Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Lightbulb A'dan Z'ye Şifalı Taşların Sağlığımıza Etkileri - Resimleriyle Beraber Açıklamaları..

  Doğadan Gelen Sağlık

  Şifalı Taşların Sağlığımıza Etkileri


  Akik
  (Agate)


  Güçlü ve erkeksi bir enerjiye sahip olan akik cinsel organlar ve cinsel güç için faydalıdır. Bedenin gerginlik olan kısımlarına sıcaklık hissi verir ve gerginliği azaltır. Kan dolaşımına çok iyi gelir. Donuk akik kan dolaşımını kolaylaştırır. Bu taşın çocuksuz aileleri çocuk sahibi yaptığı kişilere uzun ömür getirdiği güç ve cesaret verdiği erkeklerde erkeklik bezini kadınlarda yumurtalıkları koruduğu bilinmektedir. Donuk Akik Sindirim bozukluklarını ve mide ağrılarını geçiriyor. Yosunlu Akik Vücutta tansiyon dengeleyicidir. Üriner sistemin sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Lenflerin sirkülâsyonunu rahatlatır. Sevinç ve huzur simgesidir. Uğur ve bereket taşıdır. Hemen hemen tüm burç özelliklerine uyar. Bedensel ve zihinsel kuvvetlendirici bir taş olan Akik taşıyanı tehlikeden korur uyumsuzluklarına son verir. Akik taşının bunların yanı sıra uykusuzluğa korkaklığa karabasana nazara ve hatta metabolizmanın düzgün çalışmasına faydası olduğu da bilinen şeyler arasındadır. Canlılık veren enerjisiyle kendinizi sıkıntılı ve kötü hissettiğiniz anlarda olayların iyi yönünü de görmenizi sağlar. İnsanların olumsuzluklarından kolayca etkileniyorsanız akik size iyi gelecektir. Kendisini taşıyan kişiye güç keyif ve iyimserlik hissi verir.
  Aquamarin

  Bereket ve uğur taşıdır. Sinirleri yatıştırır ve kişiye içsel rahatlık verir. Neşe huzur ve aşk duyguları verir. Aile saadetini güçlendirir. Aquamarinin sinirleri yatıştırıcı özelliğinin yanı sıra düşüncenin berraklaşması ve yaratıcı gücün ortaya çıkmasında da büyük rolü vardır. Cesaretinizin kırıldığı emeklerinizin boşa gittiğini hissettiğiniz anlarda aquamarin sizi yüreklendirir ve güveninizi tazeler. Beden ve zihin ilişkisini güçlendirerek sezgileri kuvvetlendirir. Kendisini taşıyan kişileri negatif enerjilere karşı korur. Falcıların taşı diye bilinen bu taşın aile saadetini güçlendirdiği ve mutluluğu arttırdığı bilinmektedir. Sanatçılara ilham veren ve öğrencilerin hafızasını güçlendiren etkileri vardır.Güven denge ve ahenk sembolüdür. Özellikle meditasyona uygundur.
  Amazonit

  Beden ve ruh dünyaları arasında sürekliliği ve anlayışı sağlar. Kişinin yaşamına anlam katmasına yaşamına değer vermesine yardım eder. Değişimleri kabullenmeyi kolaylaştırır. Beden dışı deneyimler karşısında duyulan korkuyu yatıştırır. Enerjisi ölümcül derecede hasta olanlara iyi gelir.


  Ametist

  Göz hastalıklarına alerjiye baş ağrılarına ve kalp rahatsızlıklarına iyi gelir. Endoktrin ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirir kanı temizler ve enerji verir. Tüm ağrılara özellikle de migrene strese iştahsızlığa akciğer hastalıklarına saç dökülmesine iyi geliyor sakinleştirici etkisi var. Mor renkli olan bu taşın ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirdiği söylenmektedir. Bedendeki fazla elektrik yükünü toplayarak beyin gücünü yükseltir. Mutluluk ve bir coşkunun simgesidir. Bulunduğu çevredeki olumsuz enerjileri temizleyip dönüştürür. Sadece odanın herhangi bir yerinde durması bile olumsuz enerjileri toplayıp pozitif enerjiye dönüştürmesi için yeterlidir. Kişiyi rahatsız eden takınaklı düşünceleri uzaklaştırıcı ve yatıştırıcı bir etkiye sahiptir. Koyu mor ya da çok açık renkli olan ametistler en güçlü enerjiye sahip olan ametistlerdir. Uykusuzluk çekenlere iyi gelir. Eğer uykusuzluk sorunu yaşıyorsanız; ametisti yatmadan önce bir süre elinizde tutun ve sonra yastığınızın altına koyarak yatın. Sorununuzun nasıl düzeldiğini göreceksiniz. Enerji dolu bir taş olduğu için çoğu insan üzerinde canlandırıcı bir etkisi vardır. Sürekli üzerinizde taşıyabileceğiniz bir taştır. Yaydığı enerji her zaman size fayda sağlar ve olumsuzluklardan korur. Özellikle düşman tavırlı insanların arasında bulunacağınız zamanlarda bu taşı üzerinizde bulundurmaya gayret edin. Böylece sadece pozitif enerji alacağınızdan emin olabilirsiniz. Bilinç seviyelerini aktive eder yatıştırıcı etkisi vardır. Pozitif enerji yüklü bir kristaldir. Taşıyan kişiye de bu yükü aktarır. Beyin gücünü yükseltir. Negatif enerjilerimizi dışarı boşaltarak huzurlu ve zinde olmamızı sağlar. Enerjisinin odaklandığı kişide uyum ve denge oluşturur. Yaydığı enerji doğrudan sinir sistemini etkiler. Ancak ciddi bir kişilik bozukluğuna sahip insanlar bu enerjiyle uyuşamayarak onu rahatsız edici bulabilir. Pembe kuvars ile birlikte kullanıldığında aklı güçlendirir ve kalbi korur. Meditasyonda etkili olarak kullanılan bir taştır ve tepe chakra ile ilgilidir.  Aventurin

