'' 1953 senesinin 7 Ocağında Kayseri`nin Pınarbaşı ilçesinde dünyaya gelmişim. Söylediklerine göre gelirken elimde fırça veya kalem yokmuş. Ama kalemi ilk elime geçirdiğim gün çizmeye başlamışım. İşte o günden bu güne hep çiziyorum. Önceleri duvarlara sehpalara koltuklara hatta elime yüzüme bile çizermişim. Daha sonra ders kıtaplarının satır aralarındaki boşlukları dahi çizgilerimle doldurmaya özen gösterdiğimi hatırlıyorum.

İlk ve orta okulu Ankara`da liseyi Söke ve İzmir`de okurken çizgilerimi oldukça ilerletmiş olmalıyım ki artık kitap sayfalarındaki boşluklar bana yetmez olmuştu. Yazılı kağıtlarını da resimlerle doldurmaya başlayınca tarih coğrafya fizik kimya gibi derslerin sanat sevgisinden yoksun öğretmenleri tarafından hiç takdir edilmediğimi fark ettim. Takdir edilmediğim yerde kalmak istemediğim için Mithat Paşa Sanat Lisesi`nin Makine Modelciliği bölümünde 3. seneyi okurken 1973 yılında tahsil hayatımı noktaladım.

Tekrar satır başı yapmam ise tam yirmi yıl sonrasına rastladı. 1993 senesinde Belçika`da Genk Plastik Sanatlar Akademisi`ne kaydımı yaptıdığmda aslında tescilli bir ressamdım. Çünkü askerliğimi 1975 senesinde Ankara-Anıttepe Jandarma Subay Okulu`nun resim atölyesinde ressam olarak tamamlamıştım. Genk Akademisinin 3. sınıfında verdiğim dinlenme molası şu an 2004 senesi itibariyla hala devam etmekte...


Satmış olduğum birkaç tablo katıldığım birkaç sergi bana profesyonel ünvan kazandırır mı
bilemiyorum ?... Ama yaşamımın sonuna kadar amatör ruhumla çizmeye devam edeceğimi biliyorum...''