Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Question Dolapdere Big Gang Kimdir? Hayatı Hakkında...
  Dolapdere Big Gang


  Sahne performanslarıyla adını kısa sürede büyük kalabalıklara duyuran her konseri büyük ilgi gören Dolapdere Big Gang merakla beklenen ilk albümüyle huzurlarınızda. Dünyaca ünlü pop ve rock şarkılarını alaturka yorumla icra eden grup "Local Strangers" adını verdikleri albümle müzik piyasasında taşları yerinden oynatmaya geliyor.

  Dolapdere Big Gang 2.5 yıl önce DJ ve müzisyen Önder Ulugür'ün öncülüğünde kuruldu. Ağırlıklı olarak Dolapdere'li olan 8 müzisyenden oluşan Dolapdere Big Gang diğer gruplardan farkını şöyle anlatıyor: " Türkiye konumu itibariyle birçok kültürü içinde barındıran ve bu kültürlerden etkilenen bir ülke. Müzikte de bu etkileşimin izlerini görüyoruz. Ama bugüne kadar hep bizim müziğimiz yabancı müzik piyasasına onların bakış açısına ritmlerine uyarlanmaya çalışıldı. Biz ise tam tersini yapıyoruz. Çünkü yurt dışına ses vermenin yolunun onlara benzemek onlar gibi olmaktan değil kendi değerlerimizden ödün vermeden kendimiz gibi kalmaktan geçtiğini düşünüyoruz. Biz onların şarkılarını "biz" gibi yorumladık." diyor ve ekliyor "Yıllarca biz onların yaptıklarına hayran olduk. Şimdi sıra onlarda. Sting'inden Madonna'sına Deep Purple'ından Michael Jackson'una şimdi onların bize hayran olma zamanı."


  Emir Yeşil (Vokal):

  1981 doğumlu olan Emir Yeşil'in müzik kariyeri Özel Doğuş Lisesi'nde gitar çalarak başladı. Aynı zamanda Beyoğlu Hayal Kahvesi'nde sahne alan Puzzle adlı grubun da solisti olan Yeşil Bilgi Üniversitesi'nde caz eğitimi aldı. Bir yıl boyunca İskender Paydaş'ın asistanlığını yapan Yeşil bu esnada Emre Altuğ Cengiz Baysal ve Raci Pişmişoğlu gibi müzisyenlere vokal de yaptı.

  Aykut Sütoğlu (Klarnet Trompet):

  Aykut Sütoğlu 1989 Balıkesir doğumlu. MSÜ Devlet Konservatuarı'nda trompet eğitimi alan müzisyen Mercan Dede İlhan Erşahin Muazzez Ersoy Nez Transglobal Underground Mirc Geber gibi ünlü sanatçılara albümlerinde ve canlı performanslarında eşlik etti. Genç yaşına rağmen dünyanın en ünlü festivallerinde sahne alan Sütoğlu ülkemizi yurt dışında da başarıyla temsil ediyor.

  Gökay Süngü (Keyboard):

  1985 İstanbul doğumlu olan Süngü müzik hayatına önce babasından sonra da özel bir sanat okulundan piyano eğitimi alarak başladı. Halen Fatih Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nde öğrenci olan Süngü; Mercan Dede Akatay Project Niran Ünsal Nez gibi sanatçı ve grupların canlı performanslarında yer aldı. Bir çok sanatçının albümünde aranjör olarak çalıştı. Grupta keyboard çalmanın yanı sıragrubun müzik direktörlüğüne de yapıyor.

  İrfan Keçebaşoğlu (Bas):

  Şu anda Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi Caz Bölümü 1.sınıf öğrencisi olan İrfan Keçebaşoğlu 1986 Çorum doğumlu. Keçebaşoğlu'nun müziğe başlaması enstrüman yapımcısı olan babası sayesinde oldu. Babasından bağlama çalmasını öğrenen müzisyen ortaokulda gitar lisede bas gitar çalmaya başladı. Antalyalı olan müzisyen İstanbul öncesinde Antalya'da çeşitli pop ve rock gruplarında bas gitar çaldı.

  Yusuf Çalkan (Keman):

  Balıkesir'in Susurluk ilçesinde 1984 yılında doğan Yusuf Çalkan müzik eğitimine klasik batı müziği eğitimi veren özel bir sanat okulunda başladı. Bununla yetinmeyerek Mustafa Keser'in sanat okulunda eğitimine devam eden Çalkan başarısını aynı okulda özel keman dersleri vererek Mustafa Keser'e sahnede de eşlik ederek kanıtladı. Ülkemizdeki pek çok sanatçı ve grupla aynı sahneyi paylaşan Yusuf Çalkan bir çok sanatçının albümüne de müzik yönetmeni olarak imza attı

  Mustafa Olgan (Kanun):

  1983 İstanbul doğumlu olan Mustafa Olgan müziğe 5 yaşında ritm çalarak başladı. Kanunla 11 yaşında tanıştı. Hindistan'da hint müziği üzerine eğitim aldı. Halen Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi Türk Müziği Bölümü 2.sınıf öğrencisi olan Olgan Funda Arar Deniz Seki Zeynep Dizdar Ümit Sayın Nalan Özcan Deniz Nev gibi müzisyenlere kanunuyla eşlik etti.

  İsmail Darıcı (Percussion):

  Dört kuşak müzisyen bir aileden gelen İsmail Darıcı 1987 İstanbul doğumlu. 3 yaşında perküsyon çalmaya başlayan Darıcı önce babasından sonra Mehmet Akatay'dan perküsyon dersleri aldı. Eşlik ettiği müzisyenler arasında Mercan Dede Athena İlhan Erşahin Trans Global Underground Mirc Geber gibi isimler yer alıyor.

  Memduh Akatay (Percussion):

  Grubun en genç üyesi olan Memduh Akatay 1990 İzmir doğumlu. Ritm ustası Mehmet Akatay'ın yeğeni perküsyoncu Hamdi Akatay'ın oğlu olan Memduh Akatay perküsyon çalmayı amcası ve babasından öğrendi. Bugüne kadar Hüsnü Şenlendirici Anjelika Akbar Mercan Dede Ajda Pekkan ve Sezen Aksu gibi ünlü sanatçılara sahnede ve albümlerinde eşlik etti


  [SES]http://st4.divshare.com/launch.php?f=26442743&s=577[/SES]
  Alıntıdır

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Harika grupmuş. İlk kez dinliyorum.


  BORKED


  BORKED

  BORKED

  BORKED

  BORKED

  BORKED

  BORKED

  BORKED

  BORKED

  BORKED

  BORKED

  BORKED

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Çok sevdiğim gruptur. Sevilen parçalarını eklediğin için teşekkürler @Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ].

  Eurovisiona Can bonomo gibi salak ları sokacaklarına dbg grubunu soksalar 1. Olurduk. Böyle başarılı müzisyenleri kimse tanımıyor ki bilmez kimse tabi.

 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Kalrnet sesi ne kadar da yakışmış. Bayıldım gerçekten.
  Bengisu, Bunu Beğendi.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 5. #5
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  BORKED

  BORKED

  BORKED

  BORKED

  BORKED

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş