Malahıt(Malakit)

Ağrıları gidermek amacıyla ağrıyan bölgenin üzerine koyularak kullanılır. Ancak taşın büyüklüğü ağrıyan bölgenin büyüklügü kadar olmalıdır. Karaciğer ve dalağın işlevlerine yardımcıdır. Radyasyondan koruyucudur. Mide bulanması araba ya da deniz tutması gibi durumlarda iyi gelir. Karın ağrısı adele kasılmaları ve romatizmaya karşı faydalıdır. Sakinleştirici özelliği dolayısıyla uyumaya yardım eder. Kalbi kuvvetlendirir. Kişiyi; korku suçluluk kendini kabullenmeme gibi olumsuz duyguların getirdiği sınırlamalardan kurtarır. Zihni ve vücudu canlandırır. Dengeleyicidir. Koyu yeşil taş kendini tanımaya sinirsel depresyonlara yararlı oluyor.

Kişiye güçlü olduğu duygusu verir. Neşe ve canlılık veren etkisi vardır. Korku şüphe ve heyecanı gidererek cesaret ve istekliliği artırır. İçe gömülen acıları ortaya çıkarır ve onların çözümlenmesine yardım eder. Böylece kişi taşıdığı keder ağırlığını üzerinden atarak eski neşesine kavuşur.

Malahit yeşil ve üzerinde daha koyu yeşil ortak merkezli çizgileri olan bir taş olup özünde neşe taşır. İsminin anlamı da arındırıcı demektir. Sakinleştirici bir taş olup uyku ve uyumaya yardım eder. Güneş sinir ağı chakrasının üzerinde kullanıldığında içimize gömdüğümüz acıları tekrar ortaya çıkarma gücü vardır. Bu eski acıların kendini ifade etmesiyle taşıdığınız kederin ağırlığını da üzerinizden atabilir ve neşenize tekrar kavuşabilirsiniz. Neşe enerjisi hızla dönen bir enerjidir ve her bir chakrayı çevreleyen enerjiye benzer. Malahit iki ayrı tondaki yeşil rengi ile yeryüzünün titreşimlerini tutar. Siz toprağın gücünden etkilenirken toprak da size sevgi ve huzur sunar. Bu kendinizi yeterince güçlü hissetmenizi sağlar böylece eski acılardan da kurtulursunuz. Malahit aynı zamanda pankreas ve dalak fonksiyonlarını da arttırdığı gibi kaygı ve tansiyonu da dengeleyip hücreleri yenileme özelliği de sergiler. Dolaşım sistemi ve kalbi kuvvetlendirir ancak bu taşı aşırı duygusal olduğunuz günlerde fazla kullanmamalısınız.


ALINTIDIR.