Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (16 Kasım 2012)

Gözetleme Kulesi
Yönetmen: Pelin Esmer
Oyuncular: Olgun Şimşek Nilay Erdönmez Menderes Samancılar Kadir Çermik
Tür: Dram
Konu: Filmde yangın gözetleme kulesine bekçi olarak sığınan Nihat’la otobüslerde hostes olarak çalışıp Tosya’da küçük bir otogara sığınan Seher’in suçluluk duygularına karşı kendi kendilerine verdikleri savaşı artık birbirlerinin şahitliği altında yapmak zorunda kalışları konu ediliyor. Ormanın en tepesinde bir yangın gözetleme kulesine bekçi olarak sığınan Nihat’la Tosya’da otoyol kenarında küçük bir otogara sığınan Seher başkalarından kaçarken birbirleriyle çarpıştıklarında suçluluk duygularına karşı kendi kendilerine verdikleri savaşı artık birbirlerinin şahitliği altında yapmak zorunda kalırlar.
The Twilight Saga: Breaking Dawn Part 2 / Alacakaranlık Efsanesi: Şafak Vakti Bölüm 2Yönetmen: Bill Condon
Oyuncular: Kristen Stewart Robert Pattinson Taylor Lautner ve Dakota Fanning
Süre: 115 dk
Tür: Aksiyon Dram Macera
Konu: 17 yaşındaki Bella Swan’ın küçük bir kasaba olan Forks Washington’a babasının yanına taşınması burada Edward Cullen isimli soluk yüzlü kendisini geri çeviren ama bir o kadar da gizemli olan sınıf arkadaşına aşık olması anlatılıyor. İkisi de onalrı bir arada tutan bu çekimi inkar da edememektedirler…Edward kendisinin ve ailseinin vampire olduğunu itiraf ettiğinde bile. İşler yeterince karmaşık değilmiş gibi Bella’nın en iyi arkadaşı Jacob Black da bir kurttur ve tamamen vampirleri yok etmek için varolmaktadır.

DağYönetmen: Alper Çağlar
Oyuncular: Çağlar Ertuğrul Ufuk Bayraktar Fırat Doğruloğlu Mesut Akusta
Tür: Dram Savaş
Süre: 90 Dk.
Konu: Bir askeri birlikten gönderilen dört kişilik ekip sıradan bir iletişim anteninin tamir görevi sırasında hiç beklenmedik bir şekilde pusuya düşer. Hayatta kalan uzun dönem er ve kısa dönem çavuş iki genç asker ilk kez aralarındaki didişmeyi bir kenara bırakıp esas düşmana karşı beraber mücadele edeceklerdir. İki tüfek dört şarjör ve arızalı bir telsiz dışında sahip oldukları tek şey hayatta kalma içgüdüleri ve güçlü iradeleridir. Dağ iki genç askerin kardeşlik ve cesaret kavramlarını keşfettiği bir insani öyküdür. Filmde İstanbul’lu Oğuz askere giden brövesinin takılmasına 1 hafta kala kendini cesaretinin sınanacağı bir tehlikenin içinde bulur. Oğuz’un sürekli dalaştığı Keçiören kabadayısı Bekir ise uzun dönem er olarak askerlik yapmaktadır. Ne komutanlarla ne de erlerle arası iyi olan “arıza” lakaplı Bekir’in askerliği asi tavırları yüzünden iki sene uzamıştır. Oğuz’la yanyana ve omuz omuza girmek zorunda kalacağı mücadele saf ve fütursuz cesaretine rağmen Bekir için bile adeta bir sınav olacaktır.