  Sizin fazla hassaslaşmadan yumuşak ve açık yürekli olmanızı sağlar. Kalbini kapattıktan sonra şimdi yeniden açmaya hazırlanan kimseler için yatıştırıcı bir etki yapar. Bu pürüzsüz taşı göğsünüzün üzerinde doğrudan cildinize temas ettirmek en iyi yoldur. Şayet taş sivri ise o zaman sivri ucu yukarıya getirmek gerekir. Bu taş sınırsız imkanlar taşıdır size geniş ufuklar açar. Hayal kuranların taşı olarak da tanımlanır ve kişinin hayallerini gerçeğe taşımasında etkilidir. Kendinizi sınırlanmış engellenmiş dar düşünce kalıpları ya da modası geçmiş davranışlar içine sıkışmış hissettiğinizde bu taşı kullanabilirsiniz. Özellikle kendi bildiğini okuyan genç insanlar için çok uygundur. Hayal kuranların taşı olarak da tanımlanır ve kişinin hayallerini gerçeğe taşımasında etkilidir. Korkuları yenmede ve yaşlılıkla mücadelede etkilidir.Aventurin neşe saçıcı bir taştır ve kullanımı ile hem kullanan kişiye hem de onun çevresine neşe duyguları getirir. Neşe taşı da denir. Sakinlik ve yaşama sevinci sunar. Zihinsel karmaşayı ve stresi azaltır.


  Ay Taşı

  Kramplara bacak ağrılarına ve sırt ağrılarına iyi gelir. Lenfatik sistemdeki bozuklukları ortadan kaldırır. Kadınlar tarafından kısırlığa iyi geldiği üreme organlarının sorunlarını çözmesi ve kolay doğum yapmaya yaradığı için taşınır. Oburluğa karşı faydalıdır. Aytaşı kişinin duygusal gerilimden kurtulmasına ve duygularını kabullenmesine yardımcı olur. Aşırı tepki verdiğiniz ve endişeli olduğunuz durumlarda aytaşı sizi dengeler ve diğer insanların hislerine karşı duyarlı olmanızı sağlar. İnsanlarla aranızdaki şefkat ve sempati duygularını karşılıklı olarak artırır ve kendisini taşıyan kişiye sempati kazandırır. Duygusal dengeyi sağlar ve egoya karşı iyi gelir. Duru görü sezgileri ve iletişimi kuvvetlendirir. Yıldızı düşük olanların taşıdır. Nazara karşı etkilidir. Sevgililerin daha ihtiraslı olmasını sağlar. Tutumlarda esneklik yaratır. Kişilerdeki egoizmi giderdiği ve fazla yemek yeme dürtülerini ortadan kaldırdığı da bilinir.
  Azurit

  İki adet azurit taşıyla adet dönemi sancılarınızı ya da yumurtalık sancılarını azaltabilirsiniz. Bunun için taşları yumurtalıklarınızın üzerine yerleştirin. Sinir sistemindeki enerji akışını arttırır oksijenin daha iyi kullanılmasını sağlar. İçe yönelik derin enerjisiyle geçmişi değerlendirmenize ve bilinçaltınızı yeniden programlamanıza yardım eder. Duyguların ve düşüncelerin rahatça ifade edilebilmesini sağlar. Kişinin iç dünyasını hissedip onu dışa vurma yeteneğini artırır. Derin konular üzerine konuşma yeteneğini ve bu konudaki arzuyu artırır. Psişik güçleri arttırıcı özelliğinin yanı sıra düşüncelerin berraklaşmasını sağlar. Malahit ile birlikte kullanıldığında içe gömülen duyguların ortaya çıkmasına sebep olur ve kişinin hissettiklerini açıklamasına yardım eder. Kolye kolye ucu ya da küpe olarak kullanılması durumunda kişinin ruhsal olarak uyanık kalmasını sağlar. Kişinin duygularını kabullenmesini ve konuşkan olmasını sağlar…  Aleksandrit

  Merkezi sinir sistemi rahatsızlıklarını giderir. Yetenekleri geliştirir. Dalak ve pankreas problemlerinin tedavisine yardım eder. Metafizik yetenekleri arttırır.
  Ametrin

  Duygusal fiziksel zihinsel tıkanıkları ve olumsuzlukları ortadan kaldırır. Fiziksel ve psikolojik tüm sağlık problemlerine karşı şifa verici özellikler taşır. DNA hasarlarının onarılmasında yardımcıdır.
  Andaluzit


  Bela getiren kötü gözden korunmak için kullanılmıştır. Akıl ve algılama gücünü geliştirir. Zihni berraklaştırır. Problemleri pratik şekilde çözme yeteneği vardır.
  Anhidrit

  Boğaz bölgesi rahatsızlıkkarına iyi gelir. Şişlikleri dağıtır. Soğuk algınlıklarını giderir. Solunum ve boğaz yollarını dağıtır.

  Anjelit

  Troid dengesini sağlar. Dokuları kasları ve kan damarlarını onarır. Eskiden beri boğaz gırtlak enfeksiyonlarını iyileştirmek için kullanılmıştır. Telepatik iletişim yeteneğini arttırır.
  Anyolit ( Ruby Zoisit )

  Hafızayı güçlendirir hücreleri yeniler. Bağışıklık sistemini güçlendirir.Çevredeki negatif enerjiyi şaşırtıcı biçimde pozitif enerjiye dönüştürür.

  Apatit

  Yüksek tansiyonu düzenler normal seviyeye düşürür. Adaleleri (kasları) güçlendirir. Özgüven duygusu oluşturur. Çalışma şevkini arttırarak isteklerimize ulaşmamızı sağlar.
  Apofilit

  Sabır taşı da denir. Rahatlama sağlar.Solunum sistemi üzerine çok faydalıdır. Astım nöbetlerinde kullanılır.Alerjinin nötr edilmesi cildin ve mukozanın canlandırılması gibi etkileri vardır.Gözlerin gençleşmesi ve canlanması üzerine ciddi etkisi vardır.  Aragonit

  Ağrıları ve soğuk algınlıklarını giderir. İletişim yeteniğini arttırır. Fiziki enerjinin düşük olduğu durumlarda kullanılır. Birdenbire ortaya çıkan sinirlilik karşısında sukünet verir.


 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart
  Beril


  Karaciğer mide ekşimesi - gazı bağırsak problemleri ishal göz (genel ). zümrüt ile kullanılırsa kalp hastalıklarına faydalıdır. Vücudun zehrini alır. Bağırsak problemlerine boğaz hastalıkları ve gribe stres nedeniyle oluşan rahatsızlıklara iyi gelir.
  Çeroit


  Sinirleri düzenler yatıştırır sakinlik verir. Uykusuzluğa ve kabuslara karşı faydalıdır. Bağışlık sistemini güçlendirir. Öngörüyü sezgi gücünü harekete geçirir. Duyma bozukluklarına karşı yararlıdır. Herşeyi olduğu gibi kabul etmenin ve karşılıksız sevmenin sembolüdür.

  Çistolit


  Hasarlı DNA kromozomlarını onarmaya yardım eder. Psikolojik yönden mükemmel topraklama sağlar. Aşırı duygulanmaları önler. Bilinçli davranmak olumsuz enerjiyi veya duyguları dağıtmak için yararlıdır. Hem ölümüğ hem de yeniden doğuşu işaret eder.
  Dioptaz

  Kalp taşıdır. Kalp ve kan dolaşım sistemini destekler ve fonksiyonel gücünü arttırır. Merkezi sinir sistemini destekler. Yüksek tansiyonun tedavisinde kullanılır. Migren ve baş ağrısına iyi gelir. Mide bulantısını giderir.
  Dumanlı Kuvars


  Duyguları düşünceleri ve iç güçleri dengeler. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Beyin fonksiyonlarını uyarır. Kişinin çevresinde oluşan negatif enerjiyi yok eder ve pozitif enerjiyi toplar. Kişiyi diğer insanların negatif enerjilerinden korur.arımını yükseltir. Bedensel iktidarı yetenekleri ve zekayı güçlendirir.

  Elmas


  Bedeni güçlendirir. Cesaret verir. Aklı korur. Korkutucu rüyalar görmeyi engeller. Algılama ve karşısındakinin kötü niyetini anlama yeteneği verir. Aşkta macerada ve finansal girişimlerde şans ve başarı getirdiğine inanılır.  Fuksit


  Stresi giderir. Tüm kasları güçlendirir ve esnekliğini arttırır. Şifalı diğer taşlarla birlikte kullanıldığı zaman taşlardaki minerallerin enerji aktarır.


