Vizyon tarihi:
08 Şubat 2013Oyuncular:
Cosmina Stratan (Voichita) Cristina Flutur (Alina) Valeriu Andriuta (Priest) Dana Tapalaga (Mother superior) Catalina Harabagiu (Antonia) Gina Tandura (nun Iustina) Vica Agache (nun Elisabeta)...

Ekip:
Cristian Mungiu (Yönetmen) Cristian Mungiu (Senaryo) Tatiana Niculescu Bran (Senaryo) Pascal Caucheteux (Yapımcı) Jean-Pierre Dardenne (Yapımcı) Luc Dardenne (Yapımcı) Vincent Maraval...

Konu:
''4 Ay 3 Hafta 2 Gün'' filmiyle büyük yankı uyandıran ve tanınan Altın Palmiye ve daha birçok ödül kazanan Cristian Mungiu''nun filmi ''Tepelerin Ardında'' 2012''de Cannes Film Festivali''nde Altın Palmiye''ye aday gösterildi.

Devotee Voichita ve Aline aynı yetimhanede birlikte büyümüş burada cinsel taciz gibi zorlu durumları birlikte atlatmış iki yakın arkadaştır. Yetimhaneden sonra yolları ayrılan iki kadından Voichita Almanya''ya göçmüş ve orada yaşamış; Alina ise Romanya''ya yerleşip oradaki bir manastıra sığınmıştır.

Voichita depresyon ve yalnızlıktan müstarip olduğu Almanya''dan Romanya''ya eski arkadaşını ziyarete gider. Planlarına göre Romanya''dan Alina''yı da alıp yeni bir hayata başlayacaktır. Ancak Alina''yı yaşadığı manastırda bulduğunda beklemediği bir durumla kaşılaşır.


ntv