Gerçek adı Natalia Marisa Oreiro Iglesias Poggio Bourié olan Arjantin'li şarkıcı ve aktör Natalia Oreiro 19 Mayıs 1977'de Uruguay'ın Montevideo kentinde dünyaya geldi.

Ailesi Natalia'nın çok güzel bir yüze ve gülümsemeye sahip olduğunu düşünerek O'nu 8 yaşında iken tiyatro kurslarına göndermeye başladı. Oreiro tiyatro eğitimine başlamasından dört yıl sonra ailesinin düşüncelerinin doğruluğunu kanıtlıyordu. İlk reklam filminde oynadığında 12 yaşındaydı.

O yıllarda Coca-Cola Pepsi Johnson & Johnson gibi ünlü markalarında aralarında bulunduğu 30'u aşlın şirketin reklam filminde rol aldı.

16 yaşına geldiğinde ailesinden ayrılarak star olma hayalleriyle Arjantin'e taşındı. Bir süre ArjantinMTV'sinde VJ olarak çalışan Oreiro 1995'de Dulce Ane adlı dizide oynadı.

Bir sene sonra 1996 yılında 90-60-90 modelos (90-60-90'lık modeller) ve 1997'de Arjantin'de adından çok söz ettiren Ricos y Famosos (Zengin ve Ünlü) (Valeria rolüyle) adlı dizilerde rol aldı.

1998'de ilk albümü "Natalia Oreiro" ve ilk single'ı "Cambio Dolor"u çıkarttı. Cambio Dolor Oreiro'nun 1998 - 1999 sezonunda sunduğu öğle kuşağı prime time şov'u Muñeca Brava'nın açılış müziği oldu. Muñeca Brava yayına girmesinden kısa bir süre sonra tüm Arjantinde hit oluyor ve yayınlandığı saatler arasında diğer tüm programları geride bırakıyordu. Program Arjantinin yanı sıra bir çok Avrupa ve Orta Doğu ülkesinde de gösterildi.

Muñeca Brava'daki başarısıyla Arjantin'in Emmy Ödülü sayılan Martín Fierro Ödülü'ne iki kere aday gösterildi. Ocak 2000'de E! Entertainment Television tarafından ( Amerikan Müzik ve Eğlence Kanalı ) "Yılın Ünlü Kişisi" ödülüne layık görüldü.

İkinci albümü "Tu Veneno" 2000 üçüncü albümü "Turmalina" ise 2002 yılında müzik marketlerdeki yerini aldı. 31 Aralık 2001'de bir süredir birlikte olduğu erkek arkadaşı Ricardo Mollo ile Fernando de Noronha adasında evlendi. Eşi Mollo Arjantinli rock grubu Divididos'un liderliğini yapıyor.