünya prömiyerini 2012 Venedik Film Festivali'nde yapan ve ödülle dönen filmin baş rollerini Min-soo Jo ve Jung-jin Lee paylaşıyor. Acı tek kopyayla vizyona girdi.Zalimliğimiz ve para hırsımız yüzünden birbirimize inancımızı kaybetmiş olabilir miyiz?

Hepimiz aslında Tanrı''nın merhametini mi bekliyoruz?

Tefeciler adına çalışan zalim bir adam patronlarının alacaklarını her ne yöntemle olursa olsun toplamaya alışmıştır. Ailesi ya da dert edeceği sevdikleri olmadığı gibi işini sınırsız kötülükle yapabilme yolunda ne korkusu ne de tereddüdü vardır. Bir gün karşısına bir kadın çıkar ve annesi olduğunu iddia ederek yıllar önce onu terkettiği için özür diler.


Adam başta kadına inanmaz; herhangi bir anne hatırası yoktur. Ama kadına bağlandıkça onun korkunç bir sır sakladığını anlar. Kore''de şiddet sahneleri yüzünden şimdiden büyük tartışma yaratan Acı ilk gösterimini Eylül''de Venedik Film Festivali''nde gerçekleştirdi.


ntv