Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Question Taşların Temizliği Nasıl Yapılır?  TAŞLAR NASIL TEMİZLENİR?

  Kural olarak insan nasıl temizlenirse öyle temizlenir. Zira biz nasıl sınıflandırırsak sınıflandıralım nasıl isimlendirirsek isimlendirelim kâinattaki tüm yaratılmışlar temel yapısı itibariyle birbirine benzer ruh ve madde olarak. Yeryüzünde 2 ana temizleyici bulunmaktadır: SU ve TOPRAK. Normal dışı durumları dikkate almazsak ikisi de temizdir ve temizleyicidir.

  İnsan nasıl kirlendiğinde yıkanırsa taşlar da kirlendiğinde yıkanarak arındırılır. Zira kullandığımızda hem vücut salgıları nedeniyle maddi anlamda hem süreklilik arz eden ışınımlar nedeniyle enerji bakımından hem de elektrik yüklenmesi yönünden kirlenir. Su maddi kirleri temizlediği gibi enerji kirliliğini de ortadan kaldırır.

  Nasıl ki bedenimiz elektrikle yüklendiğinde toprağa dokunarak veya çıplak ayakla toprağa basarak bedenimizde biriken ve bizde asabiyet oluşturan fazla elektrikten kurtulursak taşlar da toprakla temas ettiğinde biriktirdiği elektrikten kurtulur. Taşların toprağa gömülmesinin veya toprakla belirli süre temas ettirilmesinin diğer bir önemli sebebi de taşların bünyesinde bulunan minerallerin toprakta bulunmasıdır. Taşlar toprakla temasları sırasında enerji akışı şeklinde eksikliklerini giderecektir.

  Doğal olarak taşların hava ve ateş unsuruyla da teması gereklidir. Zira yeryüzündeki tüm maddeler dört unsurdan oluşur ve hayatiyetini devam ettirebilmek için bu 4 unsura ihtiyacı vardır. Bu nedenle bir bardak suya konulan taşların güneş ışınlarının ulaşabildiği bir konumda bekletilmesi gerekmektedir.

  NE KADAR SÜRE BEKLETİLMELİDİR?
  Taşlar haftada bir gün 7 - 8 saat suda veya toprakta bekletilirse yeterlidir.

  TAŞLARIN YIKANACAĞI VEYA İÇİNDE BEKLETİLECEĞİ SUYUN SICAKLIĞI NASIL OLMALIDIR?
  Taşlar doğal sıcaklığındaki suyla veya ılık suyla yıkanmalıdır. Aynen insanlar gibi. Sıcak suyla yıkanmamalı veya sıcak suda bekletilmemelidir. Zira Opal Turkuvaz Oltu (Jet) Kiyanit gibi taşların yapısını bozabilir.

  Taşlar doğal sıcaklığındaki suyla veya ılık suyla yıkanmalıdır. Aynen insanlar gibi. Sıcak suyla yıkanmamalı veya sıcak suda bekletilmemelidir. Zira Opal Turkuvaz Oltu (Jet) Kiyanit gibi taşların yapısını bozabilir.

  TAŞLARI YIKARKEN SABUN KULLANILABİLİR Mİ?

  TURKUVAZ taşı hariç tutulursa taşların suyla temizlenmesinde sabun kullanılabilir. Zira sabun genel olarak kimyasal madde içermemektedir. Turkuvaz gözenekli olduğundan sabunla temas ettiğinde renklerinde değişim oluşabilir. Renk değişimini önemli görmeyenler Turkuvaz taşını da sabunlu suyla temizleyebilir.

  BANYO YAPARKEN ŞAMPUAN KULLANILIRSA TAŞLAR ZARAR GÖRÜR MÜ?

  Doğal bitki özleriyle imal edilmiş şampuanlar taşlara zarar vermez. Turkuvaz için bir önceki maddede söylenenler burada da geçerlidir. Ancak içerisine kimyasal maddeler katılmış şampuanlar yalnızca taşlara değil saçlarınıza ve teninize de zarar verecektir.

  TAŞLAR TUZLU SUDA BEKLETİLEREK TEMİZLENİR Mİ?
  Tuz bakteriler bakımından antiseptik özellik taşır bakterileri öldürmeye yardımcı olur. Aynı zamanda tuz bedenimiz için de yararlı bir mineraldir. Ancak unutmamak gerekir ki bedene alınan fazla tuz vücut sistemlerinin ve yapıtaşlarının bozunumuna sebep olur. Tuzlu suda 5 – 10 dakikadan fazla bekletilen birçok taşın da yapısının bozulacağı doğal bir sonuçtur. Kanaatimce denizlerde oluşmuş mercan sedef gibi organik taşlarla yanardağ ifrazatının okyanuslarla karşılaşması sonucu oluşan lav taşları dışındaki taşlar tuzlu suda bekletilirse zarar görebilir.

  İÇERİSİNDE TAŞLARIN BEKLETİLDİĞİ SU İÇİLEBİLİR Mİ?
  Kesinlikle hayır. Zira bu şekilde hareket etmek taşları toz halinde yemekle aynı şeydir. Taşların büyük çoğunluğunda ise Bakır Alüminyum Kurşun Çinko gibi sindirim sistemine girdiğinde zararlı etkisi olan mineraller bulunmaktadır. Tenle temasında bedendeki mineral dengesini sağlayan bu mineraller doğrudan sindirim sistemine girdiğinde toksin etkisi gösterecektir.

  TAŞLARI TEMİZLEYEN TAŞLAR VAR MIDIR?
  Mümkündür. Zira taşların birbirine dokunması aralarında aynı elementler bakımından alışverişe sebep olur. Dolayısıyla örneğin Ametist Sitrin Kuvars gibi kristal cevherlerin üzerine bırakılan işlenmiş bir taş eksilen minerallerini tamamlayabilecektir.

  Yine örneğin Kiyanit taşı kendi kendisini ve çevresindeki taşları temizleyen bir taştır.

  Alıntıdır


 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Duru suyla temizlenmesi gerektiğini söylüyorlar ama ben denize bile giriyorum. (:


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş