Tülay Arıcı (Tülay Arıcı Kimdir? - Tülay Arıcı Hakkında)Tülay Arıcı 1940 yılında Antalya'da doğdu. İlk orta ve lise öğrenimini Antalya'da tamamladıktan sonra Ankara G.E.E. Resim Bölümü'nden mezun oldu. Yazar ve şair olarak İLESAM Bestekar olarak MESAM ressam olarak GESAM üyesidir.

Çizmekten ve yazmaktan zevk aldığı kadar söylemeyi de seven Arıcı'ya göre "şiir okumak" ayrı bir sanat dalıdır. "Yeni Gelin" isimli öyküsü film yapılmıştır. Söz ve Müzik kendisine ait 50'den fazla bestesinin 26 'sı TRT repertuarına kabul edilmiş ve icra edilmektedir. "Zulüm Treni" isimli filminin film müziğinin tümü Tülay Arıcı'ya aittir. Devlet arşivinde ve birçok özel koleksiyonda eserleri mevcuttur.


Sanatçımızın eğitim çevre ve sanat alanlarında araştırmaları ayrıca almış olduğu çeşitli ödül ve madalyaları vardır. Tülay Arıcı öğretmen yönetici MEB Uzmanı MEB Bakan Danışmanı TRT Yönetim Kurulu Üyesi GESAM Teknik Bilim Kurulu Başkanı ve İLESAM Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.

Fevzi Arıcı ile evlidir. Burcu ve Sıla adında iki yetişmiş kızı ve Petek adında bir torunu vardır. AKSAV (Antalya Kültür ve Sanat Vakfı ) Altın Portakal Genel Müdürlüğü tarafından 17 Şubat 2004 tarihinde "Tülay Arıcı Onur Gecesi" düzenlenmiş ve kendisine onur ödülü verilmiştir.