Melek Meditasyonu

Meditasyonbir şeyin asıl gerçekliğine ulaşması amacıylakafamıza dolan tüm gereksiz düşüncelerden arınıp(zihnimizin tüm düşüncelerini susturarak) sorusuna yanıt bulamadığımız şeyleresıkıntılarımızahuzur arayışlarımıza yoğunlaşıp ve insanın ruhsal bedeni ile irtibata geçmesiylesezgileri aracılığı ile bu sorulara yanıtbulmasıdır.Melek meditasyonu ise sezgisel kaynağımeleklerden yardım isteyerek amacına ulaşmasıdır.

Peki melek meditasyonunda;

Sezgilerimize yardım eden melek mi ?


Meleklerden bize huzur ve sıkıntılarımıza cevap gelebilir mi ?

Melekler mi bize huzur veren yoksa biz mi huzurlu olmak isteyen?

Bu soruların doğru cevabını hangi kaynak anlatıyor ?

Huzurun ve mucizenin meleklerden geldiğini sanırsınız.Ama bunun sebebi sizsiniz.Meditasyon yaparak beynimizi boşaltıyoruz.Saf halimizibenliğimizi dinliyoruz.Kendimizi sorguluyoruz;doğrularlayanlışlarla hayatımız gözümüzün önünde canlanıyor.Suçluluk duygusundan arınmaya ve problem değil çözüm arıyoruz.Bu çözümleri yaratandan diliyoruz.Beynimiz düşük frekans yayıyor ve sadece tek bir noktaya odaklanıyoruz.Bu esnada beynimiz yıkanacak kıvama geliyor.Biz meditasyondabunu yaratandan dileyerek yıkıyoruz.Beynimiz doğru yönde yıkanıyor ve gerçek huzuru buluyoruzyaratan Allah sayesinde.Ama siz beyninizi Allah'ın dileğiyle yıkamak yerineilahlaştırdığınız ve melek sandığınız sahte huzurla(huzur kıyafeti giymiş şirk aracına)yıkıyorsunuz.Bunu bir kere yapınca doğru olduğunu sanıyorsunuz.Çünkü beyninizyıkanacak kıvamdayken Allah'ın dileği yerinekendi ellerinizle sahteyle yıkamanızdandır.Yıkamak derken arınmadan bahsediyorum.Beyni tam arınacak kıvama getirmeyi başarıyorsunuzfakat sahteyle arınıyorsunuz ve bunu geçek sanıyorsunuz.Farkında olmadan sahteyi ilahlaştırıyorsunuz... ve en kötüsü dinden çıkıyorsunuz.

''Onlar inananlar ve kalpleri Allah'ı anmakla huzura kavuşanlardır. Biliniz ki kalpler ancak Allah'ı anmakla huzur bulur.''(Rad-28)

O halde ;

Allah'dan ve meleklerinden şüpheniz mi var?

Çok açık değil mi sizce düştüğünüz yanlışın ne olduğu?

Allah'dan dilemek varkenOnu arka plana alıp meleklerden yardım diliyorsunuz.

Hiç düşünmeden meleklere iman ediyorsunuz.

Onlardan size mucize gelmesini bekliyorsunuz.

Allah uyarmadı mı ?

''Belki kendilerine yardım edilir diye Allah'ı bırakıp da ilahlar edindiler.

Onlar ilahlar için (hizmete hazır asker) oldukları haldeilahlar onlara yardım edemezler.'' (yasin-74/75)

Siz melekleriAllah'ın insanlara hizmet etsin diye koyduğu makamdan alıpkendinize yardım etmesi için kullandığınızı sanıyorsunuz...ve Allah'dan rol çalıyorsunuz.Allah insana şah damarından daha yakınken Onun dışındaki varlıklardan medet ummak şirktir.

Siz yardım ettiklerini sanıyorsunuzsiz hidayete erdiğinizi sanıyorsunuzonlardan size bir mesaj geldiğini sanıyorsunuz.Bunların hepsi aldatmacadır.

Hala bu gafletten dönmenin bir yolu var.Bu yolun sonu Allah'ın sonsuz rahmet kapısıdır.Hala açıkken bu kapıtövbe edin ve Allah'ın gerçek huzuru ile tanışın diyorum.En güzel mucize Kuran-ı Kerim'dir ve bu kitap sizin hayat pusulanızdır.Sizi hakikate ulaştıracak ta Allah'ın sözüdür.


Muhammed Uras (Safk!nez!)


ALINTIDIR.