seni çoğaltan kalabalıkların daha da yalnızlaştırdığı ve çoğulluğundan tekilliğini unuttuğun ve yaşayamadığın yalnızlığını sahiplenmek kendi yalnızlığımla daha da kalabalıklaştırmaktır yalnızlık!

Yalnızlık ilerisine asla bakamayacağın bir pencere gerisinde; yağan karı inen geceyi ve yükselen dağları izlerken senin yanımda olduğunu hissetmektir. Hayalini yanımda taşımak yanında varlığımı unutmaktır. Küçük bir ben içinde koca bir sensizliği yaşamaktır yalnızlık! Yaşamak ve şikâyet etmemek...

Yalnızlık; seni herkesini ve her şeyini kabullenmek ama bunu sana anlatma yeteneğinden yoksun olmaktır. Anlatamamanın yanında durmadan konuşmak ve tüm susmaları sana kaptırmak sonunda sessizliğine mahkûm olmaktır. Suskunluğunun her bir harfini yorumlamak ve haricinde duyduğum sesleri inkâr etmektir yalnızlık! Her şarkıda artan sızımı dindirmek yerine “ sevdiğim türkünü sustur da git! ” diyerek haykırmaktır. Yalnızlık acı ezgilere sırt dönüp sadece senin sesinin nemini dinlemektir; ezgilerden daha acı sesinin ta kendisidir yalnızlık!

Şimdiyi yok saymak yarını ertelemek ve fotoğrafların sınırlı karelerinde sen’li dünleri yaşamak da yalnızca yalnızken yapılacak akıl karı bir deliliktir ve delilik yalnızlığın en yalın tanımıdır!

Yalnızlık yârin kentinde kendini öksüz hissetmektir. Cadde boyu ışıklarla büyüyen bir kimsesizliği hiçbir gülüşe sığdıramamak uluorta ağlamak ve kendine konuşmaktır. Suretinin düştüğü her yüze sen diye bakmak suretinin aslına korkusuzca bakmak aynalardaki suretime bakamamaktır yalnızlık!

Çok vagonlu bir trende her istasyonda yeniden başlayan çok seferli bir yolculuktur yalnızlık! Yalnızlık sana gelirken yolları günlerin ardında bitirmek; senden giderkenyollarda “ömrümü” bitirmektir...

Yalnızlık söylediğin her sözü aklımda tutmak seni hiç unutmamışken her defasında yeniden yeniden hatırlamak geceleri terk edip sabahları kapına sığınmak ve gittiğini bile bile “inançsızca” dönmeni beklemektir... Şiire soyunup mektup giyinmek; bütün şairleri reddedip bir yazara âşık olmaktır yalnızlık!

Yalnızlık varlığında ve yokluğunda “ yalnızım; çünkü sen varsın! ” demektir!