Sakin bir yere oturunayaklarınız yerde topraklanın Dünya Ana’ya inen köklerinizi hayal edin. Fizik bedeninizi rahatlatmak için nefes egzersizi yapın. Burnunuzdan nefes alıp 7 saniye kadar içinizde tutunsonra ağzınızdan yavaşça verin bunu üç kez tekrarlayın. Egonuza sol omzunuza geçip oturmasını söyleyin. Sadece bir izleyici olabileceğini bildirin. Melekleriniz ve rehberlerinizden size eşlik etmelerini isteyin.

Yaratıcıdan aşağıya beyaz koruyucu ışığı göndermesini dileyin. Üçüncü gözünüzde ışığı hemen farkedebilirsiniz. Bu parlak ışığın sizi sarıp sarmalamasını izleyin. Artık sezgilerinizi güçlendirmeye hazırsınız.İçinizden şunları söyleyin: “Sevgili Başmelek Gabriel;şimdi bana gel ve içten görüş ve rehberlik yeteneklerimi açmama yardımcı ol.” Gabriel derhal yanınızda ve yardıma hazır olacaktır. Bu duygu sizi sarmalıyor ve evrene doğru genişliyorsunuz. Zihniniz mücadeleci görüşlerden arınıp berraklaşıyor. Yavaşça bilgi gerçek ve anlayışın şuurunuza yerleşmesine izin verin.

Başmelek Gabriel’le birlikte parlak beyaz ışığın içine doğru uçtuğunuzu farkedin. Algılarınız aydınlanıyor. Başmelek Gabriel’i her ikiniz de ışığa doğru yukarılara yukarılara yükselirken parlak saf beyaz bir salonun içine girinceye kadar takip edin. Burada Gabriel’den üçüncü gözünüzü indigo-mor renkte sezgi ışığıyla aydınlatmasını dileyin. Başmelek Gabriel’in kalp çakrasından üçüncü gözünüze akan ışığı görün. Özümseyerek bu ışığın gücünü hissedin. Gabriel’in kendisi yeterli bulana kadar bu ışığı size göndermesine imkan tanıyın.

Gönderme bitince Gabriel döner ve büyük bir salonda yürümeye başlar. Salonun sonunda üzerinde “Yüksek Benliğime Giriş Kapısı” yazan bir kapı vardır. Hazır olduğunuzda bu kapıyı açıp “Yüksek Benliğinizi” selamlayınız. Yüksek Benliğinizin ışınlar saçan mükemmel bir varlık ve fiziki benliğinizin bir yansıması olduğunu görünüz. Yüksek Benliğiniz sizin bir parçanızdır. Neler düşünür ve görürseniz Yüksek Benliğiniz de onları bilir ve sizinle paylaşmak ister.

Fiziki bir mekanda Yüksek Benliğinizden sezgilerinizi geliştirmeniz için size yardımcı olmasını isteyin. Başmelek Gabriel’den sizin Yüksek benliğinizle olan bağlarınızı güçlendirmesini isteyin. Gabriel her ikinizi de bakır renkli ışık huzmesi içine saracaktır. Karşılıklı iletişim ve etkileşim enerjisi yayan bu bakır renkli ışığı hissedin. Kalp çakranız ile Yüksek Benliğiniz arasındaki bağların artıp güçlendiğini hissedin. İçgüdü ve sezgilerinizi belleğinize yerleştirin. Bu noktadan itibaren onların hayatınızın bir parçası olmalarına izin verin. Yüksek Benliğinize aklınıza gelebilecek her türlü soruyu sorun. Yeteneği dahilinde cevaplayacaktır. Ne kadar gerekiyorsa bekleyin cevap mutlaka gelecektir. Cevabı bedeninizin içinde hissedeceksiniz. Her soru ve cevapta güvende olduğunuzu bilin.

Bir iç haberci ile temasta olduğunuzu hissedecek ve size gelen cevaba güveneceksiniz. Yüksek Benliğinize teşekkür edin ve onunla daima irtibatta olacağınızı bilin. Şimdi dönün Gabriel’i kapıdan çıkıp beyaz salona geri dönene kadar takip edin. Başmelek Gabriel’in elini tutup nehre akın aşağıya aşağıya güvenle ve yavaşça. Bu yeni benlik hissiyatınızla uyanmak için güçlü bir istek duyuyor ve bunun nasıl hayatınızın bir parçası olduğunu görmek için sabırsızlanıyorsunuz. Başmelek Gabriel’e teşekkür edin. Sezgiye dayalı mesajlar almanıza engel olan düşünce ve hislerden sizi korumasını isteyin. Size eşlik eden ruhsal rehberleriniz ve meleklerinize teşekkür edin. Ayaklarınızdan Toprak Ana’ya uzanan kökleri tahayyül ederek kendinizi topraklayın. Derin ve yavaş nefes alın. Bir süre durun sonra gözlerinizi açabilirsiniz. Yüksek benliğinizden cevap alamazsanız endişe etmeyin.

Denemeye devam edin. Pratik yapmak uygulamayı mükemmelleştirir. Ve unutmayın Yüksek Benliğiniz sizden sadece bir düşünce boyutu kadar uzaktır...


(Alıntıdır)