Sanatçı ruhunu en çok taşıyan terazi burcunda İstanbul'da doğdu ve dolayısıyla ilk şarkısını 15 yaşında söyledi. 5 kardeştir. Söz yazarı SUDE BİLGE DEMİR'in ablasıdır.
Lise 2'den itibaren müzik öğretmeninin teşvikiyle şan ve solfej dersleri aldı. Aynı yıl vocal ve jingle'lar söyleyerek profesyonel müzik hayatının da başlangıcını yaptı. Okulu bitirdiğinde sahnedeydi. İstanbul ve Bodrum'da yaptığı başarılı sahne performanslarıyla ciddi bir dinleyici kitlesinin dikkatini çekti. Aynı zamanda MÜJDAT GEZEN SANAT MERKEZİ'ne devam etti. Halen şan dersleri almaktadır.
İki yıldır üzerinde büyük bir titizlikle çalışılan AYRILIĞIN EL KİTABI adlı albümde kardeşi SUDE BİLGE DEMİR hem prodüktör hem de besteci kimliğiyle yer almıştır. Kendisine ait iki şarkısının olduğu albümde AYSEL GÜREL M.TAMER GÜRSOY MURAT GÜNEŞ ve GÜVEN BARAN da söz ve besteleriyle katkıda bulunmuşlardır.
LEVENT YÜKSEL HÜSNÜ ŞENLENDİRİCİ ERDEM SÖKMENCANER TEPECİK MUSTAFA CECELİ ERHAN BAYRAK EMRE IRMAK ERSAY ÜNER'le beraber Türkiye'nin en önemli müzisyenleriyle AYRILIĞIN EL KİTABI oluşmuş