KPSS Sınavı 2012 Başvuru Tarihi 9-18 Nisan...

2012 KPSS sınavına ilişkin merak edilen konulardan biri olan kpss başvuru tarihleri açıklandı.

ÖSYM 2012 KPSS başvuru tarihlerini resmi sitesinde duyurdu. Her yıl olduğu sınavlardan 1-2 ay öncesine rastlayan başvuru tarihleri şöyle…

7-8 Temmuz 2012′de uygulanacak Lisans KPSS adayları başvurularını 9- 18 Nisan 2012 tarihleri arasında 23 Eylül 2012 de yapılacak Ortaöğretim ve Önlisans KPSS adayları ise başvurularını 18 Haziran – 4 Temmuz 2012 tarihleri arasında yapabilecekler.

KPSS yerleştirme takviminin Ocak ayı içinde açıklanması gerekiyordu. Bir çok adayın merak ettiği yerleştirme tarihleri Devlet Personel Başkanlığınca açıklandı. İlk yerleştirme Haziran’da ikinci yerleştirme ise Kasım’da yapılacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik bu yıl yapılacak ilk KPSS yerleştirmesi için DPB tarafından yerleştirme taleplerinin toplanacağı tarihleri açıkladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik bu yıl yapılacak ilk KPSS yerleştirmesi için Devlet Personel Başkanlığı (DPB) tarafından kamu kurum ve kuruluşlarından yerleştirmetaleplerinin12 Mart-20 Nisantarihleriarasında toplanacağını bildirdi.

Bakan Çelik yaptığı yazılı açıklamada bu yıl yapılacak KPSS B grubu (lisans) A grubu ve öğretmenlik kategorileri için sınav başvuru tarihinin 9-18 Nisan sınav tarihinin ise 7-8 Temmuz; KPSS B grubu ortaöğretim ve önlisans kategorisi için sınav başvuru tarihinin 18 Haziran-4 Temmuz sınav tarihinin ise 23 Eylül olarak belirlendiğini ifade etti.

Çelik şunları kaydetti:

”Bu yıl yapılacak ilk KPSS yerleştirmesi için DPB tarafından kamu kurum ve kuruluşlarından yerleştirme talepleri 12 Mart-20 Nisan tarihleri arasında toplanacak. Bu kadrolar 22 Mayıs 2012 tarihinde ÖSYM Başkanlığına bildirilecek ve 18 Haziran-27 Haziran tarihleri arasında ÖSYM Başkanlığınca tercihler alınacak.

İkinci yerleştirme için DPB kamu kurum ve kuruluşlarından yerleştirme talepleri 22 Ağustos-21 Eylül tarihleri arasında toplanacak bu kadrolar 19 Ekim’de ÖSYM Başkanlığına bildirilecek ve 19-28 Kasım tarihleri arasında ÖSYM Başkanlığınca tercihler alınacak.

ÖSYM sınav ücretlerinde herhangi bir değişiklik yapmadı. Lisans KPSS ye girecek adaylar tek oturum için 35 TL iki oturum için 55 TL üç oturum için 75 TL ve her dört oturuma da katılacaksa 95 TL sınav ücreti yatıracak. Ortaöğretim ve Önlisans adayları ise sadece 35 TL yatıracaklar.