Crossfire Ankaralı bir Power-Thrash grubudur.
1999 sonlarında Ankara’da kurulan Crossfire 2000 yılı sonlarında eleman değişiklikleri yaşadı. 2002 yılında Ankara'da Rock Station Rock Festivali'nde ve Konya'da Heavy Metal Daze isimli performansları ile dikkat çektiler. Bu kadro ile 2002 yılı Ekim ayında Decisions Of Hate EP’si piyasaya sürüldü. EP’nin çıkışıyla birlikte konserlere hız verildi.
Crossfire yer yer progressive ve bol miktarda da power unsurlar barındıran speed-thrash tarzında müziği ve Rock Station Festivalleri performansları ile dikkat çekti. 2003 yazındaAlmanya Hamburg’da düzenlenen Metal Bash Festivali'nde de yurt dışı deneyimi kazanan grup en etkili performanslarından birini sergileyerek gelecekte işine yarayacak sağlam referanslar ile Türkiye’ye döndü. Ritim gitarın etkili ve akıcı rifflerinin solo gitarın usta eklemeleri ile birleştirildiği başarılı ve özgün bir thrash sounduna sahip olan grup özellikle vokal kullanımında Iced Earth Nevermore gibi Amerikan tarzı power-thrash ile Bay Area stilini ustaca harmanlıyor. Crossfire bestelerdeki güçlü yapının yanı sıra parça sözlerinde de thrash metalin belirgin özelliklerini barındırıyor. Bu yapı demo sonrası geliştirilerek yeni bestelere yansıtıldı.


Grup ilk albümünde yer alan Gelibolu parçasının anlamına uygun olarak Çanakkale Zaferi’nin 90. yılında 18 Mart 2005’te çıkarttığı Aggression Treaty ile hem olumlu tepkiler ve iyi eleştiriler hem de gerek dinleyiciden gerekse yakın takipçilerinden takdir topladı. Albümün galası da anlamına ve çıkış tarihine uygun olarak 20 Mart 2005 tarihinde 18 Mart Üniversitesi Rock Kulübü’nün katkılarıyla Çanakkale’de gerçekleştirildi.
Topluluk bir yandan Ankara dışı performanslara ağırlık verirken diğer yandan da Ankara’da da kendini yalnız bırakmayan bir fan kitlesi yarattı. 2005 yılını da konserler ve özellikle de yaz aylarının Rock Republic Rock The Nations BarışaRock gibi yaz aylarının önemli festivallerine yoğunlaşarak geçiren grup bir yandan da 2006 yılının ikinci yarısında dinleyiciye sunmayı planladıkları ikinci albümleri için hazırlıklara başladı.Yetenekli davulcu olan Kemal sözerinde aralarına katılmasıyla grub büyük ilerlemeler kaydetti.
Hamburg Metal Bash Festivali’ndeki başarılı performans sonrası 2005 Ağustos’unda Alman firma Remedy Records etiketi ile rafa çıkan The Revivalry - A Tribute To Running Wild” albümü için kendi tarzında yorumladığı Beggars’ Night parçasıyla da Crossfire bir ayağını yurt dışına atmış oldu.
Kadro
Uğur Bülent Aksoy (Vokal/Bass)
Kaya Sevinç (Gitar)
Cihan Manay (Gitar)
Kemal Sözer (Davul)
BORKED