Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Lightbulb Taşlar Hakkında Genel Bilgiler.
  Vücudumuzla çevre arasındaki enerji akımını düzenleyen yarı değerli şifalı taşlar stresten romatizmaya cinsel isteksizliğe kadar pek çok hastalığa iyi geldiği gibi kişinin ömrünü de uzatıyor.

  Evren dediğimiz bu karmaşık ortamda yaşam ve varlık üzerine bildiğimiz ne varsa tümü bir enerji alışverişinden oluşuyor. Kezmoz içindeki dünyamızda evrenin bir parçası olarak bizler de bu enerji alışverişinden payımızı alıyoruz. Bioenerji adıyla çoğumuzun yakından tanıdığı bu kavram aslında ne şekilde kontrol altında tutup nasıl kullanılacağını bilemediğimiz bir muamma.

  Doğada sayıları oldukça fazla olan kristaller bu etkişimleri bir ölçüde kontrol altına almamızda yardımcı oluyorlar. Sanki içlerindeki o pırıltılı ışığı bize de yansıtıyorlar. Peki ama daha çok masallarda okuduğumuz bir kristallerin iyileştirici gücünün sırrı nedir?

  Yoksa bu bir çeşit sihir mi bu gibi sorulara yanıt bulmak için Türkiye’de bu işle ilgilenen ve gerçek anlamda bir taş uzmanı olan Sedat Kandemir’le görüştük. Akmar Pasajı’nın üst katında dükkanı bulunan Kandemir; işin inceliklerini öğrettiği yeğenleriyle birlikte çalışıyor. Sedat Bey doğanın armağanı taş ve kristallerin birer enerjisi olduğuna inanıyor. Bioenerji konusundaki deneyimlerini öncelikle kendi üzerinde deneyen Kandemir burç taşları diye bilinen kavrama da tamamıyla karşı. Her taşın herkese iyi gelmeyeceğini belirtiyor ve “Önemli olan sorunun iyi teşhis edilip uygun taşın belirlenmesidir” diyor.

  Taşlardaki bu enerjinin nedeni; milyonlarca yıl yer altında dünyanın enerji merkezine yakında bulunmaları ve yeryüzüne çıkarken pozitif enerji yüklenmeleri şeklinde açıklanıyor. Yeryüzüne çıktıklarında bir enerji yumağı halinde olan bu taşlar ve kristaller depoladıkları enerjilerinden insanlara cömertçe dağıtıyorlar. Hatta bu taşların iyileştirme süreci sonunda kömür haline döndükleri de biliniyor. Sizden negatif enerji alıp pozitif enerji verirken fiziksel yapılarında bazı değişiklikler oluşuyor ve sonuçta sizi iyileştiren bu taşlar kendilerini yok ediyorlar.

  İnsan vücudunda bioenerji konusunda bazı hassas noktalar bulunuyor. Şakralar olarak da adlandırılan bu bölgeler arasında beyin alın boğaz böbrek pankreas ve yumurtalıklar bulunuyor. Taşlarla yapılan tedavinin metodolojisi de oldukça basit. Rahatsızlığa uygun olan kristali veya taşı problemin bulunduğu bölgeye yakın tutarak enerji alışverişini sağlamamız yeterli.
  Taşlar sadece hastalıkların tedavisinde kullanılmıyor. Kişiye verdiği enerji sayesinde pozitif etkileşimde bulunup konsantrasyon yeteneğini artırıyor.

  Vücudu elektronik cihazların kötü etkilerinden arındırıyor. Ruhsal dengenin sağlanmasına yardımcı oluyor. Bu taşlardan yüzük küpe kolye yapıp aksesuar veya evinizin bir köşesinde biblo olarak yararlanabiliyorsunuz. İnsanlar arasında sevgi ve pozitif iletişim sağlayan bu taşlar kim bilir belki sizin de derdinize derman olabilir.

  Hangi taş neye iyi geliyor?

  Taşlar doğada bulunuş biçimlerine yerin ne kadar altından ve ne şekilde çıkartıldıklarına renklerine ve içeriklerindeki minerallere göre değişik amaçlarla kullanılıyor. İşte başlıca taşlar ve faydalı oldukları hastalıklar:

  Agate: Uzun ömür ve mutluluk simgesi. Günlük stresinizi alıyor.

  Firuze (Turkuaz): Nazara karşı iyi geliyor. Olumsuzu olumluya çeviriyor bilinci genişletiyor. Tansiyonu düzenliyor. Kalp hastalıklarına iyi geliyor.

  Zümrüt: Göz ağrılarını dindiriyor iltihap ve kızarıklığı dindiriyor. İltihap ve kızarıklığı gideriyor.

  Aytaşı: Duru görüş ve sezgi yeteneklerini kuvvetlendiriyor. Kramplara iyi geliyor. Yıldızı düşük olanların kullanması gereken bir taş.

  Kaplan Gözü: Sahiplenme arzusunu güçlendiriyor. İnsanın kendini işine vermesini sağlıyor. Konsantrasyonu güçlendiriyor.

  Akik (Kırmızı Kalsedon): Uğur ve bereket taşıdır. Donuk akik kan dolaşımını kolaylaştırıyor. Erkeklerde testisleri. Kadınlarda yumurtalıkları koruyor.

  Kolsedon (Mavi Akik):Düşünce yeteneğini kuvvetlendiriyor. İyi konuşmayı sağlıyor. Renginden dolayı nazar için de yararlı bir taş.

  Zebercet (Peridot): Tıbbi cihazların kaydedemediği kalp çarpıntılarına ve sebebi bilinmeyen korkulara iyi geliyor.

  Kehribar (Amber):Reçinenin taşlanmış hali olup özellikle guatr astım bronşit ve alerji hastalıklarında yarar sağlıyor.

  Opal: Sevgi ve şefkat simgesidir. Karşılıksız seven kişiler kullanıyor. Eklem iltihaplarını geçiriyor.

  Topaz (Sitrin): Kan dolaşımı bozukluğuna iyi geliyor. Telepati yeteneğini artırıyor.

  Lal:
  Tehlikeyi haber veren taş olarak biliniyor (Kullanan kişiye tehlike geleceği zaman taş rengini açıyor.)

  Jade (Yeşim): İyi ilişkiler vefalı dost simgesidir. Aynı zamanda böbrek rahatsızlığından kaynaklanan ateşi düşürdüğü söyleniyor.

  Lapis Lazuli (Lacivert Taş): Ruh ve beden arasındaki dengeyi sağlıyor. Ayrıca zihin açıklığına yardımcı oluyor. Hazmı kolaylaştırıyor.

  Ametist: Strese migrene iştahsızlığa göz ağrılarına ve akciğer hastalıklarına iyi geliyor. Bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

  Mercan: Bir deniz ürünüdür. Solunum açıcı etkisi bulunuyor.

  Kristal Kuars: Enerjinin simgesidir. Tansiyonu düzenliyor. Meditasyonda kullanılıyor. Radyasyonu topladığından cep telefonu olanların kristal taşıması gerekiyor. Bu taşlar aldıkları radyasyonu 15 günde bir yıkamak yoluyla atıyorlar.

  Krizopraz: Seksüel bozukluklar ve depresif durumlarda rahatlatıcı özelliğinin yanında kişisel yeteneklerin ortaya çıkmasını sağlıyor.

  Pyrite: İdare gücünü artırıyor. Diğer insanlarla uyum içinde çalışmanın gerçekleşmesine yardımcı oluyor.

  Turmalin: Beden ve zihin ilişkisini güçlendiriyor. Duyarlılık ve sezgiyi anlayışı artırıyor. Aile saadetini güçlendirici taş diye de biliniyor. Su damlası anlamına geldiğinden denizciler nazar ve uğur taşı olarak taşıyorlar.

  Jasper: Sevgi ve inanç simgesidir. Karaciğer dalak mesaneyi güçlendiriyor. Toprak elementlerini temsil ediyor.

  Öneriler

  * Yeryüzünde gözünüzün gördüğü her şey bir sebeple yaratılmıştır. Taşlar da bu halkanın en önemli araçlarıdır. Milyarlarca yılda magmanın çekirdeğinden hareket halindeki lav seli olarak yukarıya çıkması çatlaklarda toplanıp oluşması ve bu arada gördüğü basınç ve içinde bulunan mineraller sayesinde kazanmış olduğu bir enerji vardır.

