KPSS sonuçlarıKPSS ortaöğretim sonuçlarıkpss önlisans sonuçları hala açıklanmadı.Kpss sonuçları merakla bekleniyor.Kpss sonuçlarını merak eden okuyucular çileden çıktı. Kpss sonuçlarını en azından duyuru yapılmasını isteyen öğrenciler şimdiden bu olaya yorumlarla protesto etmeye başladı.

KPSS Sonuçları Bekleyen Adaylara

Kpss sonuçlarını beklemekte biraz daha sabır edin.Kpss sonuçları yakın zamanda açıklanır.Herhangi bir resmi siteden duyuru yapılırsa sizi bilgilendirmek için haber yaparız.Bizi takip edin!

KAMU PERSONELİ SEÇME SINAVI (KPSS)

Kamu Personeli Seçme Sınavı tıpkı YGS ve LYS gibi zorlu bir hazırlık sürecinden sonra ter döktüğümüz bir sınavdır. Üniversite sınavını kazandınız ve istediğiniz bölüme yerleştiniz. Güzel güzel okudunuz diplomanızı odanızın duvarına astınız. Ya sonra? Her şey bitti mi? Tabii ki hayır. Asıl maraton şimdi başlıyor. Öğrencilik yıllarınızdaki gibi tek sorumluluğunuz dersleriniz değil. Bir işe girip para kazanmanız gerekiyor. Bunun için de binlerce insanın içinden sıyrılmanız gerekiyor.

2012 YILI KPSS ortaöğretim ve Önlisans sınavı 22 - 23 Eylül 2012 tarihleri arasında gerçekleşti. Sınavını tamamlayan memur adayları ÖSYM'nin soruları ve cevapları yayınlandıktan sonra az çok herkes kaç puan alacağını tahmin etmektedir. 2012 KPSS ortaöğretim ve Önlisans sınav sonuçları ne zaman açıklanacağına dair osym başkanlığı tarafından henüz bir resmi açıklama bulunmamaktadır.ÖSYM 'nin KPSS sınav sonuçlarını Ekim ayı sonuna doğru açıklanacağı düşünülmektedir.

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Geçtiğimiz Ekim ayının 22 ve 23'ünde yapılan KPSS ortaöğretim - ön lisans sınavının yapılmasının ardından gözler sınav sonuçlarına çevrildi. Sınavın yapılmasının ardından her ne kadar sınav soruları ve cevap anahtarları yayınlansa da resmi sonuçlar merakla bekleniyor.

KPSS ile bir meslek edinme devlette iş bulabilme ümidi taşıyan binlerce kişi bu nedenle KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun cevabını arıyor.

Binlerce kişinin her yıl umut bağladığı KPSS sınavı bu yıl da türlü spekülasyonların ardından gerçekleşti. Bir klasik haline gelen kopya dedikodularına artık kulak asılmasa da insanların içinde yine de bir şüphe yok değil. Çünkü sabırsızlıkla beklenen kazanabilmek için emek harcanarak gece gündüz çalışılan bir sınavda bazılarının haksız bir şekilde diğerlerinin öne çıkması haliyle kimsenin istediği bir durum değil.

Bu nedenle de olabildiğince güvenli bir şekilde eşit şartlarda sınavın yapılması herkesin tek dileği. Bu yıl sınav sonuçlarının açıklanması geciktirildiği için 2012 kpss sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun cevabını verebilmek de kolay değil. Önceki yıllarda açıklanan tarihler göz önüne alındığında 20 Ekim tarihinde açıklanması bekleniyor.

Bu süre içerisinde sınav sorularında hangi cevabı verdiğini hatırlayan adaylar soru kitapçıklarını indirerek çözebilir ve cevap anahtarı ile karşılaştırabilir.

Bunun sonucunda da doğru ve yanlışlarını belirleyerek tam da olmasa ortalama bir puanı belirleyebilirler. Bu sayede de puanlarına göre planlar yaparak tercih zamanını daha kolay bir şekilde geçirebilirler.

2012 - 2013 KPSS YILI ve SINAVI NASIL OLACAK

Milli eğitim bakanı Ömer Dinçer 2013 yılındaki KPSS sınavlarında öğretmen alımlarında başarılı olanı seçecek bir sistem hazırladıklarını belirterek önümüzdeki yıl alan sınavı da yapacağız. Bundan sonra öğretmen alımı da daha çok zor olacak açıklamasını yaptı. Bu yıl öğretmen alımında 57 bin öğretmen aldığını hatırlattı. Hükümet olarak elimizden geleni yapıyoruz kim daha başarılıysa onu alacak bir sistem kuruyoruz. Öğretmenlikte yaklaşık 140 alan olduğunu vurgulayan Dinçer herkes hakkını yerini kendi yerinde koruyor kontenjanları belirlerken de ona göre belirliyoruz dedi. Bu yıl bakanlık olarak 160 bin öğretmene ihtiyaç duyduklarını ancak hükümetten bunun tamamının alamadıklarını belirten Dinçer şöyle devam etti: bütün illerde ve bütün 140 a yakın alanlarda 25 oranında öğretmen aldık bir mesleki alanı koruyarak daha fazla kontenjan vererek toplumda adaleti sağlayamayız. Herkes bir objektif bir karar kriteri kullandığımızı bilmeli ve hakkına razı olmalıdır. Herkes ötekinin hakkını kendi üzerine talep ederse adalet sağlanamaz.

kpss sonuçları ne zaman açıklanır?

2012 kpss serüveni yazılı sınavları ile şimdilik tamamlandı. kpss sınavı 22-23 Eylül 2012 tarihleri arasında yapıldı. Sınavı heyecanını atlatan memur adayları kpss sınav soruları ve cevaplarının ne zaman yayınlanacağını merak etmekte idi. OSYM bugunkü yaptığı duyuru ile kpss sınav soruları ve cevapları yayınladı.

Tahmini olarak kaç puan alacaklarını öğrenen adaylar şimdi sabırsızlıkla kpss sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak etmektedir. KPSS sonuçları ne zaman açıklanacağına dair herhangi bir duyuru olmadığı için herkes tahmini olarak haber vermektedir. Fakat günümüz teknolojisine göre sonuçlar bir hafta içinde açıklanabilir.