Türkiye'de alternatif müziğin yayılmasına ve sevilmesine kurulduğu 1997 yılından beri öncülük eden NR1 Müzik 2005'in yaz aylarını ülkemizin en iyi rock grubu Duman'ın stüdyo albümü "Seni Kendime Sakladım" ile karşıladı.
Vokal ve gitarda Kaan Tangöze gitar ve geri vokalde Batuhan Mutlugil bas gitar ve geri vokalde Ari Barokas'tan oluşan Duman büyük çıkış yaptığı albümü "Belki Alışman Lazım"ın ardından hayranlarını ve müzikseverleri uzun süredir bekletiyordu. Dumanseverler grubun müthiş sahne performansını yansıtan "Konser" albümü ve yine NR1 Müzik tarafından 2004 yılı sonunda yayınlanan Türkiye'nin ilk müzik DVD'si "Bu Akşam" ile teselli bulmuşlardı. Duman grubu geçen süre içerisinde iki yüze yakın konserde hayranlarıyla buluşurken birçok gazete dergi TV okul ve üniversite tarafından "Yılın En İyi Grubu" seçildi.
Albümde yer alan 12 şarkının kayıt ve mixleri de Stüdyo 18'de Levent Büyük tarafından yapıldı. Gruba davulda "Belki Alışman Lazım" albümünde olduğu gibi Cengiz Baysal eşlik etti. Ari Barokas'ın şarkıları "Aman Aman" ve "Sayın Bayan" dışında kalan tüm parçaların söz ve müzikleri Kaan Tangöze'ye ait.
Açılışta yer alan "Özgürlüğün Ülkesi" dünya politikasını eleştiren enerjik bir punk rock şarkısı. Muhteşem balladlar "Seni Kendime Sakladım" ve "Melek"in yanı sıra "Sen Ben" ve "Yürekten" de Duman'ın başarılı modern rock çalışmaları. Türkçe rock müziğin en önemli grubu Duman kendine özgü tarzını "Yanıbaşımdan" "Sadece Koklayacaktım" ve "Rüyanda Görsen İnanma" gibi şarkılarda gösterirken "En Güzel Günüm Gecem"i ise kendilerini konserlerde yalnız bırakmayan seyircilerine hediye ediyor.