ZPoint Grant Connelly tarafından geliştirilen ve bilinçaltını olumsuz duygulardan ve etkilerinden temizlemeyi amaçlayan bir metod. Siz de sürekli tekrarlanan bir tema farketmeye başladınız değil mi ? Her şeyin başı şu bilinçaltımızı temizlemek rahatlatmak yeniden programlamak.

Beynimiz yaratılabilecek en mükemmel bilgisayar. Dünyanın en hızlı bilgisayarı bile ne beynimizin depoladığı bilginin miktarına ne bu bilgiyi depolama ve geri çağırma biçimine ne bu bilgiyi analiz etme hızına ne de aynı anda yapabildiği işlem sayısına erişemiyor. Beynimiz her an biz farkına varamasak da bir yandan kaydediyor bir yandan hatırlıyor bir yandan alakasız gibi görünen verileri birbirine bağlıyor. Tüm bu aktivitenin biz farkında değiliz ama bilinçaltımız farkında. Ve bilinçaltımız tüm vücudumuzu yönetiyor.

ZPoint bilgisayarınızdaki virüsleri bulup temizleyen ve o virüslerin artık dosyalarınıza zarar vermesini engelleyen bir virüs temizleme programı gibi çalışan üç aşamalı bir süreç. İlk aşamada bilinçaltını temizleyen program var. İkinci aşamada bu programı aktive edecek anahtar sözcüğü seçiyorsunuz. Üçüncü aşamada ise önce dikkatinizi sizde olumsuz etki yaratan duygu ve düşünceler üzerine yoğunlaştırıyorsunuz daha sonra da bu etkiyi hayali bir serbest bırakma çemberi ve temizleme cümlelerini kullanarak serbest bırakıyorsunuz.

Siz yaşadığınız travmatik bir olayı kötü bir durumu sizi üzen veya kızdıran bir kişiyi düşündüğünüzde mükemmel bilgisayarınız o konudaki tüm düşüncelerinizi duygularınızı hatıralarınızı aynı Google'da arama yapıyormuşsunuz gibi tarıyor. Ve eksiksiz olarak ortaya çıkarıyor. Siz bunların çok az bir kısmının farkına varıyorsunuz. Zaten uygulamanın işe yaraması için farkına varmanız gerekli değil.

Louise Hayin olumlu düşünceyle şifa metodundan farklı olarak siz yanlış düşünce kalıplarınızı duygu ve düşünceleriniz arasındaki bağı veya olumsuz hatıralarızı teker teker teşhis etmek zorunda değilsiniz. Hem bunu başarabilmeniz pek mümkün görünmüyor. Çünkü beyin her şeyi ama her şeyi depoluyor ve biz hayatımız boyunca bunun çok çok az bir kısmını farkında olarak hatırlayabiliyoruz.

ZPoint önce bilinçaltınıza bir virüs temizleme programı yerleştiriyor. ZPoint-in yaratıcısı Grant Connely'ye göre bu metni tek bir defa okumak yeterli. bilinçaltınız bu virüs temizleme programını saklıyor ve yapması gereken temizleme işlemini anahtar sözcüğünüzü her söylediğinizde yapmaya programlanıyor. Gün gelip de bu temizleme programını bilinçaltınızdan çıkartmak isterseniz "şimdi temizleme programını sistemimden siliyorum" demeniz yeterli.

Uygulama sırasında bazı cümleler duyuyorsunuz. Bu cümlelerin içinde . . -lı boşluklar var ama sizin bu boşlukları doldurmanıza gerek yok. O boşluklara gelecek olan her türlü bilgi duygu düşünce zaten bilinçaltınız tarafından Google'da arandı ve o boşluğa siz farkında olmadan dolduruldu. Tek yapmanız gereken cümleyi dinledikten ve isterseniz söyledikten sonra birkaç defa anahtar sözcüğünüzü tekrarlayarak o boşluğa dolan her şeyin ama her şeyin bilinçaltınızdan tamamen ve kalıcı olarak silinmesini sağlamak. Grant Connelly anahtar sözcüğü mümkün olduğu kadar tekrarlamak gerektiğini tek bir defa söylemenin kesin temizlik için yeterli olamayabildiğini söylüyor.

Gelelim ZPoint-in asıl uygulamasına geçmeden önce yapmanız gereken hazırlığa. ZPoint yaşamınızda sizi engelleyen mutsuz eden hasta eden her türlü olumsuzluğu bunların nedenlerini ve sonuçlarını teker teker silmeyi ve hayatınızdan kalıcı olarak atmayı hedefliyor. Bunun için de önce bu olumsuzlukların farkına varıp bir liste yapmanız iyi olur.

Herkesin listesi farklı olacaktır ama Grant Connelly'nin kendi "olumsuz duygular" listesinden bazı alıntılar. Sizin de hayatınızdan temelli atmak isteyeceğiniz olumsuz duygular arasında

� Stres
� Korku
� Endişe
� Öfke
� Yas
� Suçluluk

olabilir.

Her sorun tek uygulama ile temizlenecek diye bir kural yok. O sayfaya uygulamayı yapmadan önce ilgili konu hakkındaki olumsuz duygularınızın yoğunluğunu işaretliyorsunuz. ZPoint-i uyguladıktan sonra aynı konu sizde hangi yoğunlukta duygular uyandırıyorsa yine işaretliyorsunuz. Taa ki artık o konuda hiçbir olumsuz duygu kalmayana kadar. Tamamen temizleyerek sisteminizden atmadığınız takdirde virüsler sizi etkilemeye devam ediyor hatta zamanla tekrar güçlenebiliyor.

Diğer başka her sorunu geride bırakan bir sorununuz vardır herhalde. Bu sorun fazla kilolarınız evliliğinizde yaşadığınız bir sorun maddi problemler işsizlik bir hastalık kurtulamadığınız bir bağımlılık başınıza gelmiş kötü bir olay nefretinizi kazanmış bir insan olabilir. Sıra hepsine gelecek merak etmeyin. ZPoint-i siz istediğiniz sebeple istediğiniz defa istediğiniz sıklıkta uygulayabilirsiniz.

Sorunlarımızın tümünün temelinde düşünce kalıplarımız yattığı için ZPoint-i kurtulmak ihtiyacını hissettiğiniz tüm fiziksel / psikolojik / duygusal rahatsızlıklarınız korkularınız endişeleriniz için kullanabilirsiniz.

Hayatınızın belli bir alanını temizledikçe hiç aklınıza gelmeyen belki de o an fazla önemsemediğiniz başka alanların kendiliğinden geliştiğini farkedeceksiniz. Örneğin hayatla ilgili korkularınızdan kurtuldukça iş hayatınızda önünüzde daha önce hayal bile edemediğiniz yeni kapılar açılabilir. Bu tatlı sürprizlere hazırlıklı olun. Aslında başınıza gelebilecek güzelliklere şaşırmamayı artık adet edinmelisiniz. Hep güzel şeyleri hak ettiğinize inanın hayatınıza sadece güzellikleri davet edin. Ne kaybedersiniz?

ZPoint-i uygulamak için rahat bir yere oturun veya uzanın. Oda aydınlık veya karanlık olabilir. Uygulama sırasında aklınızın düşündüğünüz konudan kayması tam olarak ne yapmakta olduğunu unutması normalmiş. ZPoint uzmanları özellikle hangi konu üzerinde çalışma yaparken böyle daldığınızı farkedebilirseniz bilinçaltınızın hangi konulardan özellikle kaçındığını görebileceğinizi söylüyor. Bu sizin kendinizi daha iyi tanımanız açısından çok yararlı.

Yanlış yapmaktan eksik yapmaktan çekinmeyin. Tekrar yaparsınız. Bir dahaki sefere daha iyi yaparsınız. İşteki veya evdeki bilgisayarlarımızın aksine yanlışlıkla işe yarar bir şeyleri silmek veya sistemi hepten uçurmak mümkün değil nasılsa.

uygulaması oldukça basit bir teknik ancak buna rağmen alacağınız sonuçlar kendini hemen hissettiriyor.

Nasıl uygulayacaksınız?

Öncelikle zpoint protokolünü bir kez okumuş olmanız gerekiyor. Bir kez okuduktan sonra tekrar okumanıza gerek yok. Bu zpoint programını bilinçaltınızda aktive etmeye yarıyor.

Zpoint Protokolü

"Sevgili bilinçaltım şimdi; bu ve bundan sonraki her temizlik çalışmasında mümkün olan en iyi sonuç ve faydalara ulaşmak için seni çok güçlü bir niyetle programlıyorum.Belirli insanlar durumlar olaylar ve hatıraları düşündüğümde bunların bana kötü hissettirdiği duyguyu ben kuyruk kelimemi sürekli tekrar ederken sen nazik bir şekilde ve kolayca tümüyle temizleyecek ve sileceksin. Çalıştığım konuyla bağlantılı olarak hissettiğim tüm duyguları ve bundan kaynaklı olarak ortaya çıkan bütün olumsuz duygusal kalıpları bunların bendeki tüm uzantılarıyla birlikte temizleyecek ve yok edeceksin. Bu temizliği çok kolay ve nazik bir şekilde yapacaksın ayrıca temizlenen bu kalıpların bir daha asla geri gelmemesini de garanti edeceksin."

Kendinize bir anahtar kelime kuyruk kelimesi seçmelisiniz.Anahtar sözcük-Kuyruk kelimesi olarak da basitçe tekrar edebileceğiniz bir kelime seçebilirsiniz. Örneğin yes yes yes ya da tamam tamam tamam. sil sil sil Hangisi kolayınıza gelirse onu kullanın.Herhangi bir veya birkaç kelime ses veya hareket olabilir. Connelly sizin duygusal bir anlam yüklemediğiniz bir kelime olmasını tavsiye ediyor.Anahtar sözcüğünüz bilinçaltınıza üzerinde çalıştığınız konuda temizliğe başlaması mesajını verecek yani temizleme programını harekete geçirecek düğme.Kuyruk kelimenizi istediğiniz zaman basit bir niyetle değiştirebilirsiniz.Bunun için bilinçaltınıza "anahtar sözcüğüm artık "hey" demeniz yeterli. Hayatımızdaki her şeyi kaydedip hatırlayabilen beyniniz bu değişikliği de kolayca hatırlıyor.

Kuyruk kelimenizi içinizden de söyleyebilirsiniz. Ancak dalma ihtimalinize karşın sesli söylemenizi öneririz.
Yapmanız gereken kayıt boyunca direktifleri takip etmek ve sürekli kuyruk kelimenizi tekrar etmek.

Bir temizlik çemberi ile çalışıyoruz. İlgilendiğimiz konuları ya da duyguları temizlik çemberine atıp ardından bilinçaltından bu programı silmeye yönelik cümleler kuruyoruz siz çalışma boyunca kuyruk kelimenizi tekrar etmekle yükümlüsünüz. Dalabilirsiniz sorun yok. Tekrar geri gelin sadece.

Zpoint ile bir konuyu çalışırken sizin sebepleri aramanıza gerek yok. Çünkü bu çalışmada bilinçaltı konuyla ilgili tüm verileri tarıyor. Ve temizlemek için elinden geleni yapıyor. Cümleler bunun üzerine kurulu. Sonuçları çok kısa sürede alabilirsiniz dirençle karşılaşıyorsanız öncelikle dirençleri temizlememiz gerekir.

Alıntı