En iyi arkadaşınıza aşık olduğunuz ve ne yapacağınızı şaşırdınız! Kafanızda uçuşan soru işaretlerini yok etmek istiyorsanız bu yazıyı dikkatli okuyun

Zorlukları neler?

* Kaybedecek de kazanacak da çok şey olabilir! Arkadaşlığınız ne kadar eğlenceliyse bunu romantik bir ilişkiye çevirme isteğiniz de o kadar artacaktır. Duyguların karşılıklı olmadığı ilişkinin sürmediği takdirde kaybedecekleriniz ise arkadaşlığınızın değeriyle doğru orantılıdır. Eğer ilişkiniz iyi gitmezse onunla eskisi gibi hep birarada olamayacaksınız.

* Yeni tanıştığınız bir insanla çıkarsanız ve işler yolunda gitmezse o insanı bir daha görmeyerek sorunları çözebilirsiniz. Ama en iyi arkadaşınıza bunu yapamazsınız. Çünkü o zaten yaşamınızın büyük bir parçasıdır.

NE YAPMALISINIZ?

* Bu insanı çok iyi tanıdığınıza göre daha önceki ilişkilerini de biliyorsunuzdur. Hoşlandığı insanlara karşı çekingen mi davranıyor? Hoşlandığı insanlara ne tür sinyaller veriyor? Size bu sinyalleri verip vermediğine dikkat edin. Böylece sizden hoşlanıp hoşlanmadığını önceden anlayabilirsiniz.

* O sizin onu sevdiğinizin farkında. Ancak ne düşündüğünden emin değilsiniz. Ona birkaç ipucu verin ancak direkt olarak düşüncelerinizi açıklamayın. Böylece size aşık olmaması durumunda daha az üzülürsünüz.

BELKİ HAZIR DEĞİL

* Diğer ilişkilerini izleyin. Sevgilileriyle ilişkileri kısa süreli mi oluyor? Belki de en iyi arkadaşınız sizin istediğiniz gibi uzun süreli bir ilişkiye hazır değildir. Unutmayın yürümeyen ilişkiler hakkında bilgi sahibi olmak böyle bir ilişkiye girmekten daha iyidir.

* Kendinize şu soruyu sorun: Hangisinden daha çok pişman olacaksınız? Arkadaşlığınızı kaybetmekten mi onunla daha da yakın olabileceğinizi hiçbir zaman öğrenememekten mi?