Kurucusunun torunları Gérald ve Valentin Piaget’nin girişimiyle 1943’te Piaget markası tescil edilir. Côte-aux-Fées yapımevi bundan böyle kendi kreasyonlarını üretmeye başlar ve uluslararası alanda hızla gelişir.Bu aile şirketi güçlü büyümesini takiben 1945’te yine La Côte-aux-Fées’de özellikle yenilikçiliğe ve ekstra ince düzeneklere odaklanan yeni bir yapımevi açar.


Piaget SA Georges Piaget tarafından 1874 yılında « La Côte aux Fées » köyünde kurulmuş İsviçreli bir lüks saat ve mücevher firmasıdır. Lüks sektöründe uzmanlaşmış İsviçreli Richemont group grubuna aittir.

Piaget Cenevre’nin en önemli mücevher atölyesine evsahipliği yapar. Tüm taşlar elde şekillendirilir düzeltilir ve işlenir. Pırlanta ve değerli taşların seçimi için de aynısı geçerlidir. Pırlantalar söz gelimi renk (D’den G’ye) ve saflık (IF’den VVS’ye) standartlarına uygundur. Pırlantalar renk büyüklük saflık ve karat kriterlerine dayanan bir iç protokol uyarınca sıkı kontrollerden geçirilir.

Piaget atölyesi « Council for Responsible Jewellery Practices » ve « Kimberley Process Certification Scheme » üyesi olup bunlar pırlanta üretiminin usullere uygunluğunu belgelemektedir.