Başarı Bolluk Bereket Taşı ZÜMRÜT (Emerald) Özellikleri Zümrüt alırken nelere dikkat etmek gerekir ?

Osmanlı İmparatorluğu zamanında da pek çok padişah tarafından Zümrüt hem rengi ve temsil ettikleri hem de uğur getirdiğine inanıldığı için en çok tercih edilen taşlardan bir tanesi olmuştur ve Topkapı Sarayında Zümrüt’ten yapılmış nice mücevher günümüzde ziyaretçilere sergilenmektedir.

Zümrüt Elmas Safir Yakut gibi parasal değeri en yüksek değerli taşlardan bir tanesi olmakla birlikte şifa verdiği ve uğur getirdiği alanlar manevi dünya ile ilgili olmuştur. Fiziksel ve duygusal dengenin temsilcisi Zümrüt’tür. İletişimi iş hayatını zekâyı ve eğitimi destekleyen bu konularla ilgili kanalları açan bir taştır. Çok eski çağlardan beri Zümrüt bereket olumlu gelişmeler ve hayat şansı veren bir taş olarak anılmaktadır. Zümrüt’ün yeşil rengi Müslümanlar için dinsel bir anlam da temsil etmektedir. Pek çok Arap- Müslüman ülkenin bayrağında bu nedenle yeşil renk vardır.

Zümrüt pek çok farklı dilde yeşil taş ya da yeşil anlamına gelen kelimelerden ismini almıştır. Mavi ve sarı tonlarında renkleri bulunmakla beraber en çok yeşil olarak piyasalarda bulunmaktadır. Binlerce yıldır çıkarıldığı ve insanlar tarafından kullanıldığı bilinen Zümrüt’ ün mistik tarafı da kendisi kadar eskilere dayanmaktadır. Hatta Hz. Musa’ nın 10 emrinin üzerine yazıldığı tabletlerin Zümrüt’ ten yapıldığı bile söylenmektedir. Aşırı ısıya maruz kaldığında renk değişikliği gösterebilen taşın gizemli olduğu yönündeki inanç da buradan gelmektedir. Mısırlıların inançlarına göre yeşil renginden dolayı yenilenme ve tazelenmeyi ifade eden taş mumyalanan pek çok kişinin ölümden sonraki hayatlarındaki yeni başlangıçlarına kolay adım atmaları maksadı ile boyunlarına kolyeler olarak takılırdı.

ZÜMRÜT’ ÜN RUHSAL OLARAK GÜÇ VERDİĞİNE İNANILAN ALANLAR
Zümrüt her türlü iletişim sorunu yaşadığınız durum ile ilgili güçlü bir düzelticidir. Negatif duyguların ifadesini kontrol altına alarak daha yapıcı bir zeminde konuşmalar yapmamızı teşvik eder. Aşk sevgi arayan kişilerin de hayatlarına bu duyguları davet etmek için Zümrüt kullanmaları tavsiye edilmektedir. Zümrüt şans ve refah vaat eden bir taş olduğundan sevgiyi hayatınıza doğru insanla birlikte çağıracaktır. Hâlihazırda var olan arkadaşlık veya özel ilişkilerde de uyumu bağlılığı yakınlaşmayı güçlendirdiği bilinmektedir.

Özellikle iletişim ve analiz ile ilgili mesleklerde çalışan yazar politikacı eğitmen yazılımcı bankacı gibi kişilerin başarıyı kendilerine davet etmeleri için Zümrüt kullanmaları tavsiye edilmektedir. Burada meslek gruplarını belirlerken kullanılan kriter parasal sermaye istemeyen bizim aklımız yaratıcılığımız ile ilgili bir işte çalışıyor olmamızdır. Zümrüt kendi potansiyeli ile para kazanan meslek gruplarına başarı vaat eden bir taştır.

Zihinsel berraklık ve dikkat sağlanması gereken proje dönemlerinde de (öğrenciler için önemli sınavlarda) Zümrüt ile yapılmış bir takının üzerinizde olması size yardımcı olacaktır.

Zümrüt Satın Alırken
Zümrüt gümüş kullanılarak monte edilmiş ya da altın renkli metaller ile takı haline getirilmiş olmalıdır. Ten ile teması kesinlikle sağlanmalıdır. Zümrüt teninize temas etmediği sürece düzenleyici enerjilerinden faydalanabilmeniz mümkün değildir.

Zümrüt Yakut Elmas Safir gibi enerjisi en yoğun olan taşlardan bir tanesidir. Bu nedenle kesinle diğer takılardan ayrı bir yerde muhafaza edilmelidir.

Zümrüt Uyumlaması
Zümrüt mutlaka Çarşamba günü sabah erken saatlerde kullanacak kişi tarafından ilk kez takılmalıdır. Böylelikle taşın enerji temizliği sağlanmış kullanacak kişiye uyumlu hale gelmesi söz konusu olabilecektir. Uyulmama işlemi için gerekli olan bilgi satın alınan ürün ile birlikte gönderilmektedir.

takitas.com