Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Question Oto Hipnoz (Kendi Kendine Hipnoz) Nedir ve nasıl yapılır


  Oto Hipnoz (Kendi Kendine Hipnoz) Nedir ve nasıl yapılır?


  Bir kişinin kendi kendini hipnoz edemiyeceğine dair eski bir inanç vardır ve bu hipnoanaliz için de geçerlidir. Hipnoanaliz gıdıklama veya gıcıklanmaya benzer. Kişinin kendi kendini hipnoanaliz etmesi oldukça zordur. Yine de rahatlama anestezi ve sınırlı diğer durumlar için self hipnoz uygulanabilir ve de sürekli durumlar için de self hipnozu tavsiye etmeyi düşünebilirsiniz. En etkili olacak olanı hasta tamamen kendinde olmaya yakın olmalı ve hasta genel hipnoz hakkında adamakıllı bilgi sahibi olmalı. Eğer hasta transta iken telkinler verilirse self hipnozu öğrenme daha kolay olacaktır. Hastanın düzenli seansları esnasında yararlı olana paralel bir metod seçimi yapılacaktır. Sizin tavsiye ettiğiniz önerilerin takviyesi için hasta self hipnozu kullanabilir.  Bir hipnotik transda telkinle hastaya "Sen benim seninle olduğumu ve sana yaptığım gibi sana hipnoz için verdiğim önerileri düşünerek kendi kendini hipnotize edeceksin. Sana vermiş olduğum ve senin kendi kendine verebileceğin aynı uyanma telkinlerini verebileceksin ki self hipnozdan uyanmama korkusuna sahip olmana gerek kalmasın. İlave olarak sizin otomatikman uyanabilmeniz için biri sizin yanınızda olmalı ya da başka bir kişi hipnotik durum esnasında size gereklidir."


  Self hipnozu başarmak için kullanılan daha az yaygın yollar veya metodlar vardır.

  Bunlar kasetçalar ile hastayı hipnotize ederek tedavi etmek tedavi edici öneriler veya telkinler ve kendi yönteminizle uyanmak gibi çeşitli metodları içerisine alır. Hipnoz sonrasında hasta kaset çalacak ve daha sonraki hayali durumlarda hasta kendi kendine hipnotik duruma girebilecektir. Yazılı telkinlerle ve aynı yolun uygulanmasıyla bu Başarılmıştır.

  Aşağıdaki örnek Cinsel Problemlerde Hipnoterapi adlı kitabımızdan alınmıştır.

  A. TEMEL OTOHİPNOZ :

  Cinsel Problemlerde Hipnoterapi'de birinci basamak temel self-hipnozun öğrenilmesidir. Temel self-hipnozu iyice öğrenmenizden sonra onu kendi spesifik cinsel ihtiyaçlarınıza nasıl adapte edeceğinizi bölüm altı ve yedide göreceksiniz.


  Temel otohipnoz beş fazdan oluşur:


  1. Doğal ritmik solunum.
  2. Bilimsel vücut gevşemesi.
  3. Olumlu hayal kurma.
  4. Oto-telkin.
  5. 'Reentry' (Geri Dönüş)

  B. DOĞAL RİTMİK SOLUNUM

  Doğal ritmik solunum vücudunuzu kendi solunum ritmini bulmaya bırakmanızı mümkün kılar. Derin derin nefes almak için kendinizi zorlamanıza gerek yoktur. Sadece kendinizi uyuyan bir bebeğin rahatlığı ve sükunetiyle nefes almaya bırakın.

  Fizyolojik olarak doğal ritmik solunumun vücudun gevşemiş bir durumda kalmasına yardım ederek sempatik sinir sistemi fonksiyonu azaltma eğilimi vardır. Sinir sisteminizin sempatik bölümü vücudunuzun kendi normal kapasitesinin üstünde zorlanmasından sorumludur. Stress veya tehlike zamanlarında tehlikeyi karşılaması gereken bütün organlar aktive edilir. Sempatik sistem kalp hızını artırır her vuruşta daha fazla kan pompalanmasına sebep olur. Göz pupillerinizi genişletir görme duyarlılığınızı artırır. İlave adrenalin yapılır ve bu da karaciğerinizi daha fazla glikoz üretmesi için uyarır. Stresi karşılamak için ihtiyaç duyulmayan organlara (mide gibi) giden kan azaltılır. Buna tehlikeye cevap olarak vücudun savaşması veya kaçması denir çünkü vücut tehlikeyle yüzyüze gelme veya ondan kaçma yoluyla hayatta kalmanın yolunu arar.

