İnci’ nin başlıca şifa verdiğine inanılan alanlar ruhsal sıkıntılardır. Anksiyete duygu bozukluğu gibi kişiyi üzen üzülmesine neden olan hastalıkların tedavisinde yardımcı olarak kullanılabilir. İnci’ nin depresyon eğilimli kişiler üzerinde yatıştırıcı bir etkisi olduğundan sıklıkla bahsedilmektedir.

İnci ayrıca genellikle kadınlarda görülen kansızlık cilt kuruluğu peklik menstrual sorunlarının hafifletilmesi için de önerilmektedir. Doğurganlığı arttırdığı başka bir inanılan faydasıdır. Bağırsak ile ilgili sıkıntıların azaltılmasında da İnci kullanılabilmektedir. Süzme görevi gören akciğer ve böbrek için de yararlıdır.

İNCİ’NİN RUHSAL OLARAK GÜÇ VERDİĞİNE İNANILAN ALANLAR


İnci ruhsal durumumuza her anlamda iyi etkiler veren bir taştır. İnsanın maneviyatını güçlendirir. Bizi üzen duyguları kovar her türlü üzüntüyü yumuşatır. Akıl karışıklıklarını duygu karmaşasını da dindirdiği bilinmektedir. İnsanlarla yakınlık kurmaya yardımcı olduğu için aksi insanların mizacını yumuşatmak amacı ile kullanılabilecek mükemmel bir hediyedir. Agresifliği bastırılması annelik ile bağdaştırılan şevkat sevgi anlayış fedakarlık gibi duyguların canlandırılması için İnci çok faydalıdır. Arası bozuk eşlerin duruma daha anlayışlı yaklaşım sağlayabilmesini ve dinginlikle konuları ele alabilmesini sağlar.

Su deniz bitki ve özellikle ilaç ile uğraşan kimselerin İnci’ yi değerli taş olarak tercih etmeleri başarılarını arttırmaları için sıklıkla tavsiye edilmektedir.

kynk: takitas