Beni unutma olur mu ?

Hayatımda kal anlamında söylemiyorum sevgili lütfen doğru yorumla beni. Unutma; aradan yıllar geçsede gitsende yahut gitsem bile... Sızlayan bir yara olarak kalmak da değil isteğim asla sadece unutma !

Olur ya birgün adımı duyarsan yada anımsatırsa kısacık bir cümle saniyelik bir olay belki bir semt ismi yada şehir. GÜLÜMSE gülümseyerek hatırla.
Bir oğlun olursa yada ; aşık olduğunda mesela ayrıldığında " Baba bütün kızlar böyle mi ? " diye sorduğunda elini koyup omzuna yahut dokunup dizine " değil oğul bütün kızlar böyle değil " de mesela...

Unutma olur mu?

Bir film adında bir şarkıda veya bir reklamda mesela geleyim aklına . İki saniyelik tebessüm çok değil asla ... Tebessüm et ve sor sevgili " şimdi ne yapıyor acaba? "

Yanındakini kalbindekini yahut yatağındakini aldatır gibi değil ; bir güzel gününü düşünür gibi bir şarkı sözünü mırıldanır gibi! Sor sevgili; " O ne yapıyor şimdi? " ... "Düşünüyor mu beni? "

Kızım olursa mesela aşık olur ve terkedilirse gözünde iki damla ; "AŞK böyle mi anne? " diye sorduğunda silip gözyaşını başını yaslayıp göğsüme yada senin en sevdiğin yere ; boynuma gömüp başını " hayır kızım AŞK böyle değil " diyeceğim ben ve dalıp uzak bir noktaya " Şimdi ne yapıyor acaba? " diye soracağım . Hatta ömrümün sonuna kadar korkacağım kızım oğluna aşık olursa diye...

Bir gün biri mırıldanırsa o şarkıyı yada bir yerde duyarsam o reklamı kısacık bir tebessüm geçecek dudaklarımdan ... Sorcam ; "napıyor acaba? Düşünüyor mu beni?" Aldatır gibi değil yanımdakini ; en güzel günümü hatırlar gibi ...

Yada birgün bir kızımız olursa yahut oğlumuz ve aşk acısı çekerse sorarsa " Hep böyle mi? " diye ; bana bak çünkü ben sana bakıyor olacağım benimle aynı yanıtı ver olur mu gülümseyerek " HEP BÖYLE DEĞİL... "