  * Taş alırken dikkat edeceğiniz en önemli unsur taşı severek almanız olmalıdır. Kesinlikle tavsiyeyle taş alınmaz niye ihtiyacınız varsa onu almalısınız.

  * Ellenmiş dokunulmuş kullanılmış taşların arındırılmadan kullanılması sakıncalıdır.

  * Şifa için alınan taşların ilgili olduğu çakralarda kullanılması gerekir. (Çakra: Vücudun enerji alış- veriş noktalarıdır. Vücudumuzda 7 tane çakra var)

  * Kuars kristallerinin taşlar arasında özel bir yeri olup insan hayatı üzerinde büyük etkileri vardır. En basit anlatımla enerji yönlendiricidir. Enerji tanzimi tansiyon tanzimi radyasyondan korunma medyumluk niteliklerini geliştirmede çakra açılmasında şifacılıkta vb. kullanılır. Bilinçli kullanılması tavsiye olunur. Yanlış kullanımlarda zarar verebilir.

  * Mücevher niteliğindeki taşlarda rengin başladığı gibi bitmesine ve içinde nokta çizik çatlak olmamasına dikkat edin.

  * Yarı kıymetli taşlarda tam tersidir. Hiç bir yarı kıymetli taş başladığı gibi bitmez ve hiç bir zaman bir öncekinin aynı olmaz.

  * Kristal yapılı taşların naturel halleri insanlara daha fazla şifa ve fayda temin eder.

  * Burçlarla şifa taşları arasında hiç bir alaka yoktur. Bir taş bir işe yarıyorsa burca göre ayrım olmaz evrenseldir herkese aynı faydayı sağlar.

  * Taşlarınızı sevin onlarla konuşun onlar sizi anlayacaktır.


  Alıntıdır.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Taşlar ve anlamları
  Agate: Uzun ömür ve mutluluk simgesi. Günlük stresleri atar.


  Firuze (Turkuaz) : Nazara karşı iyi gelir. Olumsuzu olumluya çevirir bilinci genişletir. Kaygıyı teskin eder ve tansiyonu düzenler. Kalp hastalıklarına iyi gelir.


  Aytaşı: Duru ve sezgi hassalarını güçlendirir. Kramplara iyi gelir. Yıldızı düşük olanların kullanması gereken bir taştır.


  Kaplan gözü: Sahiplenme arzusunu güçlendirir. İnsanın kendisini işine vermesini sağlar konsantrasyonu güçlendirir.


  Akik (Kırmızı kalsedon) : Uğur ve bereket taşıdır. Donuk akik kan dolaşımını kolaylaştırır. Erkeklerde erkeklik bezini kadınlarda yumurtalıkları korur.


  Kalsedon (Mavi akik) : Düşünce yeteneğini kuvvetlendirir. İyi konuşmayı sağlar. Renginden dolayı nazar için de iyidir.


  Zebercet (Peridot) : Kalp çarpıntılarına ve sebebi bilinmeyen korkulara iyi gelir.


  Kehribar (Amber) : Guatr astım boronşit ve allerjiye karşı iyi gelir.


  Opal: Sevgi ve şevkat simgesi olup koşulsuz sevgi verme özelliğine sahip olanlar kullanabilir. Yoksa tarihteki gibi uğursuz taş olma özelliği ortaya çıkabilir. Eklem iltihabına iyi gelir.


  Jade: İyi ilişkiler ve dostluk simgesidir. Böbrek rahatsızlığından kaynaklanan ateşi düşürür.


  Lapislazuli: Ruh beden arasındaki dengeyi sağlar. Ayrıca zihinsel berraklığa ve derin düşünmeye yardımcı olur. Hazmı kolaylaştırır.


  Mercan: Solunum açıcı özelliği vardır.


  Krizopraz: Seksüel ve depresi durumları rahatlatıcı özelliği vardır. Kişisel yetenekleri ortaya çıkarır.


  Pyrite: İrade gücünü arttırır. Diğer insanlarla armoni halinde çalışmayı gerçekleştirir.


  Jasper: Sevgi ve inanç simgesidir. Karaciğer dalak ve mesaneyi kuvvetlendirir.

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Hastalıkları iyileştirdiğine inanmıyorum. Ama takı olarak görünümleri çok güzel.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş