1998 yılından bu yana müzikle ilgilenen KORA henuz üniversite yıllarındayken üniversite Rock Topluluğunun aktif üyesi olmuş ve çok sayıda besteye imza atmıştır. Bu dönemde çeşitli beste yarışmalarında dereceler alan KORA “Buzdan Kaleler” ve “Ankara & İstanbul ” isimli şarkılarının demo kayıtlarını 2005 yılında ÇSM Stüdyo’da Tuna Velibaşoğlu ve Okan Özen ile tamamlamıştır. İnternet ortamında yayınladığı demoları ile hayli ilgi çeken ve Türkiye genelinde birçok yerel ve ulusal radyoda dinleyenleriyle buluşan KORA 80′den fazla besteye imza atmıştır.

2006 yılında “Ankara Roxy Müzik Günleri”nde seslendirdigi “Buzdan Kaleler” ile dereceye giren KORA 2007 yılında Radyo D’nin düzenlediği “Radyo D Şarkı Yarışması”nda Fuat Güner Ferhat Göçer Milliyet Gazetesi köşe yazarı Sina Koloğlu DMC Genel Müdürü Samsun Demir Hürriyet Gazetesi Müzik Yazarı Tolga Akyıldız ve Hakan Eren’den oluşan jürinin yaptığı eleme sonucunda “Perişan Oldum” adlı parçasıyla beste kategorisinde Jüri Özel Ödülü’nü almıştir.

Sahne deneyimini müzikal becerileri ile bütünleştiren KORA bestelerini daha genis kitlelere ulastirmak icin Mayıs 2008′de albüm kayıtlarına başlamıştır. Albüm çalışmaları esnasında pek çok önemli ismi bir araya getirmeyi de başaran KORA’nın aynı ismi taşıyan albümünün prodüktörlüğünü Alen Konakoğlu üstlendi. Seksendört grubundan tanıdığımız Okan Özen albümünün bas gitarlarını çalarken yine aynı gruptan Tuna Velibaşoğlu da “Buzdan Kaleler” şarkısında performansıyla KORA’ya eşlik etti. KORA bu ilk albümünde alternatif rock melodilerine Türk motifleri ekleyerek özgün tarzını çalışmalarına yansıtmayı başarmıştır. Bunların yanında canlı performanslarda sunduğu coverları ile müzik severlerden tam not almış ve bizim deyimimizle Kora Rock tarzı ile alişageldiğimiz şarkılara yeni bir tat getirmiştir.


KORA’nın repertuarı sözünü ve bestesini kendisinin yazdığı Türkçe alternatif rock parçalarından oluşuyor. Özgün besteleriyle dinleyicilere alternatif bir seçenek sunmayı hedefleyen KORA 10 yıldır sahnelerde seyircileriyle buluşuyor.