Yapım
:2011 ~ Türkiye
Tür
:Aksiyon Dram Komedi Macera Suç
Yönetmen
:Oğuzhan Uğur
Oyuncular
:Halil Taşdemir Sennur Nogaylar Senem Başak önder Yalçın Erdinç Kurt Serhat Turhan şefik Onatoğlu A. Enver Akoğlu Sefa Songür Cenk Dostverdi Murat Cirit
Senaryo
:Oğuzhan Uğur
Yapımcı
:Halil Taşdemir
Görüntü Yönetmeni
:Erkan Uzdur
Müzik
:Müslüm Gürses Pit10
Filmin Websitesi
:agirabi.tv
Süre
:1 saat 37 dk
Gösterim Tarihi
: 06 Mayıs 2011

Konusu:
Efe ve Yiğit adında iki genç moda olan mafya dizilerinden etkilenmeyi abartıp AĞIR ABİ olmayı kafaya koymuşlardır. Ağır Abi olabilmek için ne yapabileceklerini düşünürlerken Türkiye’de yaşayan en acımasız mafya babası olan Abidin Cirit\'in yaşadığı kasabaya gitmeye karar verirler.

Ufak bir güç gösterisiyle kendilerini Abidin Cirit\'e kanıtlayan ikili amaçlarına ulaştıklarını zannederken Cirit\'in bir anda tövbe edip kendini alemden emekli etmesiyle yıkılırlar. Cirit yine de elini ikilinin üzerinden çekmez ve Efe’yle Yiğit’i tek oğlu olan Sultan’ın koruması olarak görevlendirir. Sultan\'ın ipe sapa gelmez aşırı şımarık hareketleri yüzünden gençlerin başına olmadık şeyler gelir.


İkili kendilerini Sultan yüzünden başlarına açılan dertten sıyırmaya çalışırken kendilerini bir anda Antepli ve Cirit arasında geçen büyük bir intikam savaşının ortasında bulur.


Filmin oyuncu kadrosunda Sennur Nogaylar Halil Taşdemir Senem Başak Serhat Turhan A. Enver Akoğlu Önder Yalçın Erdinç Kurt Sefa Songür Cenk Dostverdi Şefik Onatoğlu Burçak Üzen Murat Cirit yer alıyor.

http://www.youtube.com/watch?v=WPRYFQCWbf0