+ Cevap Yaz

Konu: Hz.Mehdi(a.s) Allah-u Alem Hicri 1400`de Gelecektir

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Hz.Mehdi(a.s) Allah-u Alem Hicri 1400`de Gelecektir

  Hz.Mehdi(a.s) Allah-u Alem Hicri 1400`de Gelecektir


  Bediüzzaman farklı tarihlerde yaptığı açıklamaların hepsinde Mehdi ve talebelerinin geliş zamanı olarak hicri 14. yüzyılın başlarına işaret etmiştir. Bir sözünde Mehdi'nin asr-ı saadet döneminden 1400 sene sonra çıkacağını şöyle belirtmektedir:

  "İstikbal-i dünyeviyede 1400 sene sonra gelecek bir hakikati asırlarında karib (yakın) zannetmişler." (Sözler 318)

  Üstad'ın ifadesinde belirttiği "sahabe döneminden 1400 sene sonrası" hicri 14. asrın başlarına yani miladi olarak 1979-1980 senelerine denk gelmektedir.


  "Fatiha'da doğru yolda olanlar ashabının taife-i kübrasını tarif eden fıkrası şeddesiz bin beş yüz altı veya yedi ederek tam tamına fıkrasının makamına tevafuku ve manasına tetabuku ve şedde sayılsa fıkrasına üç manidar farkla tam muvafakatı ve manen mutabakatı bu hadisin imasını te'yid edip remz derecesine çıkartıyor." (Kastamonu Lahikası 23)

  Suyuti ümmetin icabet ömrünün hicri 1500 senesini geçmeyeceğini bildiriyor. Bediüzzaman Hazretleri de ümmetin galibane mücadelesinin 1500-1506 yıllarında biteceğini; bundan sonra zayıflamaların başlayıp kıyametin bekleneceğini belirtiyor. Ümmetin galibane ömrü 1500-1506 yıllarında bitecekse o zaman 1400-1500 yılları arasında Mehdi ve İsa (AS)'nın gelmesi ayrıca Mehdi'nin de 1400 yılı başlarında göreve başlaması gerekmektedir.

  Bediüzzaman hicri 1327'de Şam'da Emevi Camii'nde on bin kişiye verdiği hutbesinde hicri 1371'den sonraki İslam aleminin geleceğine yönelik izahlar yapmakta ahir zamandan çeşitli tarihler vererek beklenen Mehdi'nin mücadele zamanlarına dikkat çekmektedir.

  Bediüzzaman Mehdi'nin göreve başlaması ve inkarcı zihniyeti fikren mağlup etmesi ile ilgili olarak şu tarihleri bildirmektedir:

  "Ta 1371 senesinden sonraki alem-i İslam'ın mukadderatına nazar eden Hutbe-i Şamiye'deki hakikatler... Evet şimdi olmasa da 30-40 sene sonra fen ve hakiki marifet ve medeniyetin mehasini o üç kuvveti tam teçhiz edip cihazatını verip o dokuz manileri mağlup edip dağıtmak için taharri-i hakikat meyelanını ve insaf ve muhabbet-i insaniyeyi o dokuz düşman taifesinin cephesine göndermiş inşallah yarım asır sonra onları darmadağın edecek." (Hutbe-i Şamiye 25)

  Şam'da yaptığı bu konuşmada hicri 1371 senesinden sonra yaşanacak gelişmelere dikkat çekerek Bediüzzaman Mehdi'nin göreve başlamasının bu tarihten 30-40 yıl sonra olacağını bildirmiştir. Bu tarih ise hicri 1401-1411 miladi olarak da 1980-1990 yılları arasıdır.

  Yine aynı konuşmanın devamında Üstad Mehdi'nin inkarcı fikir sistemini fen ilim ve medeniyetin imkanları sayesinde fikren susturacağını haber vermiştir. Bu fikri üstünlüğün tarihi olarak da 1371 tarihinden yarım asır sonrasını bildirmiştir. Bu da hicri 1421 yani miladi 2001 senesi demektir.

  "Evet şimdi (1371) olmasa da otuz-kırk (30-40) sene sonra...

  Fen: Müspet ilimler biyoloji fizik kimya vs.

  Hakiki marifet: Hüner sanat ilim ve fenlerle öğrenilen bilgi.

  Medeniyetin mehasini: Medeniyetin iyiliklerini

  O üç kuvvetle donatıp gerekli ihtiyacını karşılayıp o dokuz engelleri yenip dağıtmak için

  Taharri-i hakikat meyelanı: Hakikati araştırma meyli

  Muhabbet-i insaniyeyi: İnsan sevgisini.

  O dokuz düşman sınıfının cephesine göndermiş inşallah yarım asır sonra (50 sene) onları darmadağın eder."

  1371 + 50 = 1421 (Miladi 2001)

  Bediüzzaman hicri 1400 yılı başlarında Mehdi'nin inkarcı felsefe ile mücadeleye başlaması zamanına 1401-1411 = 1981-1991 yılları arası fen hüner sanat ve medeniyetin iyiliklerini birleştirip bunlarla mücadelesine ve fikren darmadağın edeceği tarih olarak da 1421 = 2001'e dikkat çekiyor.

  "Yetmiş birde fecr-i sadık başladı veya başlayacak. Eğer bu fecr-i kazib de olsa otuz-kırk sene sonra fecr-i sadık çıkacak." (Hutbe-i Şamiye 23)

  Fecir: Tan yerinin ağarması güneş doğmadan önceki kızıllık sabah vakti

  Fecr-i Kazib: Sabaha karşı ufukta yayılmaya başlayan birinci kızıllık.

