Vizyon tarihi:
25 Mayıs 2012


Yapım: 2011 | Fransa | İrlanda | İtalya

Tür : Dram | Gerilim | Suç

Yönetmen: Paolo Sorrentino

Senaryo: Umberto Contarello

Oyuncular: Sean Penn Eve Hewson Frances McDormand

Konu :

Cheyenne şimdi ellili yaşlarını süren bezgin eski bir rock yıldızıdır. Yaşına rağmen eski alışkanlıklarından giyim tarzından vazgeçmek istemeyen Cheyenne 30 senedir görüşmediği babasının ölümü üzerine Dublin'den mecburen New York'a gelir ve cenaze sırasında babasının insani bir suça karşın intikam peşinde olduğunu öğrenir.II. Dünya Savaşı sırasında babasına Auschwitz toplama kampında Naziler tarafından işkence edilmiştir ve şimdi bu Nazi subayını bulma görevini Cheyenne üstlenecektir.

Babasının intikamı için ABD'yi boydan boya geçen eski rock yıldızı Cheyenne rolünde Sean Penn'in başarılı bir oyunculuk ortaya koyduğu yapım 2011 Cannes Film Festivali Kiliseler Birliği Ödülü'ne layık görülmüştü. Filmde Penn'e Frances McDormand Judd Hirsch ve Eve Hewson eşlik ederken film müziklerinde David Byrne ve Will Oldham'ın imzası var.


Senaristliğini Umberto Contarello ve Paolo Sorrentino'nun üstlendiği yapımın yönetmen koltuğunda gene Sorrentino oturuyor. Yönetmenin Cannes'da yarışan bu dördüncü filmi aynı zamanda İngilizce çektiği ilk yapım olma özelliğinde.
Fragman