Vizyon tarihi 2 Eylül 2016 (1s 37dk)
Yönetmen Andrew Stanton Angus MacLane
Oyuncular: Ellen DeGeneres Albert Brooks Idris Elba devamı...
Tür Animasyon Komedi
Ülke Abd

Özet ve Detaylar

Nemo ve Marlin’le birlikte mutlu mesut yaşayan herkesin sevdiği unutkan mavi Tang balığı Dori aniden ailesinin kendisini arıyor olabileceğini hatırlayınca Marlin ve Nemo alarak okyanusu aşar ve Kaliforniya’nın prestijli rehabilitasyon merkezi ve akvaryumu olan Deniz Yaşam Enstitüsü'ne gider.

Annesiyle babasını bulmaya çalışan Dori DYE’nin üç ilginç sakininin yardımına başvurur. Bunlar sık sık çalışanlardan kaçıp duran huysuz ahtapot "Hank" eko-konumlama becerisinin düzgün çalışmadığını düşünen bir Beluga balinası "Bailey" ve miyop bir balina köpekbalığı olan "Destiny"'dir.

Enstitünün karmaşık iç yüzünü araştıran Dori ve arkadaşları kusurlarının dostluklarının ve ailenin sihrini keşfedecekleri hayatlarını değiştirecek bir maceraya atılırlar.

Yönetmenliğini Stanton’ın (Kayıp Balık NemoVol.i) ve yardımcı yönetmenliğini Angus MacLane’in (Oyuncak Hikayesi Baş Belasına Karşı) yaptığı filmin baş yapımcısı ise John Lasseter. Film müzikleri ise ünlü besteci Thomas Newman'a (Casuslar KöprüsüVol-i Kayıp Balık Nemo Nemo) ait.

Filmin seslendirme kadrosu oldukça geniş. Ellen DeGeneres ve Albert Brooks sevilen balık Dori ve Marlin olarak karşımıza çıkıyor. Ed O’Neill yedi kollu Hank’i seslendirirken Kaitlin Olson balina köpekbalığı Destiny’yi ve Ty Burrell de beluga balinası Bailey’i seslendiriyor. Dori’nin ebeveynleri Charlie ve Jenny’yi de Eugene Levy ve Diane Keaton seslendiriyor. 12 yaşındaki Hayden Rolence da (“Beta Persei”) Nemo’yu seslendiriyor.