Regresyon yaptığımızda orada derinlikte sıkışmış olumsuzluğu yakalarız.
saf temizlik içimizde bulunmayı bekler.İyileşmenin kaynağı geçmişi temizlemektir. Geçmiş içimizde canlı. Aslında onlar geçmiş değil. Şu anı etkiliyorsa geçmiş değil şimdidir.Bilinçaltının saati bilincin saatiyle pek uyuşmuyor. Yaşamımızda da buna benzer olayları yaşarız ya da şahit oluruz.

Eski medeniyetlerden kalmış topraktan yapılmış bir bardağa rast geldiniz mi? Eski medeniyetlerin yaşamış olduğu topraklarda gezerken ayağınız bir cisme takılıyor. Bakıyorsunuz toprağa gömülmüş topraktan yapılmış bir çanak. Toprağı kazıp çanağı çıkarıyorsunuz.

İçi çamur dolu. Çamuru şöyle bir boşaltıyorsunuz içine temiz su koyuyorsunuz. Suya ne olur? Çamurlu su.Suyu boşaltıyorsunuz. Çanağın dibindeki çamuru iyice kazıyorsunuz. Tekrar su. Yine bulanık. Dibindeki aşınmayı kazıyorsunuz. Su koyuyorsunuz yine bulanık. Ne yapacağız? O bozuk yüzeyi parlatmamız gerekir. Vernikle boşlukları kapatırız. Boyarız cilalarız. Bardak artık temiz suyun temizliğini koruyacak hale gelmiştir.

İşte iyileşme amaçlı regresyon çalışmaları da benzer bir temizleme yapıyor. Olumsuzlukla kötü ve bozuk düşünce ve inançlarla dolu bir ruha temiz düşünceler boşaltmaya çalışın. Ne alacaksınız? Çamur. Zihinsel bir çamur bulamacı.

Nedene doğru regresyon yaptığımızda orada derinlikte sıkışmış olumsuzluğu yakalarız.Buradaki olumsuzluğu salmak çanağın dibindeki çamuru kazımaktır.
O olumsuzluk o kadar uzun süre orada yerleşmiştir ki büyük olasılıkla zihinde ve kalpte aşınmalar yapmıştır. Bu aşınmaları temizleyeceğiz.

Tamam da temizlik malzememiz nedir?

Temizlik malzememiz sevgi ve aftır.
Çocukluk duygularına ulaşabiliriz

En güçlü iyileştirici gücümüz evrensel iyilik araçlarıdır. Sevgi ve af. Ancak sevgi ve afla temizlenmiş o zihin ve kalbe sağlıklı olumlu düşünceleri yerleştirebiliriz.
Sağlıklı ve temiz kalmasını sağlayabiliriz.

Olay her neyse. Ne kadar iyi bir olaysa da ya da ne kadar kötü bir olaysa da.
Mutlak olan şudur.
Mükemmel kötü bir olay değildir. Yani kusursuz bir olay değildir.
Kusursuz bir iyilik hali yoktur. Ve nasıl kusursuz iyilik yoksa iyiliğin eksik olduğu yerlerde mutsuzluk vardır.

Peki bir olay her yönüyle kusursuz kötülükle dolu olabilir mi? Kusursuz kötü olay yoktur. Bu ne demektir?

Eğer bir şeyin içinde iyiliği aramaya başlarsanız onu bulursunuz. Eğer aradığınız kötülükse tamam onu da bulursunuz.Önce çamurları akmalıher şeyin içinde iyiyi bulabilmek.Önce çamurları akmalı. Çocuk nasıl hissetmesi gerekiyorsa öyle hissetmeli acıtan olumsuz duyguları salıp göndermeli.
Mutsuzluğunu kızgınlığını akıtmalı.Göndersin ki olaylara daha sakin ve yeni bir açıdan baksın.İşte burada çocuğu sevgiyle doyurma zamanıdır.
Bunu çocuğu yeniden bilgilendirerek yeni bir anlayış sağlayarak hiç kimsenin sevgisini bulamazsa kendisinin ve Tanrının sevgisini bulmasını sağlarım.Alıntıdır.