Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Tarkan Fan Clup

  Tarkan Tevetoğlu (d. 17 Ekim 1972 Alzey Almanya)

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Bilinen adıyla Tarkan 1992 yılından bu yana yaptığı müzik çalışmalarıyla yurtiçinde ve yurtdışında birçok kez başarı elde etmiş ödüller kazanmış plak kaset CD ve single satışları 20 milyona ulaşmış Türk pop şarkıcısıdır.

  Başarıları nedeniyle Türk basını tarafından Megastar yurtdışında ise Boğaz'ın Prensi olarak nitelendirilmektedir.

  Özgeçmiş
  Tarkan 17 Ekim 1972 yılında Almanya'nın Frankfurt yakınlarındaki Alzey kasabasında doğdu. Aslen Rize'li bir aileden gelen Tarkan 6 çocuklu ailenin 5. çocuğu.

  Almanya'da bir süre yaşadıktan sonra 1986'da ailesiyle Türkiye'ye dönen Tarkan lise hayatına Karamürsel Lisesinde başladı. Lise eğitiminin yanı sıra Karamürsel Musiki Cemiyeti'nde aldığı müzik eğitimi Tarkan'ın kendini müziğe adama yolunda attığı ilk önemli adımdır. Karamürsel'den İstanbul'a taşınmanın ardından Tarkan lise eğitimine devam ederken iki yıl boyunca Üsküdar Musiki Cemiyeti'nde Klasik Türk Müziği'nin saygın ustalarıyla müzik eğitimini sürdürdü.

  Kariyer
  1992—1994

  Müzikal yeteneğini bilgisini aldığı eğitimlerle geliştiren Tarkan bu dönemde İstanbul Plak sahibi ve yapımcı Mehmet Söğütoğlu ile tanıştı. İstanbul Plak ile imzaladığı anlaşmanın ardından ilk Tarkan albümü Yine Sensiz 1992'nin sonunda Türkiye'de yayınlandı ve müzik dünyasında geniş yankı uyandırdı. Albümün çıkış şarkısı "Kıl Oldum Abi" kısa sürede ulusal radyoların ve gece kulüplerinin vazgeçilmez gözdesi oldu. Albümden çıkan "Kıl Oldum Abi" "Kimdi" "Vazgeçemem" ve "Çok Ararsın Beni" gibi dönemin büyük hitleri sayesinde Yine Sensiz adlı albüm 700 binlik satış rakamına ulaştı.
  İlk albümün başarısı dönemin önemli bestecilerinin de dikkatini çekti. İki yıl aradan sonra Nisan 1994'te (Yıldız Tilbe) Sezen Aksu ve Ümit Sayın gibi önemli söz yazarlarının katkılarıyla Aacayipsin albümünü çıkaran Tarkan 2 milyonluk satışla Türk pop müziğinin önemli isimlerinden biri haline geldi. Türkiye çapında bir çok ilke imza atarak bu albüm ile Türkiye ve Avrupa'da 30'u aşkın konser verdi. Bu konserlerin 25'i o zamanki adıyla Doritos Panço sponsorluğundaki turne kapsamında Türkiye'nin farklı illerinde Tarkan'ı yaklaşık on binlerce seyirci ile buluşturan stadyum konserleriydi. Sanatçının kariyerindeki en büyük dönüm noktalarından olan albüm ilerleyen dönemde 25 milyona satış adedine ulaştı.

  1995—2000
  Tarkan Aacayipsin'in başarısının hala yankılandığı dönemde Atlantic Records'un sahibi ve dünyaca ünlü müzik yapımcısı Ahmet Ertegün'le tanıştı. Ahmet Ertegün Tarkan'ın yeteneğine olan güvenini "Türkiye değerli müzik sanatçıları yetiştiren bir ülke ama dünya çapında bir yıldız olarak üne kavuşabilecek bir ikinci Tarkan göremiyorum." şeklinde ifade etmiştir. Tarkan uluslararası kariyeri için ABD'ye yerleşti ve burada Baruch Koleji'nde İngilizce eğitimi almaya başladı. 1996 yılında Atlantic Recordsile sözleşme imzalandı ve hemen ardından stüdyoya girilerek İngilizce şarkılar yazılmaya başlandı. Eş zamanlı olarak Tarkan New York Palladium'da bir konser verdi. Konser Türkiye'de Star TV'den canlı yayınlandı.Ses getiren Palladium konserinin ardından CNN International Tarkan'la İngilizce albüm çalışmalarını gündeme getiren bir röportaj yaptı.

  Tarkan İngilizce albümle ilgili çalışmalarına bir süre ara verip yeni bir Türkçe albümün hazırlığına başladı. 5 Temmuz 1997'de üçüncü albümü Ölürüm Sana piyasaya çıktı. İlk klip şarkısı olan Sezen Aksu imzalı Şımarık'ın büyük desteğiyle albüm Türkiye'de 45 milyona yakın satıp Türkiye'de şu ana kadar en çok satan albümlerden biri oldu. Öyle ki albüm MÜ-YAP'ın verilerine göre 2003 yılında bile hala yeni bandrol alıyordu.

  Tarkan aynı yıl kendi şirketi HITT Müzik & Prodüksiyon'u kurdu.

  1998 yılının Nisan ayında Walt Disney'in 35. uzun metrajlı çizgi film'i olan Herkül'ün baş karakterini Türkçe olarak seslendirdi. Filmin müziklerinden 'Yolumdayımı seslendirdi.

  Ölürüm Sana'nın elde ettiği büyük başarı dünyanın en büyük plak şirketlerinden Universal Music'in (o zamanki adıyla PolyGram) Fransa ayağının dikkatini çekti. Yapılan görüşmeler sonunda Tarkan'a Avrupa yolu açıldı ve ilk önce Şımarık single'ı piyasaya sürüldü ve sonuç almakta gecikmedi. Single Fransa'da 6 Belçika'da 2 numara olurken diğer Avrupa ülkelerinde de ilk 20 içinde yer buldu. Bu başarıların da etkisiyle ilerleyen yıllarda Şımarık'ın 10'dan fazla dilde 20'den fazla coverı yapıldı. 2002 yılında Avustralyalı bayan şarkıcı Holly Valance tarafından yapılan Kiss Kiss adlı İngilizce yorum İngiltere'de 1 numaraya kadar yükseldi. Bu başarılarla beraber Şımarık'ın öpücükleri artık Tarkan'ın imzası haline gelmişti.

  Universal Şımarık'ın elde ettiği başarının üzerine içinde Aacayipsin ve Ölürüm Sana albümlerinden seçilen 10 şarkı ve bazı şarkıların yeni düzenlemelerinin yer aldığı Tarkan adlı albümü 1999 yılında Avrupa piyasasına özel olarak yayımladı. Albüm Avrupa'da elde ettiği büyük başarıların ardından Amerika ve Asya'da da piyasaya çıktı ve özellikle Güney ve Orta Amerika'da Tarkan'a bir çok ödül kazandırırken yeni bir Tarkan seven kitlesi de oluşturdu. Albümün tüm dünyada 15 milyon adetlik satışı Tarkan'a Meksika'da platin plak Fransa Hollanda Almanya Belçika Lüksemburg İsveç ve Kolombiya'da ise altın plak ödülleri kazandırdı.

  Şımarık Tarkan'a Midem 1999'da altın plak kazandırırken; Tarkan albümü 1999 yılında Tarkan'a "En Çok Satan Orta Doğulu Şarkıcı" dalında World Music Award kazandırdı. Ödül töreninde Şımarık'ı söyleyen Tarkan ayakta alkışlandı.

  Tarkan ilk uluslararası albümüyle Avrupa'da büyük bir başarı elde etmiş ve dünya müzik listelerinde üst sıralarda yerini almışken ve dünyanın pek çok farklı ülkesinde konserlerine devam ederken; Türk basınında Tarkan'ın askerlik görevini kısa süre içinde yerine getirmediği takdirde vatandaşlıktan çıkarılacağına yönelik haberler yer aldı. Bu dönemde 17 Ağustos 1999'da Marmara depremi meydana geldi ve depremde evleri hasar görenlere yardım amacıyla bağış toplamak adına bedelli askerlik yasası çıkartıldı. Bu yasa kapsamında 28 günlük askerlik görevini yerine getirmek üzere Türkiye'ye dönen Tarkan 14 Ocak 2000 günü depremzedeler yararına bir konser verdi.

  2001—2009

  Askerlik görevinin ardından yurtdışına giden Tarkan yeni Türkçe albümünün hazırlıklarına başlayan Tarkan 2001'in başında Türkiye'ye döndüğünde artık olgunlaşmış ve kendini ispat etmiş bir sanatçı olarak müzik dünyasında yerini almıştı. Basında Tarkan'ın yeni imajının yankıları sürerken daha önceleri yapılan Megastar yakıştırmaları da kabul görmeye başlamıştı.

  Söz ve müziği kendisine ait Kuzu Kuzu şarkısını beş farklı düzenlemesinin yer aldığı single 2001 yazında HITT Müzik'in ilk müzik prodiksiyonu olarak müzik marketlerde yerini aldı. Single çıktığı ilk gün itibariyle listelerde zirveye yerleşirken bir single için 650.000'lik rekor düzeyde resmi satış rakamına ulaştı.

  Kuzu Kuzu'nun ardından Ağustos ayı başında Karma adlı albümünü yayınlandı. Albüm 2 milyonun üzerinde resmi satış rakamına ulaştı.

  Aynı yıl ABD'nin en etkin gazetelerinden Washington Post'ta çıkan geniş bir değerlendirmede Boğaz'ın Prensi Tarkan'ın Türkiye'nin yurtdışındaki en önemli temsilcilerinden olduğu ifade edildi. Washington Post sanatçının dünyanın bir çok ülkesinde listelerde yer aldığını ve 2002 başında bir İngilizce albüm çıkardığını kaydetmişti.

  Karma'yla beraber Tarkan 2002 yılında ülke çapında Turkcell Hazır Kartla yaptığı sponsorluk anlaşması kapsamındaÖzgürlük İçimizde şarkısını yaptı.

  Karma albümünün hit şarkılarından "Hüp" o yılın Türkiye tanıtım filminde kullanılırken; Tarkan müziğiyle ülkesinin tanıtımına etkin olarak katkıda bulunduğu için T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ödüllendirildi. Aynı yıl Pepsiyle sponsorluk anlaşması imzalayan Tarkan'a Türk Milli Futbol Takımı'nın resmi şarkısını bestelemesi ve söylemesi teklifi geldi ve "Bir Oluruz Yolunda" isimli şarkıyı yarattı. Pepsinin sponsorluğu kapsamında çekilişle seçilen bir grupla beraber 2002 Dünya Kupası'nda Türkiye Milli Futbol Takımına destek için Güney Kore'ye gitti.

  2001 ve 2002 yıllarında Karma albümünün turnesi kapsamında yine yurtiçi ve yurtdışında bir çok konserde yüz binlerce seveniyle buluştu.

  Beşinci albüm Dudu 2003 yazında satışa sunulması ile 15 milyon adedin üzerinde resmi satış rakamına ulaştı. Albüme adını veren yeni hit Dudu'nun Rusya'da "Yılın Şarkısı" seçilmesi Tarkan'ın Türkiye ve yurtdışındaki başarılarını perçinledi.


  Tarkan 2004 Mayıs'ta başlayan Dudu turnesi kapsamında OPETin sponsorluğundaki yurtiçi ve yurtdışı konserlerinde yine on binlerce seveniyle buluştu. Azerbaycan'ın Tofiq Behramov Stadyumu'nda verdiği konseri 60.000'e yakın seyirci izledi.

  Avea ile 2 yıllık sponsorluk anlaşması imzalayan Tarkan bu dönemde Avea'nın iki reklam filminde oynadı. 30 Nisan 2005 tarihinde çıkarılmak üzere Ayrılık Zor adlı şarkıyı yaptı. Sevenlerine Avea satış noktaları üzerinden ulaştırılan single 500.000 adet satış ile 2005'te en çok satan müzik ürünü oldu.

  İngilizce Albüm ve Metamorfoz
  2005 yılında Tarkan Amerika'ya gittiği ilk dönemde çıkışını müjdelediği İngilizce albüm çalışmalarına hız verdi.

  İngilizce albümünün çıkışına çok kısa bir süre kala 4 şarkısı bilinmeyen kişiler tarafından internet ortamına sızdırılan Tarkan bunun üzerine 2005 sonbaharında içinde iki şarkının ve çeşitli düzenlemelerinin bulunduğu Bounce (Zıpla) adlı bir single hazırlayıp ilk olarak Türkiye'de piyasaya sürdü.

  Bounce (zıpla) single'ı 7 Ocak 2006'da Türkiye'de yayınlanandan farklı bir versiyonla Almanya ve Doğu Avrupa'da piyasaya çıktı. Hemen ardından Nisan'da beklenen 15 şarkılık ilk İngilizce albüm Come Closer (Yaklaş) Türkiye Almanya ve Doğu Avrupa'da satışa sunuldu. Albüm alışıldık Tarkan müziğinden biraz uzak daha batılıydı.

  Buna rağmen "Bounce" (Zıpla) "Start The Fire" (Yangını Başlat) ve "Why Don't We? (Aman Aman)" (Neden Yapmıyoruz?) şarkıları özellikle Rusya Macaristan ve Almanyada listelerde önemli konumlara yerleşti.

  Albümle beraber Tarkan bir çok ülkede konserler verirken yurtdışında televizyon programlarına katıldı bir çok yayın organına röportajlar verdi. Avusturyada dünyanın en büyük müzik festivallerinden "'Danube Island Festival"da "headliner" olarak 300.000 kişinin önünde sahne alıp Almanyanın önemli müzik show'larından The Dome'da ve ünlü Alman komedyen Stefan Raab'ın Stock Car Race isimli programında şarkı söyledi.

  Metamorfoz
  Tüm söz ve müziklerde imzasının olduğu bu albümle birlikte Tarkan müziğini yavaş yavaş alaturkalıktan uzaklaştıracağının sinyallerini verdi. Albümünde daha batılı ritimler ve elektronik ekipmanlar kullandı.

  Albümden hemen sonra konserlerine başlayan Tarkan Alman MP3 çalar üreticisi TrekStor ile anlaşıp "i.Beat emo Tarkan Edition"ı Türkiye'deki Media Marktlarda satışa sundu. 17 Temmuz 2008'e gelindiğinde Metamorfoz'daki şarkıların remix versiyonlarının bulunduğu Metamorfoz Remixes albümü piyasaya sürüldü. Albümde dünyaca ünlü DJ Tiesto'nun da "Pare Pare"ye yaptığı bir remix bulunuyor.

  Tarkan 6 Ekim 2008'de Doğa Derneği ile ortak gerçekleştirdiği söz ve müziği kendisine ait single projesi "Uyan" için Orhan Gencebay'la stüdyoya girdi.

  2010—
  Tarkan 11 Mayıs 2010'da yaz döneminde çıkaracağı albümünden Sevdanın Son Vuruşu adlı şarkısını 15 ulusal radyoda aynı anda ilk kez çaldırarak sevenlerine duyurdu. Albüm hakkında ipuçları veren şarkı kısa sürede ülkede en çok dinlenen ve internet ortamında en çok indirilen şarkılar arasında yerini aldı. Tarkan Sevdanın Son Vuruşunu da yer aldığı Adımı Kalbine Yaz isimli stüdyo albümü ile 29 Temmuz 2010'da yeniden sevenleriyle buluştu. ADIMI KALBİNE YAZ albümü 8 yeni şarkı ve 5 remixten oluşuyor. Albümde Tarkan'ın kendi söz ve bestelerinin yanı sıra; Sezen Aksu Yıldız Tilbe Günay Çoban Ozan Çolakoğlu Mithat Can Özer ve Gülşah Tütüncü'nün de söz ve besteleri yer alıyor.

  Albümdeki remixler ise; Ozan Çolakoğlu Kıvanç K. Suat Ateşdağlı ve Gürsel Çelik'e ait. ADIMI KALBİNE YAZ albüm fotoğraf çekimleri sinema ve müzik sektörünün dünyaca tanınmış isimleriyle çalışan Giuliano Bekor tarafından Los Angeles'ta gerçekleştirildi.

  ADIMI KALBİNE YAZ çıkışından itibaren iki hafta içinde 307.500 resmi satış adedine ulaştı.
  Konu KimsE tarafından (09.Ocak.2013 Saat 15:22 ) değiştirilmiştir.
  Eftelya, Bunu Beğendi.

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Albüm & Single

  1992: Yine Sensiz Çıkış Tarihi: 19 Aralık 1992 Plak Şirketi: İstanbul Plak

  1993: Yine Sensiz (Extended) Çıkış Tarihi: 1 Temmuz 1993 Plak Şirketi: İstanbul Plak

  1994: A Acayipsin Çıkış Tarihi: 12 Mayıs 1994 Plak Şirketi: İstanbul Plak

  1997: Ölürüm Sana Çıkış Tarihi: 14 Temmuz 1997 Plak Şirketi: İstanbul Plak

  1998: Şımarık (Single) Çıkış Tarihi: 1 Mart 1998 Plak Şirketi: Üniversal Müzik

  1999: Şıkıdım (Single) Çıkış Tarihi: 1 Mart 1999 Plak Şirketi: Üniversal Müzik

  1999: Tarkan Çıkış Tarihi: 1 Haziran 1999 Plak Şirketi: Üniversal Müzik

  2000: Bu Gece (Single) Çıkış Tarihi: 1 Mart 2000 Plak Şirketi: Üniversal Müzik

  2001: Kuzu Kuzu (Single) Çıkış Tarihi: 10 Mayıs 2001 Plak Şirketi: İstanbul Plak

  2001: Karma Çıkış Tarihi: 23 Temmuz 2001 Plak Şirketi: İstanbul Plak

  2002: Hüp (Single) Çıkış Tarihi: 1 Ocak 2002 Plak Şirketi: Hitt Müzik

  2002: Özgürlük İçimizde (Single)Çıkış Tarihi: 5 Mart 2002 Plak Şirketi: Hitt Müzik

  2002: Bir Oluruz Yolunda (Single) Çıkış Tarihi: 25 Nisan 2002 Plak Şirketi: Hitt Müzik

  2003: Dudu Çıkış Tarihi: 20 Haziran 2003 Plak Şirketi: Hitt Müzik

  2005: Ayrılık Zor (Single) Çıkış Tarihi: 17 Mayıs 2005 Plak Şirketi: Hitt Müzik

  2005: Bounce (Single) Çıkış Tarihi: 20 Ekim 2005 Plak Şirketi: Hitt Müzik

  2006: Bounce (Single) Çıkış Tarihi: 1 Nisan 2006 Plak Şirketi: Universal Music

  2006: Come Closer Çıkış Tarihi: 7 Nisan 2006 Plak Şirketi: Hitt Müzik

  2006: Start The Fire (Single) Çıkış Tarihi: 18 Ağustos 2006 Plak Şirketi: Hitt Müzik

  2007: Metamorfoz Çıkış Tarihi: 17 Aralık 2007 Plak Şirketi: Hitt Müzik

  2008: Metamorfoz Remixes Çıkış Tarihi: 28 Temmuz 2008 Plak Şirketi: Hitt Müzik

  2008: Uyan (Single) Çıkış Tarihi: 6 Ekim 2008 Plak Şirketi: Hitt Müzik

  2010: Adımı Kalbine Yaz Çıkış Tarihi: 29 Temmuz 2010 Plak Şirketi: Hitt Müzik

  2012: Aşk Gitti Bizden Single Çıkış Tarihi 15 Temmuz 2012 Tarkan & Ozan Çolakoğlu
  Konu KimsE tarafından (09.Ocak.2013 Saat 15:23 ) değiştirilmiştir.
  Eftelya, Bunu Beğendi.

 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart
  Tarkan'ın piyasaya çıkardığı birinci albümü olan "Yine Sensiz" adlı eser ilk etapta 700.000 adet satılmıştır.Sonradan bu rakam remix versiyonu ile birlikte 1.000.000 satışı geçmiştir..Albümden Kıl Oldum adli parça radyolarda Top 20 girmeyi başarmıştır.Kısa süre sonra vazgeçemem kimdi ve çok ararsın beni (remix versiyon) adlı şarkılarda hit olmuştur.Kaset versiyonun'da remix (*) şarkılar geçmemektedir.Sadece CD Versiyon unda geçmektedir.Tarkan bu albümüyle harika bir çıkış yakalamıştır.

  Yer Alan Şarkılar :

  01- Kıl Oldum (Klibi Yayınlanmıştır)
  02- Kimdi (Klibi Yayınlanmıştır)
  03- Söz Verdim (Klibi Yayınlanmıştır)
  04- Gelipte Halimi Gördün Mü (Klibi Yayınlanmıştır)
  05- Sarıl Bana
  06- Oldu Canım Ara Beni
  07- Vazgeçemem (Klibi Yayınlanmıştır)
  08- Çok Ararsın Beni
  09- Selam Ver (Klibi Yayınlanmıştır)
  10- Yetti Artık
  11- Yine Sensiz

  Yine Sensiz (Remix)

  01- Kıl Oldum*(Mix)
  02- Kimdi*(Mix)
  03- Çok Ararsın Beni*(Mix) (Klibi Yayınlanmıştır)

 5. #5
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  A-acayipsin Tarkan'ın 1994 çıkışlı ikinci albümüdür.

  Tarkan bu albümde Sezen Aksu'nun yanı sıra Yıldız Tilbe ve Ümit Sayın'la da çalıştı. Ayrıca albümde kendi bestelerine de yer verdi. Bu albüm Tarkan'ın kariyerinde bir dönüm noktası olmuştur.A-Acayipsin albümü 2 750 000 adet satmıştır...


  Şarkı Listesi

  1 Hepsi Senin Mi?
  2 Dön Bebeğim
  3 Şeytan Azapta
  4 Bekle
  5 Eyvah
  6 Kış Güneşi
  7 Unutmamalı
  8 Gül Döktüm
  9 Durum Beter
  10 Gitme
  11 Seviş Benimle
  12 Biz Nereye?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş