Gökkuşağının Gıpta Ettiği Kadın

Son derece nârin olandı o çabuk incinendi. Şefkatin doğduğu bağrında sevgiyi besleyendi. Çabuk kırılandı o ama çarçabuk da gülebilendi. Güldüğünde yüzünde açan çiçeklerin renkleriyle Gökkuşağını kendine gıpta ettirendi.

Yüzündeki tek süsü utandığı zaman yanaklarında beliren pembe hicâbıydı.. Ki bu gül yaprağına benzeyen renk gökkuşağında bile olmayan türdendi. Gönüllerdeki gül yaprağı neyse Utandığında güle çalan yanakları da tam anlamıyla aynı şeydi..

Kömür karası gözleri yoktu belki ki olması işten bile değildi.. O gözlerin sadece En Sevgili(sav)’ye bahşedildiğini can-ı gönülden bilendi.. Kömür karası gözleri yoktu belki ama saçlarının her bir teli zifiri karanlık bir geceydi. Gözleriyse o siyah gecede Nebi’nin şehâdet parmağıyla ikiye bölünüveren ay’ın ta kendisiydi..

Hayâ en güzel süsüydü kadının. Saflıktan başka süse gereği olmayandı bir de yüzündeki nur’dan başka.. Hayâ’nın güzel olduğunu kadınlarda bulunduğunda ise güzelliğin doruk noktasına ulaştığını iyi bilendi.

Hayâ’sından olsa gerek mühürlüydü sözleri. Her zaman çözülemezdi sihri. Mühürlü sözlerini açacak tek anahtar Sözlerin Mutlak Sahibi’nin(cc) isimleriydi. O’nu(cc) an/la’t’/maya başladığında çözülüverirdi dili.

Kem söze yaklaşmazdı bir kuşun çırpınışı kadar nârin kalbi..