Akik (Agate)

Güçlü ve erkeksi bir enerjiye sahip olan akik cinsel organlar ve cinsel güç için faydalıdır. Bedenin gerginlik olan kısımlarına sıcaklık hissi verir ve gerginliği azaltır. Kan dolaşımına çok iyi gelir. Donuk akik kan dolaşımını kolaylaştırır. Bu taşın çocuksuz aileleri çocuk sahibi yaptığı kişilere uzun ömür getirdiği güç ve cesaret verdiği erkeklerde erkeklik bezini kadınlarda yumurtalıkları koruduğu bilinmektedir. Donuk Akik Sindirim bozukluklarını ve mide ağrılarını geçiriyor. Yosunlu Akik Vücutta tansiyon dengeleyicidir. Üriner sistemin sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Lenflerin sirkülâsyonunu rahatlatır. Sevinç ve huzur simgesidir. Uğur ve bereket taşıdır. Hemen hemen tüm burç özelliklerine uyar. Bedensel ve zihinsel kuvvetlendirici bir taş olan Akik taşıyanı tehlikeden korur uyumsuzluklarına son verir. Akik taşının bunların yanı sıra uykusuzluğa korkaklığa karabasana nazara ve hatta metabolizmanın düzgün çalışmasına faydası olduğu da bilinen şeyler arasındadır. Canlılık veren enerjisiyle kendinizi sıkıntılı ve kötü hissettiğiniz anlarda olayların iyi yönünü de görmenizi sağlar. İnsanların olumsuzluklarından kolayca etkileniyorsanız akik size iyi gelecektir. Kendisini taşıyan kişiye güç keyif ve iyimserlik hissi verir.

Bedensel ve zihinsel kuvvetlendirici bir taş olan Akik taşıyanı tehlikeden korur uyumsuzluklarına son verir. Akik taşının bunların yanı sıra uykusuzluğa korkaklığa karabasana nazara ve hatta metabolizmanın düzgün çalışmasına faydası olduğu da bilinen şeyler arasındadır.

Akik taşına kimileri de Ateş Taşı ya da Gezgin Taşı derler. Gerçeklerin farkına varılmasında yardımcıdır. Hemen hemen tüm burç özelliklerine uyar.


ALINTIDIR.