Vizyon tarihi:
25 Ocak 2013Oyuncular:
Gael García Bernal (René Saavedra) Alfredo Castro (Lucho Guzmán) Antonia Zegers (Verónica) Diego Muñoz Néstor Cantillana (Fernando) Luis Gnecco (Urrutia) Jaime Vadell Marcial Tagle Manuela...


Ekip:
Pablo Larrain (Yönetmen) Pedro Peirano (Senaryo) Pablo Cruz (Yapımcı) Daniel Marc Dreifuss (Yapımcı) Gael García Bernal (Yapımcı) Jonathan King (Yapımcı) Juan de Dios Larraín (Yapımcı)...

1988'de gerçekleştirilen Şili referandumundan yola çıkan film parlak fikirli genç bir reklam uzmanını baş role taşıyor. Diktatör Augusto Pinochet'i baskılarla ülkeyi referandum oylamasına götürmüştür. Muhalefet kanadı ise bu fırsatı kullanıp onu alaşağı etmek için René Saavedra'nın yönettiği "Hayır" odaklı ciddi bir reklam kampanyası başlatır. Bu kampanya Augusto Pinochet'nin sonunu getirecek ve tarihin yönünü değiştirecek midir?

Festival takipçilerinin ödüllü Tony Manero filmiyle bildikleri Pablo Larraín'in son işi "No" 2012 Cannes Film Festivali'nde dünya prömiyerini yaptıktan sonra evine Sanat-Sinema Ödülü ile dönmüş bir yapım. René Saavedra rolünde Meksikalı gözde aktör Gael García Bernal'in yer aldığı filmin yurt dışında eleştirmenlerden gelen notu da oldukça yüksek.


Konu:
1988’de Şili’nin başındaki diktatör Augusto Pinochet uluslararası baskılar sonucunda başkanlık sürecine dair bir halk oylamasına gider. Ülke Pinochet''nin iktidarını sekiz yıl daha uzatmasına EVET veya HAYIR oyu verecektir.

HAYIR''cı muhalefet liderleri kampanyaları için genç ve başarılı bir reklamcı olan René Saavedra''yı (Gael García Bernal) kendileriyle çalışmaya ikna eder. Kısıtlı kaynaklardan ve diktatörün adamları tarafından izlenmelerinden dolayı meydana gelen bütün garipliklere rağmen Saavedra ve takımı seçimi kazanmak ve Şili''yi özgürlüğüne kavuşturmak için hem iktidarı hem de muhalefeti şaşırtan sıra dışı bir plan yapar.

ntv