Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Question Kırmızı Müzik Grubu Kimdir? Grup Üyeleri Kimlerdir?

  KIRMIZI


  KIRMIZI İdil Çağatay ve Aslı Polat tarafından 2005 yılında İstanbul'da kuruldu. Grubun kendi adını taşıyan ilk maxi single çalışması 2010 yılında müzik marketlerdeki yerini aldı. Maxi single parçaları olan Veda Etme ve Kırmızı'ya çekilen videolar ile bestelerini daha geniş kitlelere sunmaya başladı.

  KIRMIZI 2011’de “Türkiye’nin ilk kadın rock grubu albümü” olan İSYAN’ı İdil Çağatay ve Aslı Polat’ın kurduğu RedRec Müzik etiketiyle piyasaya sundu.

  Albümün ilk videosu Hayko Cepkin ile düet yapılan “Çekilin Başımdan” ikinci video ise “Geri” şarkısına çekildi.

  Elveda şarkısına su altında çekilen video klip Şubat 2012'de yayına girdi. Su altında performans sergileyen İdil Çağatay çekimler öncesinde Balıkadamlar Kulübü dalgıçları eşliğinde eğitim aldı.

  KIRMIZI 2010 yılında Ozzy Osbourne’un kişisel tercihi ile Turkcell Kuruçeşme Arena konserine ön grup olarak seçildi.

  Hollanda’da gerçekleşen Avrupanın büyük kültür festivallerinden Festival Mundial’de sahne almak üzere Türkiye’yi temsilen Tilburg’a davet edildi.

  İSYAN albümü yurtdışında da oldukça ilgi gördü. Amerika Arjantin Şili İngiltere radyolarında yayına alındı.

  Ozzy Osbourne Arch Enemy Haggard Destruction gibi sanatçı ve gruplarla sahne alan KIRMIZI Avrupa'nın ünlü organizatörlerinden Fritz Rau'nun projesi olan Avrupa genelinde 252 profesyonel rock grubunun katıldığı Eurock Marathon 2012’de performans sergileyecek ilk 8 gruptan biri olarak seçilerek The Dandy Warhols ve Nina Hagen'dan önce Türkiye’yi temsilen sahne almaya hak kazandı.

  Oryantal Asena ile birlikte "Rock Oryantal ile Buluştu" projesi gerçekleştirildi. Led Zeppelin'in Kashmir parçası yeniden düzenlenerek doğu batı ezgilerini birleştiren bir show sergilendi.

  KIRMIZI Şubat 2012'de Türkiye'nin en çok sevilen dizilerinden "Yalan Dünya"nın 7.bölümünde performans konuğu olarak yer aldı.

  Vokalde ve gitarda İdil Çağatay davulda Aslı Polat bas gitarda Ecem Otgucuoğlu elektro gitarda Fulya Akgün'den oluşan KIRMIZI adını aldığı karakteri ifade eden şarkı sözleri ve herhangi bir türe bağlı kalmadan oluşturduğu özgün soundu ile iç isyanını dinleyicilerle paylaşıyor.

  DİKKAT! İSYAN ÇIKACAK!

  GRUP ÜYELERİ
  iDİL ÇAĞATAY (Vokal)
  İstanbul doğumlu İdil Çağatay müziğe Ayla Saydam’ dan piyano dersleri alarak başladı. 1994 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera Bölümü`ne girmeye hak kazanan İdil aynı zamanda 1996 -2006 yılları arasında aynı okulun arp bölümüne Yonca Özkan`ın öğrencisi olarak devam etti. Güler Keskinkaya Ayşe Sezerman Remziye Alper Elena Kenber ile şan çalıştı. 2000 senesinde opera bölümünden mezun oldu. 1997-2004 yılları arasında Cemal Reşit Rey operasında korist oyuncu reji asistanı olarak birçok koral eserde görev yaptı. 2002-2003 sezonunda İstanbul Devlet Opera Ve Balesi`nde teknik ekipte çalıştı. 2005 yılından itibaren KIRMIZI grubunda yer almaktadır.

  ECEM OTGUCUOĞLU (BAS GİTAR)
  İstanbul doğumlu Ecem müzik hayatına elektro gitar ile başladı. Çeşitli gruplarda elektro gitar çaldıktan sonra bas gitarla ilgilenmeye başladı. Halen Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde okuyor. 2010 yılında KIRMIZI grubuna bas gitarist olarak dahil oldu.
  ASLI POLAT (DAVUL)
  Manisa doğumlu Aslı Polat davul hayatına 2002 senesinde başladı. Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünden mezun olmasına rağmen kariyerine davul ile devam etme kararı almıştır. Selami Sevinç ile ilk derslerine başlayan Aslı daha sonra Atilla Atalay ile davul çalışmalarına son hızla devam etmiştir.
  2005 senesinden itibaren
  SABA ARAT (ELEKTRO GİTAR)
  2002 ylında elektro gitarla müziğe başladı. 2003 yılından itibaren çeşitli müzik projelerinde elektro gitarist bas gitarist ve vokalist olarak müziğe devam etti yurtiçi ve yutdışında konserler verdi. İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra 2011’de KIRMIZI grubuna elektro gitarist olarak dahil oldu.
  BURCU ÖZDERELİ (ELEKTRO GİTAR)
  Müzik hayatına küçük yaşlarda piyano çalarak başladı. Piyano çalmaya ilkokul ve ortokul yillarında devam etti. İtalyan Lisesi’nde elektro gitar ile tanisti. Ardından davul ve bas gitar geldi. Üniversite yıllarında vokal çalışmaları oldu. Bugüne kadar farklı gruplar ile konser ve kayıt deneyimleri oldu. Death metal cover grubu Minerva ile bir süre çalıştıktan sonra kendi parçalarını yapmaya karar verdi. Bir taraftan Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi heykel bölümünde okurken bir taraftan da beste grubu ANDARKAN ile çalismalarini 2010 yılına kadar sürdürdü. 2010 yılı sonlarında KIRMIZI grubuna elektro gitarist olarak dahil oldu.

  Tattoo Art Türkiye : Bir çok rock grubuna kıyasla Kırmızı’nın grup oluşumu nasıl gelişti. Bu konuda biraz bizi bilgilendirebilirmisiniz?

  Kırmızı : 2005 yılında kurulmuş ve aynı senenin sonunda sahne performanslarına başlamıştır. O günden bugüne şehir içi ve şehir dışı birçok mekanda sahne alarak gerek repertuar gerekse sahne deneyimi konusunda kendini sürekli geliştirmek için çalışmıştır.2010 yılının şubat ayında “Kırmızı” isimli bir maxi single bu yılın Mart ayında ise ‘İsyan’ adında bir albüm yayınladık.

  Tattoo Art Türkiye : Kırmızı grubu oluşurken nasıl bir aşamadan geçti?

  Kırmızı : Bir çok grupta olduğu üzere bizde de zaman zaman üye değişiklikleri olmuştur. Ortak hedef ve isteklere sahip kişilerin bir araya gelmesi bizim için de çok önemliydi. Ama genel olarak bakıldığında bir çok grubun ve müzisyenin yaşadığı deneyimleri biz de yaşadık ve yaşamaya devam ediyoruz.

  Tattoo Art Türkiye : Yaptığınız müziği kısaca tanımlamanızı istersek nasıl açıklayabilirsiniz?

  Kırmızı : İsyankar diyebiliriz.

  Tattoo Art Türkiye : Grup olarak geleceğe yönelik nasıl planlar yapıyorsunuz

  Kırmızı : Kendimizi sürekli geliştirmeye çalışıyoruz. Sonraki albüm için çalışmalara başladık bile…Önümüzde yurtdışı ile ilgili planlarımız var.Zamanı geldiğinde ortaya koyacağız.

  Tattoo Art Türkiye: Şuan geldiğiniz noktadan memnunmusunuz. Çalışmalarınız istediğiniz yere geldi mi?

  Kırmızı : Bizim için hiçbir şey son nokta değildir.Daha iyi nasıl yaparız arayışı içerisindeyiz her zaman.Dolayısıyla hedefi her zaman ileriye taşımak tercihimizdir. Bu yüzden memnunuz demek istemeyiz.

  Tattoo Art Türkiye: Birazda dövme hakkında sorular soralım? Dövmeciliğe bakış açınız nedir?

  Kırmızı : Dövme değerli bir sanattır. Aynı zamanda dövmeyi taşıyacak kişinin dışa vurumu ve kimliğinin de bir parçasıdır. Gelenekselliğini ve tarih içindeki çeşitli toplumlardaki anlamlarını da incelersek dövme tamamen bir kültürdür.

  Tattoo Art Türkiye : Taşıdğınız dövmeler var mı? Nerede ne zaman ve neden dolayı yaptırdınız?

  Kırmızı : Evet var… Hepimiz için yaptırılan dövme sembolik anlamlar taşıyor. Hepimizin farklı dönemlerde deneyimi olmuş.

  Tattoo Art Türkiye : Yeni dövmeler yaptırmayı düşünüyormusuz? Düşünüyorsanız neler olabileceği konusunda biraz bilgi verebilirmisiniz

  Kırmızı : Dövme gerçekten bir kere başlandığında gerisi gelen bir alışkanlık. Kesinlikle düşünüyoruz ama ne zaman ve hangi sanatçıyla olur bilinmez.

  Tattoo Art Türkiye : Dövme yaptırmak isteyen okuyucularımıza ne gibi tavsiylerde bulunabilirsiniz?

  Kırmızı : Kesinlikle dövmeyi sanat olarak icra eden tecrübeli ve steril çalışan dövmecileri tercih etmelerini öneririz. Bir de kesinlikle katalogdan bir desen beğenip sırf dövme olsun diye yaptırmasınlar. Sonuçta kendilerini anlatan bir şey olması dövme artisti için de dövmeyi yaptıran için de daha tatmin edici bir sonuç verecektir.

  Tattoo Art Türkiye : Hayranlarınız sizin dövmelerinizi yaptırsa nasıl hissedersiniz kendinizi?

  Kırmızı : Hiç düşünmedik ama bayağı iddialı olurdu diyebiliriz.

  Tattoo Art Türkiye : Rock müzik içinde dövmeyi nasıl değerlendiriyorsunuz.?

  Kırmızı : Öncelikle dövme bir çok kültürde varolduğu için konuya daha geniş açıdan bakmak gerekir. Zaten artık bayağı yaygınlaştığını da düşünürsek rock müziğin dışına taşmış denilebilir. Ama rock müziğin özgürdışavurumcu ve cesur tavrı dövme konusunda da birçok insan için cesaretlendirici bir unsur olmuştur.

  Tattoo Art Türkiye : Genel olarak dövme sanatını tanımlamanızı istersek nasıl bir tanımlama getirebilirsiniz?

  Kırmızı : Geleneksel sanatsal ve biraz da hırçın bir kendini ifade etme şeklidir diyebiliriz.

  Tattoo Art Türkiye : Dövme Sanatı Derigisi hakkında neler söyleyebilirsiniz?

  Kırmızı : Eskiden sadece yurtdışından gelen dergileri takip etmek durumundaydık. Artık ülkemizde de dövme sanatı ile ilgili yayınlar olması çok mutluluk verici. Daha çok kitleye ulaşıp önyargıları ve yanlış bilgileri ortadan kaldırmak için önemli olduğunu söyleyebiliriz.

  Tattoo Art Türkiye : Eklemek istediğiniz son olarak nedir?

  Kırmızı : Dövme sanatının daha çok yaygınlaşması daha çok dövme festivali yapılması ve derginizin uzun soluklu olması dileğiyle diyelim.


  [SES]http://st4.divshare.com/launch.php?f=25298439&s=b2f[/SES]
  Sürmenaj, Bunu Beğendi.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Hepsi eğitimli kişiler. Kaliteli gruba benziyor. Ama bu kadar sert müzikler dinleyemiyorum kafam şişiyor.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Alıntı Sürmenaj Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Hepsi eğitimli kişiler. Kaliteli gruba benziyor. Ama bu kadar sert müzikler dinleyemiyorum kafam şişiyor.

  Sert müzik iyidir. Türkiye'de en iyi metal grubu bence..Sinirliyken dinlenmemesi lazım acayip gaza getiriyor.


  BORKED

  BORKED

  BORKED

  BORKED

  BORKED


 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  BORKED

  Uyumadan önce migrene bire bir.

 5. #5
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Elveda şarkısını çok severim.

  İstanbul'a geldiğime en çok kırmızıyı canlı dinleme fırsatım olduğu için seviniyorum.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş