Bol ve sürekli rızka Cami okul vs. gibi yerlerin işlerini üzerine alan kimseye Sevinç ve feraha Sırnaşık ve geveze bahçıvan çöpçatan bir kimseye delalet eder.
Bol ve sürekli gelire kavuşacağınız anlamındadır. Geveze bahçıvan çöpçatan bir kimseyi belirtir. Bir bahçıvandan bir şey alan kimse yararlı değerli bir şey duyar.Bahçıvan tutmak bir rahatsızlık geçireceğiniz anlamına gelir.Rüyasında bahçıvan gören kişi büyük hayır işler. Bu rüya onun temiz iyi ve makbul biri olduğunu açıklar. Bu insan yaptığı iyiliklerin karşılığını mutlaka görür.Rüyasında bahçıvanlık ettiğini gören kişi büyük hayır işler ve bu onun iyi bir insan olduğunu belirtir.
Rüyada bahçede çalisan bir bahçivan görmek aile mutlulugunuzun mükemmel bir halde olacagina isaret sayilir. Bahçivan cami medrese tekke ve kilise gibi yerlerin islerini üzerine alan kimseye feraha sevince ve çok rizka isaret eder.
Rüyasında bahçıvan gören kişi büyük hayır işler. Bu rüya onun temiz iyi ve makbul biri olduğunu açıklar. Bu insan yaptığı iyiliklerin karşılığını mutlaka görür. Bir bahçıvandan bir şey alan kimse yararlı değerli bir şey duyar.