Kiraz Sapı

Kadınların özellikle regl döneminde vücudunda oluşan ödeme karşı kiraz sapının iyi geldiğini biliyor muydunuz? Kiraz sapı regl dönemindeki ödem ve ayaklarda oluşan ödeme karşı iyi bir doğal iyileştirici ayrıca toksin atıcı etkisi de var. Sabahları aç karnına tüketilecek bir avuç kiraz kötü huylu kolesterolün olumsuz etkisine karşı gün boyu koruma sağlıyor.

Kurutulmuş kiraz sapı çayını duymuşsunuzdur. Ancak bu çayı genç erkeklerin ve on beş yaş altı genç kızların kullanması tavsiye edilmiyor. Özellikle erkeklerde en erken kullanılacak yaş 40 ve sonrası.

Kadınlar için aşağıda uygulanacak iki adet kür veriyoruz. Bir kürün uygulama süresi bitmeden başka bir bitki çayı ( yeşil çay papatya ıhlamur adaçayı vb…) içilmemelidir. Tüm kürlerin çelik veya emaye kaplarda hazırlanması gerekmektedir. Kronik bir sağlık sorununuz varsa küre başlamadan önce doktorunuza danışınız.


Regl Dönemi Ödemine Karşı:


Kaynamakta olan 1 litre suya yaklaşık 25-30 adet kiraz sapını atınız. Ağzı kapalı olarak kısık ateşte 5 dakika kaynatınız. Soğuduktan sonra süzerek bir şişeye koyup buzdolabında saklayınız. Aç veya tok regl süresince her gün 1 bardak içiniz. Hazırlanan kiraz sapı suyu buzdolabında 3 gün bekleyebilir. Üçüncü günden sonra artan miktarı kullanmayınız. Gerekiyorsa yeniden taze olarak hazırlayınız.


Ayaklarda Oluşan Ödeme Karşı:


Kaynamakta olan 1 bardak suya yaklaşık 25-30 adet kiraz sapını atınız. Kısık ateşte 5 dakika ağzı kapalı kaynatınız. Ilıdıktan sonra süzün ve içiniz. 1 hafta boyunca günde 1 kere kahvaltıdan veya öğlen yemeğinden 1-2 saat sonra içiniz. Her defasında taze olarak hazırlayınız. İlk haftadan sonraki üç hafta boyunca 3-4 gün yapabilirsiniz. Bu kürü yılda birkaç kez uygulayabilirsiniz.