Seksendört Ankaralı dört kişiden oluşan Türkçe müzik yapan alternatif rock grubudur. 2005 yilinda çikardiklari Seksendört isimli albümleriyle dikkatleri üzerine toplayan ve büyük bir dinleyici kitlesine ulasmayi basaran Seksendört' ün yeni albümü K.G.B. Pasaj müzik etiketiyle raflardaki yerini aldi.Ölürüm Hasretinle isimli parçalariyla Türkiye' deki rock müzik platformunda yeni bir kapi açan grup internetin müzige katkisi ve zararlariyla ilgili çalismalara hiz verilmesinde büyük bir rol oynadi. Müzik piyasalari sözlügüne "internet efsanesi" taniminin girisinde ön ayak olmalarinin yani sira bestelerinde yer alan Dogu tinilariyla dikkatleri büyük ölçüde üzerlerine çektiler. K.G.B. albümünün kayitlari da ilk albümde oldugu gibi yine grubun kendisine ait. 11 parçadan olusan albümün çikis parçasi "K.G.B" olarak belirlendi. Ayni zamanda ilk klip parçasi K.G.B'nin prodüktörlügü albümün mix ve masteringinide yapan Çaglar Türkmen' e ait.
Tüm söz ve müziklerin Seksendört' e ait oldugu K.G.B. albümünde yer alan parçalar : Olmuyor Yüzün var mi Miyim Ses tiryakisi Rol yapma Dört duvar K.G.B Kara gözlüm Gecelik ask Azap ve Belki.
K.G.B. ilk albümle karsilastirildiginda daha enerjik olusu ilk dikkat çeken nokta. Farkli söylemleri de içerisinde barindiran albümün klasiklesebilecekleri arasinda Azap Kara gözlüm ve Yüzün var mi bulunuyor. Gecelik ask ve Miyim grubun aska olan inancini sorgular nitelikte.Albüme ismini veren K.G.B sarki içerisindeki(kimseler görmesinbilmesin)bir cümlenin kisaltmasindan geliyor. Grup 2010 yılının Nisan ayında sadece dijital ortamlarda paylaşılan Haber Yok isimli şarkısını yayınladı. Bu günlerdede üçüncü albümlerini çıkarmaya hazırlanıyorlar. Bir araya gelişlerinin 12. yılını uzun bir aradan sonra yayımladıkları ‘’Akıyor Zaman‘’ adlı üçüncü albümleriyle pekiştiren ‘’Seksendört’’ yine adından sıkça söz ettireceğe benziyor.
2005 yılında yayımlanan ve kendi isimlerini taşıyan ilk albümleri ‘’Seksendört’’ ile Türk rock piyasasında sağlam bir yer edinmeyi başaran grup 2008 yılında çıkardıkları ‘’K.G.B’’ isimli albümleriyle de başarılarının tesadüf olmadığını kanıtlamıştı. Prodüktörlüğünü kendilerinin yaptığı iki albümle “Ölürüm Hasretinle” “Affet” “Son Mektup” “Azap” ve “Karagözlüm” gibi birçok hit’ e imza atan “Seksendört” yeni albümleri “Akıyor Zaman” ile hedefini daha belirgin hale getiriyor ve uzunca bir süre radyo ve televizyonları meşgul edeceğe benziyor.
Yerinde saymamayı daima gelişmeyi ve müziklerini olgunlaştırmayı amaç edinen ” Seksendört ” yeni albümlerinde ilk değişikliği prodüktör koltuğunu Haluk Kurosman’ a teslim ederek gerçekleştiriyor. Türkiye’de bir çok önemli projede ismini gördüğümüz “Haluk Kurosman” ise imzasını grubun duyumunda radikal değişiklikler yaparak atıyor.
Klasikleşmiş rock kalıplarına bağımlı kalmadan şarkıların gücünü en iyi şekilde sevenlerine hissettirmeyi hedefleyen ekip Türkiye’nin önemli isimlerini de arkalarına alarak adımlarını sağlamlaştırıyor. “Şimdi Hayat” ta klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici “Pert Oldu” da kanun üstadı Aytaç Doğan “Kara Duvak” ta ise 2 büyük isim kemençede Selim Bölükbaşı ve vokalde güçlü yorumuyla Yavuz Bingöl 2011 in en iddialı yapımlarından biri olmaya aday “Akıyor Zaman” a can katıyor.
“Akıyor Zaman” adını grubun ikinci albümleri “K.G.B.” den sonra geçirdikleri 3 yıllık zaman diliminden alıyor. Genel olarak geçmişe özlem konseptinin ağır bastığı albümün kapak içi görsellerinde şarkılar fotoğraflara yansıtılmış durumda. Özel olarak tasarlanmış 4 gerçek dekorda çekilen 70’ler 80’ler 90’lar ve 2000’ler konsepti Murat Süyür imzası taşımakta. Günümüzden geçmişe bir bakışın ve zamanın terse akışının temsil edildiği görsellerin sanat yönetmenliği ve tüm konsept tasarımları Enes Erkan’ a ait.
“Akıyor Zaman” Mart ayında Poll Production etiketiyle raflardaki yerini aldı ve çıkış parçası olarak “Hayır Olamaz” seçildi. Albümün en güçlü şarkılarında biri olan “Hayır Olamaz” başarılı yönetmen Kemal Başbuğ’ un imzası taşıyan videosu ile de adından bolca söz ettireceğe benziyor. Kısacası; yenilenen olgunlaşan ve geleneklerine bağlı yepyeni bir “Seksendört” albümü sevenleriyle buluşmayı bekliyor. (yalnızca başı) Basın İletişim Serkan Kaya - Gişe Organizasyon - Nispetiye cad. Fecri Ebcioğlu sokak 14/4 Levent- Istanbul Tel: 0090 212 325 27 57 fax: 0090 212 325 42 44 Gsm: 0090 532 323 27 91 Gsm 2: 0049 173 434 82 80 İnternet Sitesi Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


Albümleri

Seksendört

 1. İntro
 2. Sesimi Duymuyor musun?
 3. Kaçalım mı?
 4. Ölürüm Hasretinle
 5. Affet
 6. Belki Bir Gün
 7. Sabah Olsun
 8. Neyin Var?
 9. Soldum Yine
 10. Şimdi Git
 11. Son Mektup

K.G.B

 1. Olmuyor
 2. Belki
 3. K.G.B
 4. Azap
 5. Miyim?
 6. Gecelik Aşk
 7. Kara Gözlüm
 8. Ses Tiryakisi
 9. Yüzün Var mı?
 10. Rol Yapma
 11. Dört duvar

Haber Yok

 1. Haber Yok

Akıyor Zaman

 1. Hayır Olamaz
 2. Kara Duvak
 3. Şimdi Hayat
 4. Pert Oldu
 5. Kendime Yalan Söyledim
 6. Söyle
 7. Gözün Doysun
 8. Bin Kere
 9. Elbise