Kara Büyü (2009)
Vizyon tarihi: 9 Ekim 2009

Yönetmen: Sam Raimi

Senaryo: Sam Raimi Ivan Raimi

Yapımcı: Rob Tapert Grant Curtis

Görüntü yönetmeni: Peter Deming

Müzik: Christopher Young

Kurgu: Bob Murawski

Tür:Korku Gerilim

Yapım: ABD 2009 99 dakika (Renkli)

Dil: İngilizce

Yapımcı Firmalar: Universal“Örümcek Adam” (Spider Man) ve “Evil Dead” serisinin yönetmeni Sam Raimi şeytani bir lanetin etkisini kırmanın çaresini umutsuzca arayan bir genç kadının öyküsünü anlatan “Kara Büyü" (Drag Me to Hell) ile korku türüne geri dönüyor.

Christine Brown (Alison Lohman) Los Angeles’ta yaşayan bir ev kredisi uzmanıdır. Mesleğinde hırslı ve tutkuludur. Clay Dalton (Justin Long) adında yakışıklı bir erkek arkadaşı vardır. Hayatında herşey tam istediği gibidir. Ta ki esrarengiz görünümlü Bayan Ganush’un (Lorna Raver) aldığı konut kredisinin vadesinin uzatılması talebiyle bankaya gelişine kadar…

Christine bu noktada kararsız kalır. İçgüdülerinin sesini dinleyip yaşlı kadına istediği süreyi vermeli midir? Yoksa patronu Bay Jacks’ı (David Paymer) etkilemek için süre uzatma talebini reddetmeli midir? İkincisini seçerse ikramiyesini alacaktır. Christine ikincisini seçer; borcuna karşılık evden tahliye edilmesi için gerekli talimatı vererek Bayan Ganush’u zor durumda bırakır.

İntikam hırsına kapılan yaşlı kadın Christine’ye Lamia adıyla bilinen çok güçlü bir büyü yapar. Artık Christine’in hayatı cehenneme dönüşmüştür. Şeytani güçlerin saldırıları ve karamsar erkek arkadaşı tarafından yanlış anlaşılması üzerine ruhunu ebedi lanetten kurtarmak amacıyla Rham Jas (Dileep Rao) adlı bir kahinin yardımına başvurur. Hayatı kabusa dönen Christine’in normal hayatına dönmesi için kahin büyüyü tersine çevirecek çılgınca bir süreç başlatır.

Şeytani güçler giderek yaklaştıkça Christine karar vermek zorunda kalır lanetten kurtulmak için ne kadar ileri gidecektir?..