Vizyon tarihi:
15 Şubat 2013


Oyuncular:


John C. Reilly (Wreck-It Ralph) Jane Lynch (Sergeant Calhoun) Jack McBrayer (Fix-It Felix) Stefanie Scott (Moppet) Sarah Silverman (Vanellope von Schweetz ) Brandon T. Jackson (Coily the...

Ekip:
Rich Moore (Yönetmen) John Lasseter (Yapımcı) Clark Spencer (Yapımcı) Phil Johnston (Senaryo) Henry Jackman (Müzik)


Konu:

Yönetmenliğini Rich Moore'nin üstlendiği ''Oyunbozan Ralph'' adlı 3 boyutlu animasyon filminin senaryosunu Phil Johnston ve Rich Moore kaleme aldı.

Seslendirmesini Jane Lynch John C. Reilly ve Sarah Silverman'ın yaptığı filmde atari oyunu kahramanı olan Ralph'ın hikayesi anlatılıyor.

Ralph her zaman günü kurtaran oyunlarının iyi çocuk yıldızı Fix-It- Felix tarafından gölgede bırakılmaktan sıkılmıştır. Ama yıllarca aynı şeyin olmasından ve Felix’in o ihtişamını görmesinden sonra Ralph kötü çocuk rolünü oynamaya karar verir. Konuları kendisi ele alır ve bir kahraman olmanın gerektirdiği şeylere sahip olduğunu göstermek için video oyunlarının her bir jenerasyonu içinde bir oyundan oyuna zıplama seyahatine koyulur.

Macerasında Oyunbozan Ralph ilk kişisel aksiyon oyunu Hero’s Duty’den çok güçlü Sergeant Calhoun ile karşılaşır. Ama Vanellope von Schweetz’in şeker kaplı yarış oyunu Sugar Rush ile uyumsuzluk oluşur çünkü dünyası Ralpf’in istemeden tüm arkatı tehdit edecek ölümcül bir düşmanı salıvermesiyle tehlikeye girer. Ralph rüyasını gerçekleştirip çok geç olmadan günü kurtarabilecek midir?


ntv