  Fecr-i Sadık: Fecr-i Kazib'den sonra yayılmaya başlayan ikinci aydınlanma

  1371 + 30 = 1401 = 1981

  1371 + 40 = 1411 = 1991

  Bediüzzaman İslam'ın dünyaya tekrar hakim olmasını güneşin doğuşuna benzetiyor. Güneşin battıktan sonra ertesi gün yeniden doğması gibi İslam'ın da dünya üzerinde tekrar doğup parlayacağına bu benzetmeyle işaret ediyor. Fecr-i Kazib ve Fecr-i Sadık ifadeleriyle bu doğuşun başlangıç yıllarına dikkat çekilmiştir.

  Buna göre Hakkın karşısındaki batılı temsil eden düşünce olan ateizmin ve materyalist felsefenin dağıtılmaya başlaması 1981-1991 yılları fikren tam anlamıyla susturulup dağıtılmasının ise 2001 yılında olacağına işaret etmiştir.

  Risale-i Nur Külliyat'ında Mehdi'nin mücadele ve hakimiyet devreleri ile ilgili verilen ebcedler:

  "Ağızlarıyla Allah'ın nurunu söndürmek istiyorlar. Oysa kafirler istemese de Allah kendi nurunu tamamlamaktan başkasını istemiyor." 9/32 ayetindeki "...Allah kendi nurunu tamamlamaktan başkasını istemiyor." cümlesi hakkında Bediüzzaman şöyle demektedir:

  "Şimdi hatıra geldi ki eğer şeddeli "lamlar" ve "mimler" ikişer sayılsa bundan bir asır sonra zulümatı dağıtacak zatlar ise Hazret-i Mehdi'nin Şakirtleri olabilir." (Şualar / 605)

  Bu ayetin ebced değeri ise "1424-Miladi: 2004" tür. Mehdi önderliğinde İslam'ın hakimiyeti devrelerine işaret etmektedir.

  " ...inkar edenlerin velileri ise tağut'tur..." 2/257 ayetindeki "tağut" (batıl fikir sistemi) kelimesinin kendi içinde çöküş tarihini de Bediüzzaman (ebced değerini) 1417 (miladi 1997) olarak vermektedir.

  ALINTIDIR.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Nur talebeleri bu yazıyı okumalıydı aslında. Baştan sona doğrudur bu yazı. Ebced hesapları değiştirilmemiş orjinali gibi yayınlanmış.

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Hesaplamalar hatalı herhalde 2004 yılında Irak yerle bir olmuştu o zaman Mehdi gelse idi Irağın dağılmasına müsade etmezdi herhalde .. ben size bir tarih vereyim 2023

 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Bu zırvalari bırakın gaybi yani geleceği ancak Allah bilir şu Saidi nursiyide amma yüceltiniz be nerdeyse adamı nostradamus yaptınız.. Meczup olduğunu söyleyenlerde var..

  LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

 5. #5
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Kendisi için asrın harikası diye bahseden Said Nursi bir risalesinde radyodan bahsederken dünyanın bir ucundan söylenen bir sözün kilometrelerce uzaklıktaki bir kutudan duyulmasını kutudaki meleklerle açıklamaktadır. Günümüzde beş yaşında bir çocuğa kendini güldürecek iddiaları ve tarihi vesikalar ile sabit olduğu üzere az okur ama yazamaz imla bilmez biri için cahillik herhalde ağır bir itham olmasa gerek. Saidi Nursi Türk Düşmanıdır: Kürt Sait risalelerinde Ye"cüc Me"cüc denen ve dünyayı yok edecek olan korkunç yaratıkların Özbek Tatar ve Kırgız gibi Türk boyları olduğunu söylemekte ve soydaşlarımızı "akvâm-ı vahşiyye" (yani vahşi kavimler) olarak tabir etmektedir. Ye"cüc ve Me"cüc kelimeleri Arapça"ya başka bir dilden girmiştir. Frenkler buna "Yagug ve Magug" demişler Şeytanın zürriyeti olduğuna inanmışlardır. Bununla da kalmayıp deccalın Atatürk olduğunu ifade eder ve 1881 den itibaren yaşayacağını belirtir. Laikliği getirdiği için Atatürk deccal ise Mehdi'de onlara göre Fethullah Gülen o zaman. (:
  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


+ Cevap Yaz

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. 1400 lü Yıllar Avrupa
  Konu Sahibi Leydihan Forum Türkler'e Yönelik Soykırımlar ve İnsanlık Suçları
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 07.Ekim.2016, 20:00
 2. Aylar (hicri)
  Konu Sahibi MervE Forum Rüya Tabirleri
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 10.Aralık.2012, 16:47
 3. Hicri Ayları Tespit Etmek
  Konu Sahibi KeLeBeK Forum Mübarek Gün & Geceler
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 17.Ağustos.2012, 05:17
 4. Hicri Yılbaşı Gecesi
  Konu Sahibi KeLeBeK Forum Mübarek Gün & Geceler
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 16.Ağustos.2012, 18:20
 5. Arçelik 8144BJ 1400 Devir Çamaşır Makinesi
  Konu Sahibi Kuzey Forum Elektrik & Elektronik
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 21.Nisan.2012, 03:35

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •