Bu meditasyon enerjiyi hissetmemizde bize yardımcı olur ve başarıyla uygulandığında auramızı güçlendirir.

1-)
Rahatlayarak başlayın. Bunu sağlamak için düzenli nefes alış-verişler size yardımcı olacaktır. Derin transa geçmeyi biliyorsanız bu meditasyonu derin trans halinde uygulamanız sonucu mükemmeleştirir. Ancak bu meditasyonu yapabilmek için trans bilmeniz pek te gerekmiyor. İhtiyacınız olduğunu hissettiğiniz anda uygulanabilecek güzel bir meditasyon ve bence kesinlikle günlük psişik çalışma programınıza eklemelisiniz.

2-)
Nefes alın ve aynı zamanda enerjinin vücudunuzun bütün bölgelerinde dolaştığını hissedin. Önünüzde ve arkanızda başınızın üstünden ayaklarınızın altına kadar; tepede tırnağa enerjinin vücudunuza girdiğini ve dolaştığını hissedin. Yeni başlayanların bunu hissedemeyeceğini biliyorum bu yüzden yeni başlayan arkadaşlar sadece bunu hayal etsinler ve hissetmeyi denesinler. Vücudunuza giren bu enerji güneşe ait; bu yüzden bu enerjiyi beyaz mükemmel bir ışık olarak hayal etmeli ve hissetmelisiniz.

3-)
Nefes verirken ise enerjinin auranıza yayıldığını hissetmeli ya da hayal etmelisiniz.

4-)
Yeniden nefes alın ve enerjinin gittikçe daha parlak ve güçlü bir hale geldiğini ve bedeninizin içinde ışıldadığını hissedin.

5-) Nefes verirken bu enerjinin auranıza yayılmaya devam ettiğini ve auranızı genişlettiğini hissetmelisiniz.

6-) Bunları bir kaç kez ya da dilerseniz daha fazla uygulayabilirsiniz. Dikkat etmeniz ve unutmamanız gereken husus her nefes alışınızda bedeninizin beyaz ışıkla yani güneşin enerjisiyle daha fazla dolduğu ve giderek parlaklaştığını hissetmek hayal etmektir. Nefes verirken ise auranız genişliyor ve güçleniyor...

(Alıntıdır)