İsimlerini “iyi ruh hali” ile anlamlandıran Bon Mod yüksek enerjili müziklerini punk vokallerle pişirip bir parça 80′ler etkili elektro tozuna bir parça da disko sosuna batırıyor.

Bon Mod ilk kayıtlarının yer aldığı Chocolate Cheesecake EP’sini 2009 yılının Ekim ayında Remoov etiketiyle yurtdışında -iTunes eMusic Mediamarkt gibi online mp3 dükkanlarında- satışa sundu. Prodüksiyonu Bon Mod tarafından yapılan EP büyük bir kitlenin ilgisini çekti ve grup içinde Babylon Ghetto Indigo Roxy the Hall gibi önemli mekanların ve Adidas Street Festival YTÜ Bahar Şenlikleri gibi çeşitli festivallerin yer aldığı uzun soluklu bir konser serüvenine başladı. İkili kendi konserlerinin yanı sıra; Mylo New Young Pony Club Data LadytronFancy Robots in Disguise ve Little Dragon gibi tanınmış DJ ve sanatçılarla da aynı sahneyi paylaştı.

Bon Mod’un sahnedeki enerjik ve kışkırtıcı tavırları İstanbul müzik sahnesinde kulaktan kulağa yayılarak grubun ilk yılında elliye yakın konser ve DJ set almasını sağladı. Grup bununla da kalmayıp Ekim 2010′da Paris’in önemli elektronik müzik sahnelerinden biri olan Batofar’da ve hemen ardından Amsterdam şehrinin uluslararası sanatçıları ağırladığı Paradiso’da sahne aldı. Nefes kesen performansları sayesinde ikili bu iki şehirde çalışmalarını sürekli takip eden önemli bir dinleyici kitlesi edindi.


Grubun ilk videosu Stanbul Aziz Kaya ve Ceyhun Kıvrıkoğlu yönetmenliğinde çekildi. Klipte İstanbul’un her gün deneyimlediğimiz halleri grubun tatlı-sert yorumu ve renkli performansıyla ortaya koyuluyor. MTV Dream TVNumber One Tv gibi önemli müzik kanallarında Ekim 2010′da yayına giren klip kısa sürede ses getirdi; Dream TV müzik listesinde 5. sıraya kadar yükseldi.