  Firuze
  (Turkuaz)


  Tansiyonu düzenler ve kalp hastalıklarına iyi gelir. Boyun ve boğaz ağrılarına yararlı oluyor. Sindirim sorunları için; kemer tokası bileklik ya da yüzük olarak kullanılabilir. Metafiziksel ve psikolojik etkileri Cesaret başarı dürüstlük ve sadakatin sembolü olan bir taşdır. Nazara karşı etkilidir. Kaygıyı teskin eder. Cinsel cazibeyi ve kadınlık özelliklerini artırır. Olumsuzu olumluya çevirir bilinci genişletir. Takı olarak hergün kullanılabilecek bir taştır. Özellikle gümüş içine gömüldüğünde etkisi artar ve dengeyi sağlar. Kendisini taşıyan kişilerin iyileştirici güçlerini artırır ve bilgeliklerini artırmalarına yardımcı olur. Kederli insanların kederlerini gidermede ya da bir olayın şokunu yaşayan kişileri o halden kurtarmada faydalıdır. Onlara bu durumdaki kişilerin ihtiyacı olan huzur duygusunu verir

  Florid


  Kişinin anıların tutsaklığından kurtulmasını sağlar ve duyulan boşluk hissini yatıştırır. Düzensiz ve dağınık hissedilen anlarda denge ve dinginlik verir. Enerjisi yatıştırıcı ve huzur vericidir. Şeffaf florit diğer taşlarla birlikte kullanılabilir ancak mor florit diğer taşlarla birlikte kullanıldığında etkileri zayıflar. Düşünceleriniz belirsiz ve karmaşık olduğunda floritinizi elinize alın. Düşüncenizin keskinleştiğini göreceksiniz. Aynı şekilde zihniniz yorulduğunda da bu taşı kullanabilirsiniz. Duygusal bakımdan mutsuz olduğunuz ve sizi rahatsız eden mantıksız düşüncelere kapıldığınızda florit size destek olacaktır. Kişinin zihninin ruhuyla uyum içinde olmasını sağlar ve ilginç projelerini hayata geçirebilmesine yardım eder. Yapmaktan çekininilen ve yetersiz kalındığı düşünülen işlerde enerjisiyle kişiye destek olur. Kişinin dengesini sağlar sinirlerini yatıştırır. Zihin yorgunluğunu alır.


 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart


  Güneş Taşı


  Yorgunluk ve bitkinliği ortadan kaldırır. Bedeni temizler ve güçlü bir enerjiye kavuçturur. Depresyonu ortadan kaldırmakta etkilidir. Cesareti arttırır. Hayat gücünü hayata bağlanmayı destekler.


  Granat
  (Lal)


  Kanın temizlenmesini sağlıyor dolaşım rahatsızlıklarına iyi geliyor. Depresyon gideriyor. Aşırı hareketli (hiperaktif) çocukların sakinleşmesini sağlıyor.

  Havlit


  Kişinin kendiyle barışık olmasını sağlar. Engellerin aşılmasına yardımcı olur. Farkındalığı artırır. Öfkeyi ve kızgınlığı engeller. Sanatsal duyarlılığı ve ifadeyi kuvvetlendirir. Huzur ve sakinlik verir. Bencilliği yokeder. Strese karşı iyi gelir.

  Hematit


  Hematit demirin başlıca kaynaklarından biridir. Bir çeşit demir minerali. Narin bir kristal çeşididir ve işlenirken Mohs’a göre 65 sertlikte olmasından dolayı çok titiz bir çalışma ister. Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Mafsal romatizmalarına karşı faydalıdır. Dalağın düzgün çalışmasını sağlar. İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir. Solunum yolları üzerinde olumlu etkileri vardır. Bel soğukluğuna karşı etkilidir. Saçların daha gür çıkmasını sağlar. Stresi azaltır enerji ve canlılık verir. Cesaret veren hematit kararsızlık çekenler için çok faydalıdır. Eski çağlarda tılsım olarak kullanılan taşların başında gelir. Çekim gücü fazla olduğundan kişisel çekim neşe cesaret ve istek verir.
  Heliotrop


  Enerji temizleyicisidir. Akut enfeksiyon durumlarında bağırsak sistemini destekler. Bedensel veya zihni bitaplığa yorgunluğa karşı enerji verir canlandırır. Kanı temizler. Karaciğerin düzgün çalışmasını sağlar. Bağırsaklar böbrekler dalak ve mesane problemlerine iyi gelir. Vücudun kan yapımına faydalıdır.

  Asit fazlalığını nötralize eder. Kandaki toksinlerin atılmasını ve kanın güçlenmesini sağlayarak kan basıncını etkiler.


  Hemimorfit


  Özgüveni güçlendirir. Duyguları ve ruh halini yükseltir kayiflendirir. Fiziksel sağlık için kullanılmaktadır. Çakraların temizlenmesi ve dengelenmesinde diğer tüm kristallerin toplamından daha fazla yararlı olarak kabul edilmektedir. İletişim yeteniğini güçlendirir.

  İndikolit


  Endokrin ( hormon) sisteminin dengelenmesine yardımcı olur. Uyku verir. Konsantrasyonu arttırır. Sezgi yeteniğini güçlendirir. İlham yeteneklerini arttırır. Sinir sisteminin düzenli çalışmasını sağlar.

  İnci

  Sadelik ve alçak gönüllülüğü simgeler. Böyle gözükmekle beraber aslında çok kıymetli olmayı anlatır. Bu yüzden bilgeliğin ve alimliğin simgesi olarak da görülmüştür. Eski zamanlarda anne sütünü arttırdığı düşünülürmüş.


  İyolit


  Metabolizmanın verimli çalışmasına yardım eder. Beyin fonksiyonlarını düzenler ve arttırır. Problemlerin çözümüne yardımcı olur. Alkol bağımlılığından kurtulmaya yardım eder.Fiziksel gücü ve özgüveni arttırır.
 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart
  Jasper


  Karaciğer dalak safrakesesi ve mesaneyi kuvvetlendirir. Damar hastalıklarını iyileştirdiğine inanılır. Güçlü ve tedavi edici özelliklere sahiptir. Sindirim sistemini ve safra kesesini güçlendirir. Endokrin (hormon) sisteminde dengeyi sağlar. Kişinin kendisini sağlıklı ve güçlü hissetmesini sağlar ve fiziksel direncini artırır. Erkeklerde erkeklik özelliklerini artirir. Toprak elementini temsil eder. Sevgi inanç ve kararlılık simgesidir.


  Jips
  ( Alçıtaşı )

  Kas yapısının sağlıklı olmasında yararı vardır. Belleği temizler akla verimli şekilde kullanılacak berraklığı sağlar. Mide ağrılarında yararlıdır. Yatıştırıcı etkisi vardır. Belkemiği omurga başta olmak üzere iskelet sistemi için yararlıdır.


  Kalsedon
  (Mavi Akik)

  Düşünce yeteneğini kuvvetlendirir iyi konuşmayı sağlar. Zihinsel duygusal ve ruhsal dengeleyicidir. Herkes arasında kardeşliği teşvik eden bir taştır. İyimserlik ve iyi dilekleri sembolize eder. Düşmanlığı huzursuzluğu ve melankoliyi yatıştırır. Cömertliği hassaslığı anlayışı arttırır minerallerin etkili bir şekilde özümsenmesini sağlar. Zihnin sağlamlığını arttırarak bunamayı tedavi eder.  Kaplangözü

  Cesareti artırır ve hayatınızın bir amaçtan yoksun olduğunu düşündüğünüz anlarda size amacınızı hatırlatır. İnsanların iyi taraflarını görmenizi sağlayarak hayat yolunda mutlulukla ilerlemenizi sağlar. Güç ve cesaret taşı olan kaplangözü; dayanıklılığınızı artırır ve engellere rağmen ilerleme isteği verir. Pürüzsüz yüzeyini okşayarak dertlerinizi ve endişelerinizi hafifletebilirsiniz. Duygulara hitap eden bir taş olduğundan dolayı sevgililer arasında rağbet gören bir hediyedir. Eğer birisiyle ilişkiniz varsa kaplangözü; ilişkide bulunduğunuz insanla aranızda telepatik bir bağ kurmanızı sağlayabilir. Yüzük ya da kolye olarak kullanabilir ya da cebinizde taşıyabilirsiniz. Kendisini taşıyan kişilerin diğerlerine karşı daha az bağımlı olmasını sağlar. Negatif enerjiden korur. Sahiplenme arzusunu güçlendirir. Duygusal bakımdan dengeleyicidir ve inatçılığı azaltır. Maskülen enerji verdiği gibi kişinin olayları daha net algılayabilmesini sağlar. Kişinin kendini işine vermesine yardımcı olur (bu sebeple Patron Taşı diyede bilinir) konsantrasyonu güçlendirir. Kaplangözünün nazardan koruduğuna inanılır ve eskiden bu amaçla kullanılırdı.
  Kalsit ( Kireç Taşı )

  Hafıza gücünü arttırır. Metabolizmayı harekete geçirir. Bağışıklık sistemini destekler. Enerji yükseltici temizleyici ve dengeleyici fonksiyona sahiptir. Oda beden ofis gibi bulundurulan ortamlardaki negatif enerjiyi temizler.
  Kantaşı


  Para getiren bir taş olduğu söylenmektedir. Kişinin sıkıntılarını atlatmasını sağlar. İnsani zayıflık ve cesaretsizlik duygularından kurtarır. Kansızlığa iyi geldiği söylenmektedir.

  Karnelyan


  Fiziksel ektivite kazandırır. Metabolizmayı harekete geçirir.Doku ve organlara kan akışını aktivite ederken yaralanmalarda kanın durdurulması için kullanılmaktadır. Ayrıca romatizma eklem kanın durdurulması için kullanılmaktadır. Ayrıca romatizma eklem iltihabı nevralji ve depresyon gibi rahatsızlıklarda da kullanılır.
  Kehribar
  (Amber)

  Taş olarak bilinir ama reçinenin taşlaşması sonucu oluşmuştur. Özellikle soyu tükenmiş bir çam ağacından oluşan reçinenin fosilleşmiş halidir. Çok yumuşak ve çok hafiftir. Soğuk algınlığı astım guatr bronşit ve alerji tedavisi için boyun bölgesinde kullanılır. Boğaz ve tiroid enfeksiyonlarını tedavide diğer taşlardan üstündür. Roma devrinde kehribar guatrı tedavisinde kullanıldığı gibi günümüzde de bu yöntem çok yaygındır. Siyatiğe adale iltihabına sırt ağrılarına baldır kramplarına romatizmaya iyi geliyor. Toz haline getirilmiş şekli yaraların üstüne konarak kapanması için kullanılır. Özellikle ısıtıldığı zaman elektriksel ve manyetik özellikleri açığa çıkar. Yaydığı sıcaklık enfeksiyonun yayılmasını önlediği ve soğuk algınlığını giderdiği için genelde boynun çevresine takılır. Sol elde oynandığında bedenin elektiriğini toplar. Elektrik yükünü azalttığı için depresyona karşı da faydalıdır. Ağrıyan yerlere koyulduğunda ağrıları hafifletir. Kullanılan kehribarın ağrıyan yerin büyüklüğü kadar olması etkisini güçlendirir. Yaşamın bir yük olduğunu düşündüğünüz ve sorumluluklar altında ezildiğinizi hissettiğiniz anlarda şifa yüklü enerjisiyle sizi canlandırır. Yaşamın güzel yanlarını farketmenizi ve böylece içinizin neşeyle dolmasını sağlar. Günlük olağan yaşantınızla zihinsel ve ruhsal gelişiminiz arasındaki dengenin kurulmasını sağlar. Para getiren bir taş olduğu düşünülür ve bu amaçla kasalara koyulur. Takıntılara karşı iyi gelir. Bütün sarı taşların aslan burcu insanına iyi geldiği bilinir. Bu sebeple aslanlara uyarıcı bir etki yapar.
  Kristal Kuvars


  Cep telefonu bilgisayar ve televizyonların yaydığı zararlı ışınları toplar. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Duyguları düşünceleri ve iç güdüleri dengeler bu suretle zıt güçleri birbirleriyle uyumlu hale getirir.
  Krizokol


  Problemlerimizi görmemize ve kendimizi özellikle de doğal kişisel yeteneklerimizi tanımamıza yardımcı olur. Dikkat kararlılık konsantrasyon sağlar.

  Krizopras


  Çok güzel ışıltıları olan bir taştır. Nörotik durumlarda dengeleyici ve iyileştirici özelliklere sahiptir. Depresif durumlarda ise rahatlatıcı özellikleri vardır. Kişinin problemlerini görmesine yardımcı olarak kendini tanımasını sağlar ve iç huzuru verir.Seks konusunda kaygıları olanlar ya da seksüel bozukluk taşıyan kişiler bu taşı kullandıkları takdirde bir çok cinsel problemi de halletmiş olurlar. Bu taş aynı zamanda kişisel yeteneklerin ortaya çıkmasında da büyük rol oynar
  Kyanit


  iletişim ve uyum yeteniğini geliştirir. Vücudun enerji dengesini yeniden oluşturur. Sakinleştirir sükunet ve huzur verir. İç sıkıntılarını temizler. Kyanit bütün çakraların dengelenmesini ve uyum içerisinde olmasını sağlar. Bilinçli rüyalar görmenizi ve rüyalarınızı hatırlamanızı sağlar.

 5. #5
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart
  Labradorit


  Yanardönerlik özelliğine sahip bir feldspat. İsmini ilk defa bulunduğu Kanada’daki Labrador yarımadasından almıştır. Kişinin geçmişini ve güncel yaşantısını çözümlemesine yardım eder. Ruhsal bakımdan gelişme amacıyla kullanılır.
  Lapis Lazuli


  Küçük çocukların solunum yolu hastalıklarından korunmasını sağlar. Kemikleri kuvvetlendirir. Tiroid bezlerini harekete geçirir. Tansiyonu düzenler. Fiziksel yetenekleri ve iletişim yeteneğini kuvvetlendirir. Mide rahatsızlıklarını gideriyor. Besinlerin hazmını kolaylaştırıyor alnına yerleştirerek kullanılıyor ve vücudun rahatlamasını sağlıyor. Hangi amaçla kullanılırsa kullanılsın hergün kullanılması durumunda onu taşıyan kişi artık taşın gücüne alıştığı için etkisi azalır. Bu nedenle kullanımında dikkat edilmedilir. Dikkatli kullanılması gereken bir taştır. Yaydığı enerji hassas kişilerde baş dönmesine neden olabilir. Kararlı ve etkili enerjisiyle görmezden geldiğiniz olaylara bakmanızı sağlar. Ruhunuzun hakikate ulaşma arzusunu kuvvetlendirir. Akılcı olmayan düşünceleri netleştirir ve düşüncelerinize yoğunluk kazandırır. Küçük çocukları korkularından uzaklaştırır. Kaygıyı azaltır ve kişiyi canlandırır. Yaratıcı ifade fiziksel yetenekler ve iletişim yeteneğini kuvvetlendirir. Hafızayı güçlendirir ve kişiye güven verir. İletişim yeteneğini güçlendirir ve sosyla fobik durumlarda etkilidir. Zihin açıklığı ve aydınlanma amacıyla kullanılır. Derin düşünceye yardımcı olur. Kişinin kendine olan güvenini arttırıyor beden ve ruh arasındaki dengeyi sağlıyor kişinin sempatisini güçlendiriyor. Arkadaş edinmesini sayılıp sevilmesini kolaylaştırıyor.
  Larimar


  Boğaz çakrasında etkili muazzam bir taştır. İletişim yeteneğini güçlendirir. Kişiye duygusal güç verir ve kalbimizden geçenleri söylememiz için cesaret verir. Kendine güven sağlar. Strese iyi bir panzehirdir. Bulunduğu ortama huzur getirir.


  Lepidolit


  Rahatlatıcı ve stres gidericidir. İç huzuru oluşturur. Bedeni dinlendirir. Uykusuzluğa iyi gelir. Endişe ve kuruntuyu giderir. Dinginlik ve mutluluk verir. Özsevgi ve özgüven geliştirir. Karabasan görmeyi engeller.
  Manyetit


  Kan dolaşım sistemini güçlendirir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Kanın sağlıklı akmasına yardım eder. İç salgı bezlerinin düzenli çalışmasına yardım eder. Uzun süre kullanılmamalıdır.

  Malahıt
  (Malakit)


  Ağrıları gidermek amacıyla ağrıyan bölgenin üzerine koyularak kullanılır. Ancak taşın büyüklüğü ağrıyan bölgenin büyüklügü kadar olmalıdır. Karaciğer ve dalağın işlevlerine yardımcıdır. Radyasyondan koruyucudur. Mide bulanması araba ya da deniz tutması gibi durumlarda iyi gelir. Karın ağrısı adele kasılmaları ve romatizmaya karşı faydalıdır. Sakinleştirici özelliği dolayısıyla uyumaya yardım eder. Kalbi kuvvetlendirir. Kişiyi; korku suçluluk kendini kabullenmeme gibi olumsuz duyguların getirdiği sınırlamalardan kurtarır. Zihni ve vücudu canlandırır. Dengeleyicidir. Koyu yeşil taş kendini tanımaya sinirsel depresyonlara yararlı oluyor.

  Kişiye güçlü olduğu duygusu verir. Neşe ve canlılık veren etkisi vardır. Korku şüphe ve heyecanı gidererek cesaret ve istekliliği artırır. İçe gömülen acıları ortaya çıkarır ve onların çözümlenmesine yardım eder. Böylece kişi taşıdığı keder ağırlığını üzerinden atarak eski neşesine kavuşur.

  Mercan


  Başta sedef hastalığı olmak üzere pek çok cilt hastalığının tedavi amacıyla kullanılır. Akciğer zaafiyeti için kullanılıyor. Solunum açıcı özelliği vardır. Kalbi ve dalağı kuvvetlendirir. Kişinin ruhsal anlayışını güçlendirir. Saflığın ve dengenin korunmasını sağlar. Aile içinde ve arkadaşlar arasında saygınlığın güçlendirilmesine yardımcı olur. Atılacak adımlarda bilinçli ve kararlı olmayı olumsuz yargılamalara karşı güçlü olmayı sağlar. Onaylanmama korkusu ile girişilemeyen başlangıçlar için kişiyi yüreklendirir. Eleştiri ve zıtlaşmalar ile karşılaşıldığı durumlarda kararlılığın sürmesini sağlar. Nazara karşı kullanılır. Konsantrasyon eksikliğini giderir  Moldavit

  Merhamet ve şefkat duygularının anlama ve kavrama yeteneğinin seviyesinin yükselmesi için kullanılır. Şefkatli merhametli ve sevecen olmaya teşvik eder. Topraklama ( bedende biriken gereksiz elektiriğin toprağa aktarılması ) taşı olarak kullanılır.
  Morganit

  Astım için yararlıdır. Hücreleri onarıp yenileyerek bedeni güçlendirir. Bünyesinde bulunan lityum gergin olunan günlerde yardımcıdır. Kalbi korur. Değişken zamanlarda sorunların çözümüne katkı sağlar.

  Obsidyen


  Karın ve bağırsakları etkileyerek iyileştirir. Stresi azalttığı ve bağırsaklara iyi geldiği de bilinmektedir. Karaciğerin temizlenmesinde faydalıdır. Bu amaçla kullanımında karaciğerin üzerine yumruk büyüklüğünde bir obsidyen taşı koyularak on ila otuz dakika beklenir. Ancak bu süre aşılmamalı ve bu durumda uyuya kalınmamalı. Obsidyen kendi içinize bakmaktan çekindiğinizde size yardımcı olur. İçinizdeki olumsuz düşünce ve duyguları güçlendirerek onları farketmenizi sağlar. Hatırlamak istemediğiniz anılarınızdan kurtulmanıza yardımcı olur. Böylece olumlu duygularınız harekete geçer. Obsidyen bu özellikleri nedeniyle kendinizi gergin hissetmenize neden olabilir. Fakat ancak içinize korkusuzca bakabildiğinizde olumlu değişikliklere adım atabileceğiniz için herkesin ihtiyacı olan bir taştır. Obsidyen içinizdeki ışığı farketmenizi sağlar. Kızgınlık ve öfke duygularını yokeder. Akıl ve sevgi ile bağlarımızdan kopmamayı simgeler. Depresyona ve karamsarlığa iyi gelir. Kaygıyı azaltır ve bilinçaltındaki negatif duyguları temizler. Terapi yönü çoktur. Özellikle çok hassas kişilere karşı koruyucu özelliği vardır. Zihinde oluşan heyecan duygularını engeller zihin ve duyguyu birleştirir. Fiziksel zeminde espri gücünü arttırır. Maskülen enerji verir negatif unsurları yok eder. Kaygıyı azaltır bilinçaltındaki blokajları temizler.

  Oltu Taşı

  Hafızayı güçlendirir. Dinlendirici uyku verir. Deri sağlığı için yararlıdır. Kemik erimesine karşı koruma sağlar. Kulak çınlamasına karşı kullanılmıştır. Böbrek fonksiyonlarını ıslah eder güçlendirir. Saçların beyazlaşmasına veya dökülmesine karşı koruma sağlar.
  Oniks


  Cinsel dürtüleri azaltır. Konsantrasyonu sağlar. Kadın-erkek kutuplaşmasını dengeler ve ilişkileri kuvvetlendirir. Duyulan kaygılara karşı etkilidir. Gelecek kaygısını yok eder. Kontrol ve denge unsurudur. Kişinin bağımlılıklarından kurtulmasına yardım eder. Nazara karşı etkilidir. Kişiyi ihtiyaç duyduğu her konuda enerjisiyle destekler. Çeşitli renkleri olan Oniks kişinin hangi konuda enerji desteğine ihtiyacı varsa onu sağlayan bir taş olarak da bilinir. Gelecek kaygılarını yok ettiği gibi kişilerde bir şeylerin farkında olmayı da sağlar.
  Opal

  Eklem iltihabına iyi gelir. Kalbi koruyor. Görme sorunlarına çok iyi gelir. Sevgi ve şevkat simgesi olup koşulsuz sevgi verme özelliğine sahip olanlar kullanabilir. Yoksa tarihteki gibi uğursuz taş olma özelliği ortaya çıkabilir. İnsancıl duyguları güçlendirir. Güven veren ve negatif duyguları emen bir taştır. Negatif duyguları emdiğine ve duygusal dengeleyici olduğuna da inanılır. Şefkat ve sevgi simgesi derdini anlatma isteğini vurgular. Ruh temizliğini korur umudu güçlendirir. Yüksek başarı taşıdır. Görme duyularını güçlendirip sezgi arttırıcı etkisi vardır. Üst bene ulaşmak için kullanılabilir.

  Peridot (Zebercet)

  Kalp pankreas dalak ve cigerler üzerinde olumlu etkileri vardır. Doku bozulmalarını önleyici özelliklere sahiptir. Beden-zihin dengesini sağlar. Neşe ve sevinç hissi verir. Böylece diğer insanlara da sevgiyle bakılmasını sağlar. Kişinin yaşam enerjisini canlılığını korumasını sağlar. Kişiyi verici olmaya yönlendirir. İyimserlik verir ve küçük gelişmelerden sevinç duyulmasını sağlar. Nedensiz duyulan korkulara karşı iyi gelir. Kaygıyı azaltır. Kişinin iç dünyasını farketmesini sağlayarak kişisel gelişimi hızlandırır. Çevreyle iletişimi mükemmelleştirir. Kıskançlık egoistlik ve duygusal soğuklukları yok eder.
  Pembe Kuvars

  Sıkıntılardan arındıran bir taştır. Parkinson Alzhemier hastalıklarına ve bunamaya karşı tavsiye edilir. Yatıştırıcı bir etkisi vardır. Radyasyonu çeker. Bu taşı lösemi ve anemi gibi kan hastalıklarından korunmak için direk cilde temas edecek şekilde taşımak gerekir.
  Pirit


  Hafıza gücünü arttırır. Blokajları tıkanıklıkları açar. Belkemiğini omurgaları ve omuriliğini korur. Özsaygı geliştirir. Sinerji taşıtır. Reflü rahatsızlığına iyi gelir. Beden organları ile salgı bezleri ve salgıladığı hormonlar arasında uyum sağlar.

  Rodonit


  Vücudun sağlıklı gelişmesine yardımcı olur. Kan dolaşımını dengeler.Kişiyi geçmişe bağımlılıktan ve geçmişe duyulan özlemden kurtarır. Günlük yaşamda başarılı olmaya yardımcı olur. Geçmişe takılıp güncel yaşamdan uzaklaştığınız anlarda bu taşı kullanmalısınız. Kişinin içinde bulunduğu ana ilgisini canlı tutar. Psikolojik olumsuzluklardan kurtarıcı ve cesaret arttırıcıdır.

  Rodokrosit


  Kan dolaşımını ve kan basıncını uyarır. Harekete geçirir. Kan dolaşım sistemi ve kan problemlerini iyileştirmeye yardım eder. Dengeleme fonksiyonu bedenin tüm sistem ve organlarına yöneliktir.

  Rubellit


  Korku ve dehşet duygusunu azaltır. Sükunet ve uyku verir. Duygusal karakterimizi düzenler. Katı yanlarımızı yumuşatır. Sorumluluk bilinci oluşturur. Diğer insanlarla paylaşabilmeyi teşfik eder. Aşırı kıskançlık ve inat gibi yönlerimizi mantıklı çevreye oturtur.

  Rutil Kuvars


  Depresyon etkilerini azaltır. Fobilere karşı etkilidir. Zihin açıklığı ve özgürlük duygusu verir. Enerji verir ve negatif enerjiden korur. Gerilimlerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş