Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Metallica fan club

  METALLICA


  Hard rock ve metal müziğin efsane ismi Metallica bu tarzların küçük ve şekilci bir dinleyici kitlesinin tekelinden çıkıp geniş topluluklara ulaşmasında büyük pay sahibi olmuştur.

  Metallica'nın temelleri Lars Ulrich tarafından atılır. Ulrich Los Angeles gazetesine ilan vererek birlikte müzik yapabilecek kişilerle görüşmek istediğini belirtir. İlk telefon bir basımevinde çalışan 18 yaşlarında lise mezunu bir gençten James Alan Hetfield'dan gelir. Sert sesi farklı armonisi ve yeniliğe açık gitar virtiözitesiyle grubun vokal ve gitaristliğini üstlenen Hetfield'ı şu anda Megadeth'te çalan gitarist Dave Mustaine izler. Ve son olarak da siyahi bass gitarist Ron Me Govne gruba dahil olur.

  Topluluk bu kadrosuyla ilk konserini Anaheim (California)'da Radio City'de 14 Mart 1982'de vermiştir. Doğrusunu söylemek gerekirse istedikleri başarıyı yakalayamamışlardır. Çünkü Dave Mustaine tam bir alkoliktir. Çok geçmeden gruptan uzaklaştırılır. Kirk Lee Hammet onun yerine geçer ve eksikliğini hissettirmemenin de ötesinde işler yapar. Sıra Ron Me Govne'ye gelir. Çünkü bu bassçı gruba uyum sağlayamaz buna başarısızlığı da eklenince artık çekilmez olur ve gruptan uzaklaştırılır.

  Boşluğu doldurmak için gruba transfer edilen dönemin ünlü gruplarından Truma'nın bass gitaristi Cliff Burton tek kelimeyle mükemmeldir. Bu elemanla grup en iyi performansını yakalar. Eski bir garajı stüdyo olarak kullanan topluluk için acilen paraya ihtiyaç vardır. Nihayet gruba mali destek sağlanır. Bu günden sonraki 6. haftada Metallica'nın ilk albümü olan "Kill 'Em All" piyasaya sürüldüğünde takvimler Temmuz 1983'ü göstermektedir. Albüm 70 bin adet satılmıştır. Tam 1 yıl sonra çıkardıkları ikinci albüm "Right The Lightning"in satışı da 75 bin olmuştur

  Ardından "Master of Puppets"ı çıkaran grup ilk çalışmalarının üzerinden geçen üç yılın sonunda bu albümle kendini ispatlamayı başardı. Satış rakamı promosyonsuz videosuz ve single'sız 1 milyona yaklaşmıştı. Bu albüm gerek sözler gerekse müzik itibariyle tamamen grubun psikolojisini yansıtmaktadır. Hetfield'in başı uyuşturucuyla derttedir ve ufak çaplı sorunlar yaşamaktadır. Albüm çalışmalarından arta kalan zamanda sık sık konserler düzenleyen grup bu sıralar tam bir kayak hastası olan "yaramaz çocuk" Hetfield'in düşerek bileğini kırmasıyla konserlerine bir süreliğine ara vermiştir.

  Eylül 1986'da İngiltere'deki konserlerinde sahneye çıkan kadro Cliff Burton'lu son kadro olur. Kopenhag'a giderken gecenin geç saatlerinde zeminin kaygan olması nedeniyle yoldan çıkarak bir hendeğe çarpar ve otobüs devrilir. Devrilen otobüs Burton'a mezar olmuştur. Gurubun bass'çılığını yapan Burton uyur halde camdan fırlayıp olay yerinde hayatını kaybetmiştir. Grubun asli üyelerinden biri olan Cliff Burton'un talihsiz kaybına bir de dağılma söylentileri eklenince Metallica hayranlarıyla birlikte kara bir bulutun altına girmiştir.
  Fakat Metallica kararlı bir sesle "devam" demiş kötü günlerin geride kaldığını açıklamış Flotsam & Jetsom'da bass çalan Jason Newsted'i kadroya dahil ederek tüm hayranlarının yüreğine su serpmiştir. Newsted yetenekli bir gitaristtir. Grubun menajerliğini de yapan bu isim ayrıca besteci ve söz yazarıdır. Kısa zamanda Metallica'ya uyum sağlayan Newsted grupta eksikliği hissedilir bir üye konumuna gelmiştir. Bunun yanında Cliff hayranı bazı eleştirmenlere göre Newsted gitarı çok kötü çalmaktadır ve gruba uyum sağlayamamıştır. Eleştiriler çoğalmış grup eski samimiyetini yitirmekle suçlanmıştır. Lars Ulrich'in davulda eski performansını sergilemediği söylentileri dolaşırken dinleyiciler onun davul çalmak yerine fotoğrafçılara poz vermeyi tercih etmesini yadırgadıklarını ifade etmişlerdir. Bir konserde dinleyicilere hitap etmek için mikrofonu eline alması ise yuhalanmasına neden olmuştur. Bu eleştirilerden iyice sıkılan grup hem kendilerine doğan yanıt hakkını kullanmak hem de eski hayranlarını geri kazanmak için Cliff'in anısına "Cliff'em All" adında bir video kaydını ve "Garage Days" isimli yeni çalışmayı yayınlar. Ayrıca Hetfield'ın bir röportajında dostları Cliff'in ruhunu her zaman yanlarında hissettiklerini açıklaması gruptaki Cliff baskısının bir yansıması olarak değerlendirilebilir.

  1988'de "... And Justice For All"u çıkaran grup adaletsizlikten yakınmakta ve "Herkes İçin Adalet" sloganını haykırmaktadır. "Adaletin koridorları yeşile boyalı para konuşuyor güç kurtları kapında bekleşiyor... Hakimiyetlerini kötüye kullanıyorlar inanmıyorum söylediğin şeylere inanmıyorum... Adalet bitti adalete tecavüz edildi çektiklerinde ipini adalet yerini buluyor... Gerçek aranmıyor her şey kazanmaktan ibaret bunu çok katı buluyorum... Paraları bir kez daha terazinin dengesini belirliyor anlaşmanı yap nedir gerçek..."

  Kasetle aynı adı taşıyan bu parçanın sözleri Metallica'nın tepkici yanını açığa çıkaran bir hüviyet niteliği taşımaktadır. Bu albümde meta üzerine kurulan yeni dünya düzenine göndermelerde bulunması olumsuz eleştirilerin bitmesi için yeterli olmamıştır. "... And Justice For All"dan sonra artan tepkiler yeni albümlerle daha da çoğalmıştır. Eleştirmenlere göre Metallica artık marka olmuştur. "One" parçasının Grammy'ye aday gösterilmesi de iddiaları destekler niteliktedir. Metallica artık ezilenlerin değil ezenlerin yanında görülmektedir. MTV için gösterişli klipler çekilmekte menajerler avukatlar kiralanmaktadır. Kaset kaydı için para bulamadıkları günleri anımsayan Hetfield'in "Artık bir oda dolusu param var" sözleri basına yansımış tepki gittikçe büyümüştür. Kurulan çark işlemekte banka hesaplarına milyonlarca dolar para yatmaktadır. Artık konserlere eskisi gibi malzemelerin ve grup elemanlarının bulunduğu otobüsle değil aksesuarları taşıyan 12 kamyon ve 6 otobüs ile yanlarına teknik elemanlardan oluşan 60 kişilik ekibi alıp gider olmuşlardı. Eski hayranları gruba tekrar eski sertliklerine geri dönmeleri için çağrılar yapıyordu. Garaj günlerinde yaptıkları o müziklerin daha kaliteli ve samimi olduğundan bahsediyorlardı. Düştükleri para tuzağından çıkmaları için grubu uyarıyorlardı.

  Metallica'nın genç hayranları ise eleştirileri haksız buluyorlar Metallica'yı aynı Metallica olarak görüyorlardı. Onlara göre bu durum sadece orta yaş olgunluğu olarak değerlendirilmekteydi. Ardından "Black 91" diye de bilinen Metallica albümü 3 yıllık birikim ürünü olarak piyasaya sürüldü. Bu albümde daha çok mistik temalar işlendi. Metal duygusallığının zirvesine çıkıldı. Özellikle de "The Unforgiven" "Nothing Else Matters" ve "Wolf And Man" genç dinleyicilerin kendinden geçmesi için yetiyordu. Ama Metallica'yı çıktığı ilk günden beri takip eden ve şimdilerde orta yaşlarda bulunan dinleyici kitlesi durumdan hiç de memnun görünmüyor bu memnuniyetsizlik gün geçtikçe de artıyordu. Artık Metallica Black'tan öncesi ve sonrası olmak üzere birinci ve ikinci dönem olara ikiye ayrılıyordu. Birinci dönemin söylemi adalet bağımsızlık savaş karşıtlığı siyasanın eleştirisi yerini ikinci döneme bırakıyordu. Bu dönemde ticarileşme ve protest kimlikten popüler kimliğe geçiş kitle kültürüne yönelik göndermeler ön palana çıkıyordu.

  Çeşitli pazarlama yöntemlerini kullanan grubun albümü tam 15 milyon adet satılmıştı. Albümün ardından tam 300 konserlik bir turneye çıkan topluluk 3 sene süren turnenin 1993 senesindeki Haziran ayında İstanbul İnönü Stadı'nda Türkiye'deki ilk konserine de çıkmış oluyordu.

  Bu albümü 1996 yılında "Load" albümünün yayını izledi. Metalica'yı bir heavy metal grubu olarak gören ve böyle devam etmesini isteyen dinleyiciler tekrar hayal kırıklığına uğramışlardı. Bir çok grup geleneksel tarza geri dönerken Metallica'nın yeni şeyler denemesi farklı türler dinlemeye açık olan gençlerin ilgisi çekmiş hatırı sayılır bir genç dinleyici topluluğu hayran kitlesine dahil olmuştur.

  Load albümünde iyice açığa çıkan armoni farklılığı grubun logosu ve imajına da yansımıştı. Load albümünde sevilen parçalardan olan duygusal çalışma "Mama Said" tamamen Hetfield'a aitti. Hetfield bu çalışmayı annesi için yazmıştı. Parçada şu sözler geçiyor: "Ben gençken annem demişti ki 'Oğul hayatın açık bir kitaptır bitmeden önce onu kapatma.' En çabuk yanıp kül olan alev en parlak olanıdır. Bir oğlun kalbi annesine minnettardır. Asi benim soyadım vahşi kan damarlarımın içinde."

  Load albümü bu albümün devamı niteliği taşıyan "Reload" albümü gibi 8 milyon adet satmayı başardı. "Reload" 1997 yılında yayınlanmıştı albümün ana teması hız olmakla beraber dinleyenlerini önce şeytanla dansa davet eden "Devil Dance" anı yaşamaya sevk eden "Carpe Diem Baby" ve ailesinden aldığı eğitimi uyuşturucu bir iğneye benzettiği "Fixxxer" Metalica'nın nereden nereye geldiğinin apaçık ifadesi oluyordu. Bu durum Metallica'nın geleneksel dinleyicilerinde "Acaba eski günlerdeki gibi parçalar yaparlar mı?" sorusunun cevabının bir kez daha hayal kırıklığına dönüşmesine neden olmuştur.

  1998 yılında piyasaya sürülen "Garage Inc." albümü eski ve yeni cover çalışmalarından oluşan 27 parçadan meydana geliyordu. Maziyi hatırlayış ve eski hayranlara bir selam niteliği taşıyan çalışma söz konusu hayran kitlesinin gönlünü alamadı. Çünkü artık köprülerin altından sular akmış ve Metallica eski Metallica olmaktan çıkmıştı. Bu albüm daha çok 1990 sonrası geliştirdiği yeni bir atakla tekrar gündeme gelen heavy metal müzik tarzını seven gençler tarafından ilgi gördü.

  Albümün hemen ardından turneye çıkan grup "Garage Remains The Same" isimli bu konserler serisinde 13 Haziran 1999 tarihinde İstanbul Ali Sami Yen Stadı'nda Türk hayranlarıyla bir araya geldi. Konsere yaklaşık 50 bin kişinin katıldığı haberi ertesi günün gazetelerine yansımıştı.

  Metallica ile ilgili bir diğer konu da internetten ücretsiz şarkı yükleme imkanı sağlayan Napster davasıdır. Bu dönemde uzun zaman albüm yapmayan grup şarkılarından çok politik tavırlarıyla ön plana çıkmıştır. Özellikle Napster'a karşı açılan savaşa destek verdikleri demeçlerle manşetlere çıkmışlar telif ücreti ödemeksizin bedava yükleme imkanı sağlayan Napster'a karşı mahkemeyi kazanmışlardır. Mahkeme aldığı kararla Napster'ın bedava müzik dağıtımına son vermiştir.

  1999'a gelindiğinde "S&M" piyasaya sürülür. Albüm San Francisco Senfoni Orkestrası'nın Metallica ile birlikte icra ettikleri en çok sevilen şarkılardan oluşmaktadır. Ayrıca albümde iki yeni parçaya da yer verilir. Bu parçalar "Minus Human" ve "No Leaf Clover" isimlerini taşımaktadır. Şarkıların senfoniye uyumu dinleyiciler tarafından beğenilirken geleceğe yönelik umutları da canlandırmıştır. Albümde ayrıca "Battery" ve "For Whom The Bell Tolls" isimli parçaların senfonik yorumu da dinleyiciden olumlu not almıştır.

  Son olarak Metallica John Woo'nun yönettiği ve Tom Cruise'un başrol oynadığı "Mission Impossible 2" filminin soundtrack albümü için "I Disappear" parçasını yaptı. Bundan sonra derin bir sessizliğe bürünen grup taşkınlıktan uzak durmuş üyeler arasında çıkan tartışmalar basına yansımıştır. Metallica dinleyenlerinin sabırsızca bekledikleri yeni albüm çalışmaları bir türlü piyasaya çıkmamış bu durumun yarattığı olumsuz tepkiler grup içinde çatlaklara yol açmıştır. İlk sorun 1986 yılında gruba basçı olarak giren J. Newsted ile ilgilidir. Grubun eski tarzına dönmesi gerektiğini söyleyen Newsted aksi taktirde 14 yıldır birlikte çalıştığı gruptan ayrılacağını açıklamıştır. Bu süreç Hetfield Ulrich ve Hammet'in tepkisiyle karşılaşan Newsted'in 17 Ocak 2001'de "Kişisel nedenlerden ve çok sevdiğim bu müziği yaparken gördüğüm fiziksel zararlardan dolayı gruptan ayrılıyorum" açıklamasıyla sona ermiştir.

  Newsted'in ayrılmasıyla her dönem sürüp giden dağılma dedikoduları tekrar gündeme gelmiştir. Tecrübeli basçının yerine önceleri grubun aynı zamanda yapımcısı olan Bob Rock daha sonra da Rob Trujillo'nun alındığı söylentiden öte bir anlam ifade etmemiştir.

  Metallica uzun zaman sonra geçtiğimiz günlerde yeni albümüyle dinleyenlerin karşısına çıktı. 23 Kasım 1999'da sunulan S&M albümünden sonraki bu ilk çalışma "St. Anger" adını taşıyor. Albümde 11 yeni parçaya yer verilirken stüdyo çalışmalarının ve konser kayıtlarının yer aldığı bir DVD'nin CD ile birlikte ücretsiz sunulması da dikkat çekiyor. Ayrıca içinden çıkan 28 sayfalık kitapçık da alışılanın ötesinde gerçekten oldukça kapsamlı.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  JAMES HETFIELD
  RİTİM GİTAR – VOKAL

  GENEL BİLGİLER
  Tam Adı : James Alan Hetfield
  Doğum Tarihi: 3.Ağustos.1963
  Doğum Yeri: Los Angeles California
  Medeni Hali: Evli 3 çocuk babası
  Gruptaki Görevi: Vokaller ve Ritim Gitar
  Göz Rengi: Mavi göz
  Saç rengi: Sarışın
  Boy: 1.85 m
  Kilo: 81 kg


  BİYOGRAFİ

  James Hetfield başka şeylerin de yanında Metallica şarkılarının sesi fakat başta böyle planlanmamıştı. İlk günlerde Metallica değişik vokal/gitar kombinasyonları denedi. Bunlardan bazıları başka bir gitarist ilavesi veya sonradan solo gitarı çalan Dave Mustaine'ın tek gitar olmasıydı. Hatta bir ara Armored Saint grubundan John Bush'a grubun vokalisti olması için teklif yapıldı. Hetfield 3 Ağustos 1963'de Los Angeles'da bir kamyon şöförünün ve Opera şarkıcısının oğlu olarak dünyaya geldi. Ailesinin Bilimsel Hristiyan mezhebinden olması James'in 'acı çeken ruh' temalı şarkı sözlerine bir çok kez ilham kaynağı oldu. Müzisyenliği 9 yaşında piyano dersleriyle başlayıp kardeşi David'in davullarını gümbürdeterek devam etti ve en son gitara karar kıldı.
  Elinde gitarıyla ilk grubu Obsession'da bir rock yıldızı olmayı kafasına koydu. Grup bas ve davullarda Veloz kardeşlerden ve gitarda Jim Arnold'dan oluşuyordu. Arkadaşları Ron McGovney ve Dave Mars grubun yardımcı elemanlarını oluşturuyordu. Bu Velozların garajında oturup ışık kutusuyla oynamak anlamına geliyordu. Obsession dağıldıktan sonra Marrs-Hetfield-McGovney üçlüsü birlikte müzik yapmaya devam ettiler.
  Phantom Lord James Hetfield'in ikinci grubuydu. La Brea'ya taşındıktan sonra Brea Olinda lisesine devam eden James davulcu Jim Mulligan ile tanıştı. İkisi öğle tatilinde başka bir gitaristle müzik yapıyorlardı ama yüksek ve sert sesleriyle onu kaçırdılar. Hugh Tanner flying V gitarı parçası taşırken keşfedildi ve Phantom Lord doğdu. Gitardfa Hugh davulda Mulligan varken James de şarkı söyleyip gitar çalıyordu. Mezun olup James Downey' dönene kadar grup değişik basçılarla çaldı. Downey'de James otoban genişletme çalışması yüzünden istimlak edilmiş Ron McGovney'in ailesine ait bir eve yerleşti. Ev James ve Ron'un gece kalmaları müzik ve prova yapmaları için idealdi. James Ron'a bas gitari almasını ve nasıl çalacağını öğreteceğini söyledi.
  Ve Ron gruba katıldığında Phantom Lord artık yoktu bundan böyle onlar Leather Charm'dı.
  Leather Charm daha glam tarzı bir gruptu. Orijinal ve Quiet Riot'un "Slick Black Cadillac"i Iron Maiden'ın "Remember Tommorrow"u ve birkaç başka cover şarkılar çaldılar. Bazı partilerde çalıp bir demo kaydetmeyi başaran grup dağılmaya başladı. Önce Tanner grubu terk etti yerine Troy James geldi ardından Mulligan Rush tarzı daha progresif bir grup için ayrıldı. Davulcusuz kalan grup dağılmak zorunda kaldı. Mulligan'ın ayrılması James'i yeni bir davulcu aramaya itti ise de Lars Ulrich'i James'e tanıştıran Hugh Tanner oldu.
  Nihai olarak Jım Mulligan'ın gruptan ayrılmasıyla Leather Charm'ın dağılması James ve Lars'ı birbiriyle tanıştırdı... ve Metallica'yı oluşturdu. En baştan beri James Metallica'nın müzikten sözlere ana şarkı yazarıydı. Şarkı yazmayıp söylemeyip veya gitar çalmadığı zamanlarda avcılık ve çeşitli sporlarla ilgileniyor. Kaykayıyla başına gelen talihsiz kazalardan olaylardan sonra son zamanlarda snowboard yapmaya merak sardı.
  Gitarlar hayatının önemli bir parçası ve antika gitarları kolesiyon yapmakta. Özellikle doğduğu yıl olan 1963 yılında üretilmiş olanları. Garajında yeni tutkusu olan kla*** Amerikan arabalarınla oynarken bulunabilir. Şu sıralarda kendinin yaptığı bir Chevy BelAir'i var.
  James evli ve 3 çocuğu var.

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  KIRK HAMMETT
  SOLO GİTAR

  GENEL BİLGİLER
  Tam Adı: Kirk Lee Hammett
  DOğum Tarihi: 18.Kasım.1962
  DOğum Yeri: San Francisco California
  Medeni Hali: Married
  Gruptaki Görevi: Solo Gitar
  Göz Rengi: Kahverengi
  Saç Reng: Kahverengi
  Boy: 1.75 m
  Kilo: 61 kg


  BİYOGRAFİ

  Tarih 1 Nisan 1983 yer San Francisco California. Bir telefon çalar : "Selam Kirk biz Metallica... Solo gitaristimizi yeni kovduk da yeni birine ihtiyacımız var. İlgilenir misin?"
  Olaylar aslında tam olarak böyle gerçekleşmedi ama Kirk Metallica'yla ilk konserini 15 gün sonra New Jersey'de verdi. Metallica'nın o zamanki menajeri Mark Whittaker bir zamanlar Kirk'ün grubu olan Exodus'un da menajerliğini yapmıştı. Dolayısıyla bir solo gitariste ihtiyaç olduğunda hemen Kirk'ü tavsiye etti.
  Hammett'ın gitarı Metallica'yı daha melodik ve kontrollü bir döneme soktu. Metallica'yla başladığı günden hemen hemen 1 ay önce eski grubu Exodus'la Metallica için ön grup olmuşlardı ve bu olaydan sonra gruba girdiği 1983 yılından beri Metallica için çalmaya devam ediyor.
  Kirk El Sobrante'nin "Bay Area" bölgesinde büyüdü ve gitar çalmaya 15 yaşında başladı. İlk gitarı özel yapım bir Montgomery Ward'du ve ilk amfisi içinde 4 inçlik hoparlör olan bir ayakkabı kutusuydu. Birkaç yıl sonra bir 1978 Fender Stratocaster'e "terfi etti". Sürekli yeni bir ses arayışında olan Kirk gitarlarını Frankenstein gibi sürekli değiştirdi farklı amfi kombinasyonlarını denedi. Daha sonra aynı Michael Schenker'inki gibi bir 1974 Gibson Flying V aldı. Bu gitar hala Kirk'in koleksiyonunun bir parçasıdır ve Metallica'nın albümlerinde sesi duyulabilir.
  Bu Flying V gitarla birlikte Kirk'ün birlikte çaldığı insanlar da değişti. Bu da yepyeni bir problemin doğmasına sebep oldu: para. Burger King'de kısa süreliğine çalıştıktan sonra bu problemi de çözdü. Artık ilk Marshall amfisini alacak kadar parası vardı. O sıralarda Paul Baloff ile birlikte Exodus'un temellerini attılar. Metallica için iki kere ön grup olarak çıktılar: 29 Kasım 1982 ve 5 Mart 1983.
  Metallica'yla olan konuşmasından sonra zor da olsa para biriktirerek doğu yakasına gitmeyi başardı. İlk defa yerlisi olduğu California'dan ayrılmıştı artık ülkenin başka bir tarafında ve yepyeni bir gruptaydı. İlginçtir Metallica aslında Kirk'e gruba katılmasını hiç teklif etmemişti ve Kill'em All'un kayıtlarına başlanana kadar da bu devam etti. Kill'em All ve onu takip eden turdan sonra Kirk Joe Satriani'den ders aldı ve caz blues kla*** müzik ve Jimi Hendrix'in özelliklerini ve erdemlerini öğrendi. Kirk şu anda eşi Lani ve köpeği Darla ile birlikte Bay Area'da yaşıyor


 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  LARS ULRICH
  BATERİ

  GENEL BİLGİLER
  Tam Adı : Lars Ulrich
  Doğum Tarihi: 26.Aralık.1963
  Doğum Yeri: Gentofte Danimarka
  Medeni Hali: Dul 2 çocuk babası
  Gruptaki Görevi: Bateri
  Göz Rengi: Yeşil
  Saç Rengi: Sarışın/Kahverengi
  Boy: 1.70 m
  Kilo: 59 kg

  BİYOGRAFİ

  Lars bir Deep Purple konserine gittiğinde ve müziğin nasıl bir şey olabileceğini anladığında hemen hemen 10 yaşındaydı. Bu Lars'ın o zamana kadar "maruz kaldığı" müzik düşünüldüğünde onun için küçük bir başarı sayılmazdı. Babası küçük bir caz kulübü işletiyordu ve Avrupa cazıyla çok ilgileniyordu. Hatta efsane saksofoncu Dexter Gordon Lars'ın vaftiz babası olmuştu.
  Deep Purple ve Ritchie Blackmore Lars'ın dünyasını değiştirmişlerdi. Konserlerinden o kadar etkilenmişti ki ertesi gün "Fireball" adlı albümlerini aldı. Üç yıl sonra 13 yaşındayken büyük annesini ilk davul setini almaya ikna etti.
  Babasının mesleği olan tenisçilik yanında müzik ve davul ikinci planda kalmıştı. Ulrich'ler; Newport Beach California'ya taşındıkları sırada Lars Danimarka'da bilinen bir çocuk tenisçiydi. Ama Amerika'da sıradan bir tenisçiydi Danimarka'daki gibi dikkat çeken bir tenisçi değil...
  Kısa bir süre sonra Lars için tenis daha önemsiz olmaya başladı ve Lars Güney California'nın "yasak zevkleri"nin ağına düştü: seks uyuşturucu ve rock'n roll.. Her çeşit rock'n roll.. Lars'ın müziğe olan tutkusu gittikçe arttı ve çok sevdiği Avrupa metalinin her türlüsünü elde edebilmek için kasetlerini takas etmeye başladı.
  1981 Haziran'ında "fanatik çocuk" Lars o zamanki favori grubu olan Diamond Head'in birkaç konserini izlemek için İngiltere'ye gitti. Her nasılsa bir şekilde Lars California'ya dönene kadar grup üyeleriyle birlikte İngiltere'de yaşamayı başardı. Eve geri döndüğünde kaset takası yaptığı arkadaşı Brian Slagel'ın sahibi olduğu Metal Blade Records tarafından çıkarılacak olan bir albüme şarkılarını koyacak gruplar aradığını öğrendi. Lars arkadaşıyla konuşarak bu albümde yerini garanti etmişti ancak Lars'ın bir grubu yoktu!
  İngiltere'ye gitmeden önce bir vokalist ve gitarcı olan James Hetfield ile birlikte buluşup çalmışlardı. Ancak bu buluşmalarda da bazı aksilikler oluyordu. Lars'ın zamanlamaları çok da iyi değildi ve ziller yerçekimine fazlaca yenik düşüyordu. Ama elinde çok iyi bir yem vardı yeni çıkacak olan bir albümde yer alacaklardı.
  James bu yemi yuttu ve böylece Metallica doğmuş oldu. Şimdi müzik Lars'ın hayatında karısı ve çocuklarıyla birlikte birinci sırayı paylaşıyor ve artık Lars daha fazla dinlenmeyi öğrendi ancak hala şoför koltuğunda o oturuyor.

 5. #5
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  ROBERT TRUJILLO
  BAS GİTAR  GENEL BİLGİLER
  Tam Adı : Robert Trujillo
  Doğum Tarihi: 23.Ekim.1964
  Doğum Yeri: Santa Monica California
  Medeni Hali: Bekar
  Gruptaki Görevi: Bas Gitar
  Göz Rengi: Kahverengi
  Saç rengi: Koyu
  Boy: 1.75 m
  Kilo: 82 kg

  ROBERT'IN HİKAYESİ

  Ritme çok hakim ve gerçekten müzikten anlıyor. Ve artık yeni bir işe de sahip: Metallica'nın yeni bas gitarcısı ve ailenin yeni üyesi.. Hiç şüphesiz Güney California'lılara bir eldiven gibi uyan biri..
  Bazen pena kullanmasına rağmen genelde parmaklarını mükemmel bir şekilde kullanır. 1989'daki Suicidal Tendencies ile birlikte olan ilk profesyonel deneyimle birlikte sahnedeki duruşu ve tavırları sayesinde Suicidal Tendencies Infectious Grooves ve Ozzy Osbourne'nun grubunda en iyiyi yakaladı. Bütün bunlar değişken ve hareketli bir çocukluğa uzanıyor.
  Venice Beach "Dog Town" da doğup büyüdü. Trujillo Led Zeppelin'den Motown'a kadar herşeyi dinledi. Gençken büyük bir istekle sörfe başladı. Trujillo kendine has bir ritim ve tavır geliştirmişti ve 20'li yaşlarda çok çeşitli ufak gruplarda çalmaya başladı. Daha sonra liseden yakın arkadaşı olan Suicidal Tendencies gitaristi Rocky George sayesinde yine Suicidal Tendencies üyesi olan Mike Muir ile tanıştı. Bir şekilde çok yakın arkadaş oldular ve aralarında çok renkli ve iki tarafın da işine çok yarayan bir ilişki kurdular. Bu da Rob'un kendisini rock dünyasında çok değişik bir yeteneğe sahip olan biri olarak yetiştirmesini sağladı.
  1990'lı yılların başında Rob ve Muir Infectious Grooves adlı grubu kurdular. Daha sonra 90'ların ortalarına doğru Rob Ozzy Osbourne için bas gitar çalmaya başladı. Davulcu Mike Bordin ile Rob Trujillo en tok ve sağlam ritimlerden birini yaptılar.
  1994 yılındaki Metallica'nın Summer Shed turunda Suicidal Tendencies de sahne aldı ve Metallica üyeleri Rob'ın bu coşkulu stili ve performansını görünce çok etkilendiler ve Rob'ın ismi sürekli ortalarda söylenmeye başlandı. Dolayısıyla gruptaki bas gitar açığını kapatma zamanı geldiğinde açık bir şekilde Rob ismi en ön planda olmuştu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş