FAKAT HERŞEY TEVBİH OLUNUNCANUR TARAFINDAN İZHAR OLUNUR;ÇÜNKÜ HER İZHAR OLUNAN ŞEY NURDUR. İNCİLEFOSLULARA 5:13

OMARAAM MICHAEL AIVANHOVHENÜZ GENÇ BİR ÇIRAK İKEN ÜSTADI PETER DEUNOV’A SORMUŞ:’’MEDİTASYON YAPARKEN TANRI’YLA BULUŞABİLMENİN EN İYİ YOLU NEDİR?’’DEUNOV CEVAP VERMİŞ:’’EN İYİ YOL IŞIKLA ÇALIŞMAKTIRZİRA IŞIK İLAHİ İHTİŞAMIN İFADESİDİR.IŞIĞA ODAKLANARAK ONUNLA ÇALIŞMALISIN.KENDİNİ ONUNLA DEMLEYİPONUNLA MUTLU OLMALISIN.ANCAK IŞIK SAYESİNDE TANRI İLE İLETİŞİM KURABİLİRİZ.’’

ARADAN YILLAR GEÇTİKTEN SONRA’’İŞTE ŞİMDİ BEN DE SİZLERE ŞUNU SÖYLÜYORUM ’’DİYOR AİVANHOV:’’HİÇBİR ÇALIŞMAIŞIKLA YAPILAN ÇALIŞMAYA EŞİT DEĞİLDİR.IŞIKCANLI;YÜREK GİBİ ÇARPANNABIZ GİBİ ATAN
YAŞAM OKYANUSUDUR.ONA DALARAKİÇİNDE YÜZEBİLİRKENDİNİZİ ONUNLA ARINDIRABİLİRSİNİZ.GERÇEK TATMİNİ IŞIKTA BULABİLECEKSİNİZ…
ONADÜNYADAKİ TÜM HAZİNELERDEN DAHA FAZLA ÖNEM VERMELİSİNİZ.’’

IŞIKLA ÖZLEMİNİ DUYDUĞUMUZ BOYUTLARA TIRMANMAKONUNLA BERABER YARADILIŞA BİR AN BİLE OLSA DOKUNMAKİNSANIN BEDENİNDE VE RUHUNDA MÜTHİŞ BİR AHENK HİSSETMESİNE;YER ÇEKİMİNDEN KURTULUP ÖZGÜRLEŞMESİNE NEDEN OLUR.IŞIĞIN ADINI ZİKRETMEK;SIKÇA ONU DÜŞÜNMEK VE İMGELEMEKBİZLERİ SADECE ARINDIRIP GÜÇLENDİRMEKLE KALMAZİLAHİ SIRLARIN KAPISINI AÇIP EVRENSEL BİLGİLERE ULAŞMAMIZA YARDIM EDER.

İLHAM DUYMAKŞİFA BULMAKKARANLIĞI UZAK TUTMAK İÇİN IŞIĞI ÇAĞIRIN.ONUNLA BİR DOST GİBİ KONUŞUN.ONUN BEDENDE GEZİNİŞİ;HÜCRELERİ YENİLEYENNEGATİF DÜŞÜNCE FORMLARINI TEMİZLEYENDÜNYEVİ KAYGILARLA AĞIRLAŞAN RUHAARADIĞI HUZURU GERİ VEREN TİTREŞİMİNİ ALABİLDİĞİNCE HİSSEDİN.VE TÜM DİKKATİNİZLE ONU DİNLEYİN…RENKLERGEOMETRİK SEMBOLLER VE ANLAMINI HENÜZ ÇÖZEMEDİĞİMİZ ŞEKİLLERLE KONUŞAN IŞIKIŞIKSAL VARLIKLAR OLDUĞUMUZU BİZE ANCAK BÖYLE HATIRLATACAK;ACILARIAĞRILARI DİNDİREREK ÖZÜMÜZDEKİ O İLAHİ GÜCÜSEVGİYİ VE DİNGİNLİĞİ TEKRAR TEKRAR TATTIRACAKTIR.

‘’RUHUNUZ ÜZÜNTÜGÜÇLÜK VEYA KAYGIYLA GÖLGELENDİĞİNDEGİDİP BUNU IŞIĞA ANLATIN .DEYİN Kİ ‘’IŞIKSEN VARLIKLARIN EN ZEKİ OLANISIN.BENİM İÇİME GİRKALBİME VE ZİHNİME PARLAKLIK GETİR.BÖYLECE IŞIK SİZE GELECEK HER ŞEYİ PARLATACAK VE BERRAKLAŞTIRACAKTIR.’’AİVANHOV’UN BU TAVSİYESİNE UYMAK İSTEYENLER YALNIZCA MEDİTASYON ESNASINDA DEĞİLSOKAKTA DOLAŞIRKENYEMEK YAPARKEN YIKANIRKENGİYİNİRKEN VEYA TREN BEKLERKEN BİLE IŞIKLA HASBIHAL EDEBİLİRLER.

TÜM RENKLERİN KALİTESİNİ İHTİVA ETTİĞİ İÇİN BEYAZ IŞIKLA ÇALIŞMANIN TERCİH EDİLDİĞİNİ VURGULAYAN ÜSTATSÖZLERİNİ ŞÖYLE SÜRDÜRÜYOR: ‘’BEYAZ IŞIKMORUN HERŞEYE YETEN GÜCÜNÜ;MAVİNİN BARIŞ VE HAKİKATINI;YEŞİLİN ZENGİNLİĞİNİ VE EBEDİ GENÇLİĞİNİ;SARININ BİLGİSİNİ VE BİLGELİĞİNİ;TURUNCUNUN SAĞLIĞINICANLILIĞINI VE KUVVETİNİ;KIRMIZININ DİNAMİK ENERJİSİNİ VE AKTİVİTESİNİ İÇİNDE BARINDIRIR…IŞIKLA ÇALIŞMAKTAN DAHA KIYMETLİDAHA ŞEREFLİ VE DAHA KUDRETLİ BAŞKA BİR UĞRAŞI MEVCUT DEĞİLDİR.EĞER KENDİNİZİ GERÇEKTEN ÇOK YÜCE VE ASİL BİR ŞEYE ADAMAK İSTİYORSANIZİŞTE BUDUR;BİR BAŞKASI DA YOKTUR.’’

ESKİ YAZILARIMDABİLİNÇLİ VE DÜZENLİ BİR IŞIK ÇALIŞMASIYLAKARMALARI DENGELEYEBİLECEĞİNİZİ;FİZİKSEL VE RUHSAL RAHATSIZLIKLARI GİDEREBİLECEĞİNİZİ SÖYLEMİŞTİM. NİYETİNİZİ BELİRTTİKTEN SONRA IŞIĞI BEDENE KANALİZE ETMEKFAALİYETİNİ DÜŞÜNCENİZLE HASTA OLAN ORGANA YÖNELTMEK YETERLİ.AYRICAHERHANGİ BİR TEHLİKEYLE KARŞILAŞTIĞINIZDA DERHAL ONU ÇAĞIRARAKONU BİR ZIRH GİBİ KUŞANIN.MELEK VE REHBERLERDEN YARDIM TALEP EDEREKHEM KENDİNİZİ HEM DE MÜTECAVİZİ IŞIKLA SARIP SARMALAYIN.ISSIZ YERLERDE GEZİNİRKENSİZE EŞLİK ETMESİNİ İSTEYİN.VE ONU HİÇBİR ZAMAN İHMAL ETMEYİN…
--alıntıdır--

her birimiz birer isigiz onemli olan icimizdeki bu isikla imgeledigimiz o isigi birlestirmek yani zaten var olan bir seyi yine kendimizde olan guclerle birlestiriyoruz. ( Tabiki butun bunlarin yaradilmasina vesile olan ve Yaradan`in izni ve kudreti dahilinde. )

imgelediginiz isigi ( seffaf beyaz göz kamastirici ve nurani bir isik ) bir sutun gibi dusunun ya da caglayandan akan daimi su gibi altina girin ve istediginiz ve ihtiyaciniz olan yer neresiyse oraya isigi ( tum bedeniniz zaten isikla kapli ve etrafinizda daha yogun bir sekilde kalkan gibi her turlu negatif etkilerden bizi uzak tutup koruyor ) ustunuzdekinden daha yogun bir parlaklikta aktardiginizi kirlenince ya da camurlaninca ustumuzu yikarizya aynen oyle kir ve tikanikliklarin gidip komple seffaf bir isik beden oldugunuzu komple arindiginizi temizlendiginizi dusunun - imgeleyin sukretmeyide unutmayin dostlar.

Nur-u Işık Enerjisi ve Terapisi

Bu teknik imgeleme ve ışık meditasyonu ön çalışmalarını gerektirir. Mutlaka bu çalışmayla hazırlık yapıp uzmanlaşmalısınız. Hatta bir enerji sistemine uyumlu değilseniz arınmanız yoğun geçebilir.

Usui Reiki enerji sistemiyle bir arada kullanılmasıyla birlikte daha etkili olacağı fakat gerekirse buna bağlı kalınmadanda birebir çalışma yapılabileceğini rüyamda yüzünü göremediğim fakat sesini duyduğum ruhsal rehberim tarafından bana aktarıldı. O esnada şifa enerjileri üzerine bayaa yoğun çalışma ve araştırmalarım olmaktaydı şifa varlıkları şifa enerjisi uyumlama meditasyonları benzer çalışmalar ve tabiki Rabbimizin bizlere en büyük armağanı olan ayetleri okuduktan sonra ettiğim duaların karşılığında bir armağan olarak verildiğine inanıyorum. Sadece iyi amaçlı kullanılabileceğini ve usui reiki ışığıyla aynı kaynaklı olduğu söylenmişti bana ayrıca tüm enerjilerin özünü içerdiğini özellikle uzağa gönderimlerde usui reiki sistemiyle bir arada yollamamla daha etkin sonuçlar olacağını sadece tedaviye destek amaçlı kullanmam gerektiği söylendi uyumlama işlemi yapmıyorum daha geliştirilmesi gerekli ve herkez için gerekli olan açıklamasıyla yazıyorum herkeze açık olan bir şey.

Bizler doktor değiliz sadece bir aracı - hatırlatıcıyız. Daha tam anlamıyla denenip ispatlanmış bir terapi tekniği değildir hala denenmektedir. Kişinin ruhuna ve tüm bedenine hayrına olacak şekilde göndermekteyim. ( ismini sorduğumda bu enerjinin nur-u ışık enerjisi olduğunu söyledi. aslında biz buna kısaca ışık enerjisi de diyebiliriz. nurda bir ışıktır )

Kendi notlarımdan direk yazmaya başlıyorum :

Nurani ışık kaynağımız hiç şüphesiz Yücelerin Yücesi Rabbimiz-den gelir. O dilemedikçe şifa olmaz olamazda. O-nun yaratmış olduğu bu kaynağı kullanabiliyoruz ya! Şükürler olsun. İnşaallah daha iyi yönde geliştirmeyi bizlere ihsan ve mağfiret eder. Tüm kalbimle dilek ve temennilerim bu yönde.

Saf şefaf temiz ve parıltılarıyla göz kamaştıran nurani bir ışık - beyazlık - düşünün. Tüm enerjilerin kökü kökenini tek bir enerjiden kaynaklandığına inanıyorum. Bu enerji hepsinin özünü içerir. Işık meditasyonundaki bilgileri okuyunca daha iyi anlaşılacağını düşünüyorum. Özellikle son iki paragraf çok iyi değinmiş bu açıklamaya. Sembollere ihtiyaç duymaz. ( Ama gelişen bir kavram ilerde gerekirse açıklama olarak eklenecektir.) Uzağa gönderirken usui reiki uzağa gönderimi esnasında eklenirse daha etkili bir şifa ve iyileştirmeye aracı olacağına inanıyorum. Deminde dediğim gibi bire bir de gönderilebilir.

KENDİMİZE UYGULAMA


Not : Tüm chakralarımızın açık ve dengede olması daha iyi sonuçlar verecektir biz nekadar saf ve temiz olursak o kadar iyi ve şeffaf bir aktarım olacaktır. Usui Reiki uyumlu olanlar onunla başka bir enerji sistemine uyumlu olanlar da onunla cakralarını dengeleyip arındırabilirler. Uyumlanmamış olanlar bu teknik kavrandıktan sonrada çakralarınızı temizleyip dengeleme yapabilirsiniz.

BAŞLANGIÇ


1-
Ben meditasyon oturusunda yani bağdaş kurarak uyguluyorum bu tekniği ama düz oturarak veya yatarakda yapabilirsiniz. Bağdaşınızı kurun gözlerinizi kapatın gökyüzünden üstünüze akan ya da komple sizi içine alan beyaz bir ışık silindirin içinde olduğunuzu düşünün. Sizi hertürlü olumsuz etkiden koruyor ve enerjinizi daha aktif hale getirip o bölgede sabitliyor. Ayrıca topraklamamızı da yapmış oluyoruz.

2- Şimdi aynı şeklin imgelemesini kaybetmeden ışığın tpe noktanızdan girdiğini boş bir kabı doldurur gibi taç chakranızı doldurduğunu düşünün. Tam olarak dolunca etrafa karanlığı aydınlatan ışık gibi yoğun ışık saçmaya başlasın. Sırayla hattı bozmadan yukarıdan aşağıya doğru tüm chakralarınıza bunu yapın.

3- Tüm chakralarınız bir lamba gibi ya da güneş gibi ışıdığında bedeninizin tümünün ışık olduğunu parlak ve ışıktan nurdan bir beden olduğunuzu düşünün tüm bedeniniz artık ışıktan bir form halini aldı ve etrafını aydınlatıyor. Işığınızı istediğiniz kadar uzağa gönderin isterseniz dünyayı gezegenleri kaplayın. Işığınızda sınır kendinizsiniz.

4-
Şimdi ışığın tüm hücrelerinize kadar hatta atomlarınıza kadar ulaştığınızı DNA larınızı bütününüzün hayrına olacak bir şekilde onardığını ve nekadar kirli duygu hastalık negatif enerji varsa bunları kirlerin suyla yıkanmasında akıp gitmesi ve temizlenen yerin aklanması arınması gibi arınıp bu kirlerin ışıkla dökülüp sizden uzaklaştığını ve iyileşmeye başladığınızı iyileştiğinizi imgeleyin.

Not : Işık sürekli olarak kaynağından size geliyor ve bedeninizden akarak toprağa akıyor Sürekli olarak devam eden bir devre akımmış gibi düşünün yenilenin. Bütün bu arınma ve çalışmalar bittikten sonra ılık bir duş almanız sizin faydanıza olacaktır.

* Buraya kadar olan anlattıklarımda ve ışık meditasyonunda ustalaşmadan bu yazıdan sonraki anlattığım uygulamaları yapmamanız rica olunur.

KRİSTAL BEDEN İMGELEMESİ

Enerjiyi sabitleme ve daha yoğun bir enerji akışı için kullandığımız ışık beden formuna ek ve kronik ciddi rahatsızlıklarda uygulamaya başladığım bir yöntemdir. Işık beden yeteri kadar güçlü bir uygulama gerekli durumlarda iç sesimizi dinleyip bunu yapabiliriz. Ayrıca kişisel çalışmada daha aktif ve güçlü bir topraklama sağlıyor. İlk aşamada uzmanlaştıktan sonra ışık beden forumuna ek bir zırh gibi düşünebilirsiniz. Kendimize uygulama ve başkasına uygulama tekniğinde ufak farklılıklar içerir.

1- Işık beden uygulamasını yapın ve ışık silindirinizi oluşturun. Şeffaf kırılamaz siz izin vermedikçe içine hiçbir olumsuz şeyin geçemediği ve geçemiyeceği açık mavi ve süt beyazı karışımı bir kristal düşünün. Bütün bedeniniz bu kristalden oluşuyor. Şimdi tamamen anlatılan o kristal gibisiniz ve ışık silindiriniz sizi bir kalkan gibi çevrelemeye devam ediyor. Bu sizin aynı zamanda ( Rabbim dilemedikçe tabi herşey ondandır. ) hiçbir şeyin geçemeyeceği özel korunmanızın tarifidir.

2- BAŞLANGIÇ seviyesinde anlattığım ışığın bedeni dolaşıp tüme ulaşması ve ışık beden olma sistematik izlenen tarifi kristal beden formundayken bir daha uygulayın. Bu sefer kristalden giren ışık enerjisi daha yoğun ve yansımalar daha canlıdır.

UZAĞA GÖNDERME TEKNİĞİ

Önemli Not :

Uzağa gönderim de kişini etrafına oluşturduğumuz alan ve kendi etrafımızdaki korunma alanı benzerde olsa biraz daha farklıdır. Çünki kendimize yaptığımızda belirli bir aşamadan sonra extra olarak kristal beden olarak daha güçlü bir korunma ve topraklama yapıyoruz. Aklımıza şöyle bir soru gelebilir ışık beden hali korunma ve topraklama sağlamada yeterli değilmi ? Hayır aksine tamamen yeterlidir bence. Negatif enerjiler gönderene gelmeden bu kalkanları sayesinde birebir topraklanır ve ışıkla arındırılır.

1- Önce ışık beden formuna geçin. ( gerekirse kristal beden ) Kristal beden kendimize yaptığımız çalışmalarda daha iyi sonuçlar veriyor önce onda ustalaşmaya çalışın hazır olmadan imgelemeyin ve uzağada yapmaya çalışmayın ışık beden imgelemesi yeterli olacaktır.

2-
Kişinin adı soyadı nerede oturduğu hangi soruna yönelik çalışılacaksa o sorunu hakkında bilgi ve izin alınması gerekir. Işık beden formumuzu ve korunmamızı yaptıktan sonra isteyen kendi korunma tekniğini ekleyip kullanabilir. Usui REiki vb. uygulayıcılar kendi enerjileriyle birlikte bu enerjiyi gönderebilirler. Karşı tarafda da ışık bedeni uygulaması başlama aşamalarındaki gibi ışık silindiri ve ışığın taç çakradan girmesiyle birlikte ışık beden formundaki anlattıklarım gibi sırasıyla çakralarına yukardan aşağıya doğru ilettikten sonra tüm bedenini ışık beden haline getirdiğinizi imgeleyin. Kişinin bedeninin herhangi bir yerinde tıkanıklık blokaj hissederseniz o bölgeye daha yoğun bir ışıma olduğunu ( zaten hücre ve atomlarına kadar ışıkla doldurdunuz ) sorunlu bölgelerdeki sorunların ışıkla birlikte ışıyarak yok olduğunu ve arınıp iyileştiğini iyileşmeye başladığını imgeleyin. En az 15 dk. En fazla 1 saat gönderebilirsiniz. Daha az veya daha çok olması durumlarında herhangi bir yan etki olacağını düşünmüyorum. Çünki Reiki gibi iyi bir kaynaktan gelen ve sadece iyi amaçlar için kullanılabilen bir enerji bu. NİYETİNİZİ BELİRTTİKTEN SONRA IŞIĞI BEDENE KANALİZE EDEREKFAALİYETİNİ DÜŞÜNCENİZLE HASTA OLAN ORGANA VEYA BÜTÜNÜNE YÖNELTİN.

3- Gerekli durumlarda Kristal beden uygulaması ile uzaktan veya birebir terapiye destek:

Kişinin sorunlu bölgesinde veya eğer gerekli olduğunu düşünüyorsanız tüm bedenin etrafında onu sarmalayan ve içine alan kristal bir tabaka oluşturun. ( siz kristal bedensiniz oluşturduğunuz işe kristal tabaka buradaki ayırıma dikkat ve kişi kristal tabaka yapmadan önce ışık beden formuna tarafınızdan imgelenerek getirilmiş olmalı ) Işık kişiye daha yoğun aksın. Bedeni içinde sürekli sabit ve yoğun bir halde iyileşmeye yardımcı olmak için ışığın aktığını kişinin bedeni içinde kristalden ışımalar yaparak daha aktif bir şekilde dolaştığını düşünün. Eğer sorunlu bölge örneğin kişinin koluysa sadece kolunda kristal kaplamayı yapın ve ışığı oraya daha yoğun bir şekilde gönderdiğinizi imgeleyin. Yani sorun neredeyse oraya direk yoğunlaşmamızı sağlayan ek bir tekniktir. Kişinin ışık beden formunda olduğunu ve bunun sürekli devam ettiğini unutmamamızda yarar vardır.

SU İLE EXTRA ARINMA VE ARINDIRMA TEKNİĞİ

1-
Tüm çalışmalarınızı yaptınız işimiz bitti akrarımda tamamlandı. Şimdi büyük bir havuz veya denizin içinde olduğumuzu düşünelim. Ne dipteyiz ne de yüzeyde. Tam ortasındayız ve bu denizi ışık enerjisi aydınlattığı için aydınlık bir ortam. Kristal beden halimdesiniz. Tüm negatif istenmeyen sorunlarınız kötü huylarınız hastalıklarınız ve arındırma sonunda eğer tam arınma olmadığınıza inanıyorsanız kalan artıklarınızın sizden su vasıtasıyla süzüldüğünü ve bu deniz deryası içine karışarak tamamen arındığınızı ve temizlendiğinizi imgelemek yeterli olacaktır.

2- Uzaktaki kişiyede aynı imgelemeyi düşünerek su ile arınma yı yapabilirsiniz. Ama buna ihtiyaç duyarsanız yapın. İlla bu yapılacak diye bir şart yoktur. Fakat kendimize çalışmalıyız.

3-
Bu meditatif imgelemede herşeyi unutun tüm düşünceler sorunlar ışığa aksın suyun içinde dalınca yukardan yansıyan ışık nasıldır ? Suya dalanlarımız bilir aynı o şekilde ışığa yoğunlaşın ve rahatlayın gevşeyin. Zihninizi boşaltın bırakın o sizi rahatlatsın. Hazır olduğunuzda uygulamayı tamamlayın.

Alıntıdır