  Bu savaşma veya kaçma durumunda kalma vücudun yıpranmasına ve hırpalanmasına yol açar. Doğal ritmik solunum vücudunuzu rahatlatmaya yardım etmek ve normal fonksiyonuna geri döndürmek için bir yoldur.


  Sürekli ve düzenli solunum yoluyla sempatik sinir sisteminin rahatlatılması psikolojik faydalar da sağlar. Rahatlık hissini artırır sinirliliği yatıştırır düşünce mekaniğinde rahatlama yapar ve iyilik hissini uyandırır. Basitçe doğal ritmik solunum parasempatik sinir sistemini aktive ederek bütün vücudun stresten uzak fonksiyonunu sağlar.

  Bu solunum tipinin faydalarını modern bilim adamları gibi eski yoga filozofları da biliyorlardı. Doğal ritmik solunum fiziki aktiviteden uzaklaşmanıza izin verir böylece zihni hipnotik tecrübe için hazırlar.

  Alıntı

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Tüm bu hipnoz metinlerini ister ezberleyebilir yada bilgisayarınızda kayıt programı ile kaydedebilirsiniz. Kayıt sırasında fon"a Ney New Age Klasik müzik yada rahatlatıcı doğa sesleri su sesi ekleyiniz.  EGO GÜÇLENDİRİCİ TELKİN METNİ

  Bu derin uyku süresince kendini çok daha güçlü ve çok daha hazır çok daha uyanık çok daha enerjik hissedeceksin. Her şeyden kolayca yorulmadığını duyumsayacaksın… çok daha az bitkin hissedeceksin. Cesaretin cok daha az kırılacak… kolayca depresyona giremeyeceksin (much less easily depressed). Her gün... çevrende seni kendinden uzaklaştırabilecek her ne olursa olsun sen her ne ile uğraşıyorsan onlarla çok daha yoğun ilgileniyor olacaksın… bundan böyle kendinin ve karşılaştığın/karşılaşacağın zorlukların üzerinde bu kadar durmayacaksın… ve kendin hakkında çok daha az endişeli olacaksın. Kendinle ve hissettiklerinle çok daha az meşgul olacaksın. Her gün… sinirlerin daha güçlü ve daha hazır olacak. Aklın daha dingin ve açık olacak… duygu ve heyecanlarının kontrolün altında olduklarını giderek daha fazla hissedeceksin….. daha sakin… daha huzurlu olacaksın. Çok daha az endişeli olacaksın… ruhun daha az çalkalanacak…çok daha az korkacak ve çok daha az kaygılanacaksın… kolayca üzülmelerin daha da azalacak.

  You will be able to think more clearly… you will be able to concentrate more easily. You will be able to give up your whole undivided attention to whatever you are doing… to the complete exclusion of everything else. Consequently… your memory will rapidly improve… and you will be able to see things in their true perspective… without magnifying your difficulties… without ever allowing them to get out of proportion. Every day… you will become emotionally much calmer… much more settled… much less easily disturbed. Every day… you will become… and you will remain… more and more completely relaxed… and less tense each day… both mentally and physically… even when you are no longer attending here. And as you become… and as you remain… more relaxed… and less tense each day… so… you will develop much more confidence in yourself… more confidence in your ability to do… not only what you have… to do each day… but more confidence in your ability to do whatever you ought to be able to do… without fear of failure… without fear of consequences…. Without unnecessary anxiety… without uneasiness. Because of this… every day… you will feel more and more independent… more able to ‘stick up for yourself’… to stand upon your own feet… to hold your own… no matter how difficult or trying things may be.

  Daha açık düşünebileceksin. Daha kolay konsantre olabileceksin. İşlerini dağınık bir dikkatle yapmayı bırakabileceksin… yaptığın her işe olanca dikkatini vereceksin. Sonuç olarak… hafızan hızla gelişecek… ve sen güçlükleri gözünde büyütmeden… en ufak bir orantısızlığa (uygunsuzluğa- out of proportion) izin vermeden… her şeyi doğru perspektiflerinden görebileceksin… her gün… duygusal olarak çok daha rahat…çok daha dingin olacaksın… huzurun daha az kaçacak (veya çok daha az endişeleneceksin –be disturbed)… her gün… tüm bu hissettiklerini koruyarak… yapabileceğin her şeyi gerçekleştirmek için her gün daha az gergin…daha çok rahatlamış olacaksın… öyleyse her gün kendine güvenini çok daha fazla artıracaksın…. Yeteneğine çok daha fazla güveneceksin… başarısızlıktan korkmadan… sonuçlardan korkmadan… lüzumsuz kaygılara kapılmadan… hiçbir şeyden tasa etmeden. Çünkü… her gün… kendini giderek çok daha fazla bağımsız hissedeceksin… kendini çok daha fazla savunabileceksin… kendi adımlarını destekleyebileceksin… sahip olduklarını koruyacaksın… bir şeylerin ne kadar zor ya da yorucu olduğu önemli değil.

  Every day… you will feel a greater feeling of personal well-being… A greater feeling of personal safety… and security… than you have felt for a long long time. And because all these things will begin to happen… exactly as I tell you they will happen… more and more rapidly… powerfully… and completely… with every treatment I give you… you will feel much happier… much more contented… much more optimistic in every way. You will consequently become much more able to rely upon… to depend upon… yourself… your own efforts… your own judgement… your own opinions. You will feel much less need… to have to rely upon… or to depend upon… other people.

  Her gün… uzun çok uzun bir zamandır hissettiğin duygulardan çok daha büyük bir his olan kişisel mutluluk duygusunu özgüven duygusunu… ve güvende olma duygusunu hissedeceksin. Çünkü tüm bu hisler gerçekleşmeye başlayacak… kesinlikle söylediğim gibi bunlar olacak… çok ama çok büyük bir hızla çok daha güçlü bir biçimde ve bütünüyle olacak. Sana sunduğum çözümlerle kendini… çok daha mutlu hissedeceksin… her gün çok daha hoşnut her koşulda çok daha iyimser olacaksın… sonuçta kendine… kendi çabalarına… kendi kararlarına…. Kendi fikirlerine çok daha fazla güvenebiliyor olacaksın.. başka insanlara güvenmeye ya da bağlanmaya çok daha az gerek duyacaksın


  SUÇLULUK DUYGUSU TELKİN METNİ


  Şimdi geçmişte yanlış yaptığını hissettiğin şeyler için kolayca kendini affedebiliyorsun.

  Hatalı olan suçluluk hissetiren şeyler gerçek ya da hayali hiç farketmez.Onların bilincinde ya da bilincaltina gomulu olmasi da bir sey degistirmez.Tum sucluluk duygulari icin kendini kolaylikla affedebiliyorsun.

  Normal duygulara sahip olan bir insan oldugun icin tum digerleri gibi insana ozgu hatalar yapman cok dogal.
  Fakat bu hatalar gecmiste kaldi.Ve gecmisi yeniden yazmaya cabalamayi sacma buluyorsun.

  Gecmiste yasananlar bizim parcamizdir ve bizi insan yapar.Hata yapmasaydik insan olmazdik.

  Sucluluk duygusu hissetmekte bize insan oldugumuzu hatirlatir.

  Sucluluk duygusu insancıl ve duyarlı bir insan oldugumuzu anlatir.

  Hic sucluluk duygusu hissetmeseydik insan olmazdik.
  Şimdi kendine karşi bir parca nazik olmanin zamani geldi.

  Hissettigin sucluluk duygusunun bilincaltinin yanlis yapildigini dusundugu seyler icin kendi kendini cezalandirma bicimi oldugunu kabul et.

  Fakat yapilan yanlis seylere karsilik ihtiyac duyulan cezalandirma icin daima bir sınır vardir.Her duyarli insan bunu bilir.Ve bu sınıra ulasildiginda cezalandirmanin devam etmesine daha fazla ihtiyac ve bahane yoktur.

  Duyarli bir insan baskalarini kolaylikla hatalari icin affedebilir.Oyle ise simdi kendini smidi affedebilirsin.Tıpkı digerlerini hataları yanlış yaptıkları için bağışladığın gibi...

  Cunku yanlis davrandigini hissettigin seyler sadece hataydi.Oyle ise daha fazla cezalandirmaya ihtiyac duymuyorsun.

  Cogu zaman hatta neredeyse her zaman bu hatalari yapmiyorsun.Yaklasik olarak her zaman dogru seyi yapiyorsun.

  Ve bu yuzden su anda su dakikada kendini kolayca bagisliyorsun.Bagisliyorsun.Bagisliyorsun.

  Gecmiste yanlis yaptigini dusundugun seyler ile ilgili hissettigin sucluluk duygularinin gitmesine izin ver.
  Bu hisler bilincinde ya da bilincaltinin derinliklrinde gzilenmis de olsa.

  Simdi bu hislerin gitmesine musade ediyorsun.Kendini bagisladin ve butun olarak degerli bir insan oldugunu kabul ediyorsun

  KENDİNE GÜVEN / KORKU TELKİN METNİ

  Kendine Güven/Korku

  İçinde sessizce bekleyen kendine güvenin farkına varıyorsun.Sen kendine güvenli bağımsız ve kararlılık ile dolu bir bireysin.Zihnini uyandırdın ve içindeki içsel güvenlik hissi de seninle birlikte uyandı.Değişim başladı ve devam ediyor.Kendine güvenin artarak devam ediyor.Artık kendine güven hayatında etkilerini göstermeye başladı. Düşünme biçimin konuşman her halin kendini ifade ediş tarzın kendine güvenli bir insan olduğunu belli ediyor.Bağımsızsın ve kendi içinde güven ile dolusun.İçin yeterince güven duygusu ile dolduğu için dışarıda güveni aramıyorsun.İçinde ki güven o kadar fazla ki bu duygu dışarı da yansıyor.Senin olduğun her yer adımını attıgın an güven ile doluyor.İçinde ki güven gün geçtikçe daha belirgin bir şekilde ortaya çıkıyor.

  Olumsuz duygular yerini olumlu duygulara bırakıyor.Olumsuz duygular etkilerini kaybettikçe hayatın daha eğlenceli bir hal almaya başladı.Şu andan itibaren her olayın olumlu tarafını görüyorsun

  Bu düşünce tarzı hayatını da daha olumlu hale getiriyor.Zihinsel olarak muhteşem bir dinginlik ve rahatlık hissediyorsun.Kendinle barışıksın ve kendini koşulsuz. seviyorsun .Her geçen gün olumlu düşüncenin etkileri belirgin bir şekilde artarak devam ediyor.

  Özsaygın artıyor kendine güvenin artıyor kendine değer veriyorsun.Hayatın eğlenceli ve huzur verici bir hal aldı.Geleceğe ve hayatında karşına çıkabilecek mücadelelere ilgi ve istek ile bakıyorsun.Yeterince donanımın ve fazlasıyla kendine güvenin var olduğu için her mücadeleye koşarak gidiyorsun çünkü onlar daha fazla huzur ve eğlence demek.İçinde ki mutlu ve kendine güvenli sen ortaya çıktı.Olumlu düşünen ve problemleri fırsat olarak gören kendine güveni artarak devam eden bir insansın.Sabırlı rahat ve dengeli olman kendine güvene ek olarak sahip olduğun muhteşem özellikler ortaya çıktı.

  Şimdi geride kırıntıları kalan utanmakıskançlıksuçlulukkızgınlıksahiplenme ile ilgili korkularının gitmesine izin veriyorsun.Bu olumsuz duygular geçmişte kaldı.Bu korkularında gitmesiyle içinde uyanan kendine güven duygusu daha fazla yer buldu ve bu duygulardan boşalan yeri doldurdu.Şu anda tüm bedeninde kendine güven duygusunu hissediyorsun.İçinde güvende olduğun için dışarıda bulunduğun yer her neresi olursa olsun güvendesin.Dışarıda güven aramıyorsun.

  Zihnin sakin ve parıl parıl parlayan bir su gibi.Her zaman fiziksel ve duygusal olarak rahat olmana ragmen zihinsel olarak uyanıksın.Zihnin berrak ve sana cevapları kolaylıkla veriyor.Doğru zamanda doğru yerde bulunuyor doğru şeyi söylüyorsun.Zihnin senin rehberin ve sende değştiremeyeceğin şeyler için endişelenmeyerek onun rehberliğine karşılık veriyorsun..Rahatsın huzurlusun kendi içinde güvendesin.
  FAZLA KİLOLARI VERMEK İÇİN TELKİN METNİ


  İçinde oluşan kendine güven senin için kilo vermeyi daha kolay çok daha kolay hale getiriyor...Yeme alışkanlığını kontrol etmenin aslında kendini kontrol etmek olduğu hakkında ki muhteşem gerçeği anladığın için kilo vermek çok daha kolay.

  Hayatının kontrolunu ele almak neyi başarmak istiyorsan başarmanı kolaylaştırıyor.Gerekli olan sadece bir şey yapamayı istemek ve nasıl yapılacağını bilmek...Ve hepimiz neyi yapmak istediğimize karar verebiliriz.Hepimiz seçimlerimizide özgürüz...Geçmişte yapamadığın şeyler onları yapmayı istemedğin için gerçeklşemedi hepsi bu...Ve şimdi bunu farkettin..Bir şeyleri yapmaya yada yamamaya kendin karar verirsin.

  Basitçe sen bir şeyleri yapmaya yada yapmamaya karar verirsin...Özgür seçim hakkını kullanmaya başladıkça ve karar verdikçe tıpkı egzersiz yapar gibiözgüven duygunözsaygın günden güne gelişecek.Günden güne daha güçlü olacak.Günden güne gelişen aertan bu duygular tamda istediğin gibi olmana yardım edecek.

  Şimdi tamamiyle anlıyorsun ki diğer insanların senin hakkında düşündükleri sadece kendi düşünceleridironlatın yaşamı ve davranış biçimlerininin sonuçlarıdır ve bazen hepimize olduğu gibi seni yanlış değerlendirmişi olabilirler.
  Diğerler seni yanlış bir şekilde yargıladıklarında bu basitçe onların hatalı önyargılarıdır ve bu hata ne olursa olsunneyi düşünür yada görürlerse görsünlerolnarın davranışlarının korkularının beklentilerinin yansımasıdır.Kendi düşüncelerinden daha fazlası değildir.Ve sen bu şeyler için sorumlu değilsin...Bu gerçekleri değiştiremezgerçek seni değiştiremez...Çünkü sen kendi gerçek değerini doğruluğunu biliyorsun...Ve insanların zaman zaman hata yapmalarına müsade ediyorsun.Bu nedenle kenid kararlılılığın ve özgür iraden ile bildiğini yapmaya devam ediyorsun.

  Verdiğin her kilo ile birlikte özgüveninin arttığını hissediyorsunyavaşca ancak istikrarlı bir şekilde kilo vermeye başladın...Bedeninin ağırlığından eksilen her bir kilo hayatının kontrolunun sende olduğunun kanıtıkendinin sorumluluğunu aldığının bir göstergesi...Her hafta minimum yarım kilo vermek sana çok kolay gelecek.Bedenin hazır olduğu ve sende ona nasıl yardımcı olabileceğini bildiğin için çoğu zaman yarım kilodan daha fazlasını vereceksin.Hafta da bir iki hatta 3 kiloya kadar verebilieceksin...Fakat kesin olan her hafta yarım kilo verebileceğin.

  Yavaşca ancak istikralı bir şekilde kilo vermeye devam ediyorsun bunun sonucunda da görünüşünden memnuniyetin git gide artıyor.İçten içe biliyorsun ki iyi görünmeyi hakediyorsuniyi görünmek hakkınformda olmayı istediğin yerlerde formda görünmen seinin istegin senin arzun ve olması gereknde bu...Çünkü şu an tamamilye farkında varıyorsun ki kendini en iyi hissetiğin şekilde olmak yaşamının kontrolunun elinde olmasıdır.Yeme alışkanlıklarının kontrolünde olması..Kenidinin kontrolunde olması..Kontrolde..Şimdi ve gelecekte...Öyleyse ideal kilona ve ölçülere rahatça ulaşabilirsin..Zaten başlayan yeni yemek alşıkanlığın ideal kilo ve ölçülerine ulaşmanı bunu başarmanı kolaylaştıracak...Ve sonra kendini iyi hissetme halin öz saygınkendine verdiğin değerenerjincanlılığın ve kendini iyi hissetme halin ile eşitlenecek.
  paşamert, Bunu Beğendi.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş