Tür :
Komedi / Müzik

Gösterim Tarihi :16 Ekim 2009
Yönetmen : Ang Lee
Senaryo : James Schamus Elliot Tiber (Kitap) Tom Monte (Kitap)
Görüntü Yönetmeni : Eric Gautier
Müzik : Danny Elfman
Yapım : 2009 ABD 110 dk.

Oyuncular :
Imelda Staunton (Sonia Teichberg) Henry Goodman (Jake Teichberg) Demetri Martin (Elliot Teichberg) Dan Fogler (Devon) Jonathan Groff (Michael Lang)Eugene Levy (Max Yasgur) Emile Hirsch (Billy) Paul Dano (VW Guy) Kelli Garner (VW Girl) Jeffrey Dean Morgan (Dan) Liev Schreiber (Vilma) Yıl 1969. Vietnam Savaşı'nın halen sürmekte olduğu ama "barış" seslerinin yükseldiği hippi neslinin altın çağı. Genç bir menajer olan Michael Lang Woodstock'ta devasa bir konser düzenlemek için gerekli her şeyi yapmış her izni almıştır. Fakat konserin başlamasına kısa bir süre kala belediye konser iznini iptal eder.

Her sene ufak bir müzik festivalinin organizatörlüğünü yapan genç Elliot Tiber aldığı bu haber üzerine Lang'i arar ve festivalin ailesine ait motelin arazisinde yapılabileceğini çünkü başka bir organizasyonu yapmak için zaten izin alınmış olduğunu söyler.

Lang araziden etkilenmez ama Tiber'in El Monaco isimli moteli organizatörlerin tüm süreci yürüteceği yerleşim yeri haline gelir. Arazinin hemen yanında Yasgur isimli Yahudi bir çiftçinin arazisini mesken tutan organizatörler karşılarında beklemedikleri kadar fazla insan bulurlar. Binlerce insan Elliot'un yanı başındaki araziye doğru yola çıkmışlardır ve bu hayatının dönüm noktası olacak kadar inanılmaz bir organizasyon olacaktır.

'69 yılında hayata geçen ve 500.000 kişinin katıldığı gelmiş geçmiş en büyük festival olarak adlandırılan Woodstock Festivali 40. yıl dönümünde Ang Lee yönetimiyle beyazperdeye aktarıldı. Elliot Tiber ve Tom Monte'nin kendi anılardan yola çıkarak yazdıkları otobiyografik roman Taking Woodstock: A True Story of a Riot a Concert and a Lifetan uyarlanan yapım festivalin yapım aşamasını ve sürüklendiği keşmekeşi anlatıyor. 15-18 Ağustos 1969'da gerçekleşen festivale aralarında Jimi Hendrix Carlos Santana Janis Joplin The Who Jefferson Airplane Creedence Clearwater Revival Joe Cocker gibi efsane isimler katılmıştı.

Fragman: