Işığa mum’a(ateşe) iki dakika boyunca dik bakınız ve dikkatinizin dağılmamasına dikkat ediniz.

2.Gözünüzü kapatınız ve gevşeyerek gözlerinizi palmiyeler üzerinden hayal ederek ve karanlık olan yerinizde ateşe konsantre olunuz. Bir resim’e yönelerek şekil’in sizin açınıza hareket ettiğini düşünün. Bu işlemi dört dakika boyunca sürdürün.

3
.Gevşeyin ve bir şey düşünmemeye(boş düşünüş) çalışarak ve istikrarlı şekilde bir süre nefes alarak konsantre olmaya çalışın.

Bu Alıştırmaya Neden yapıyoruz?


Bu alıştırmayı hazırlanmak ve bilinçli/akıllı konsantrasyon için ki bu önemli bir psychic/astral çalışma. Bu sayede düşünceleriniz kolay dağılmaz. Bu kadar eğitilen akıl/beyin şiddetli şekilde konsantre olabilir düşünceler tek anlamlı seri odaklı olur ve güçlenir. Astral çalışmalar %100 konsantrasyon farkı yapar. Bu yaptığımız zaman hem kendimizi geliştirir bir güç verir ve rahatlatır. Kendininizi sabırsızlanarak engellemeyin başlangıçta zor gelmesini düşünmeniz normaldir. Toplam konsantrasyon zaman alır ve en zor aklı eğitmenin yönleri/yollarıdır.

İkinci Metod:

Ateşe birkaç dakika odaklanın.
Gözünüzü kapatın ve gevşeyerek gözlerinizi palmiyeler üzerinden hayal ederek ve karanlık olan yerinizde ateşe konsantre olunuz.
Gözlerinizi kapattıktan sonra bir baskı hissetceksiniz. Baskı değişmeye başlayacak. Parlak şekil değişerek pembe olacak o zaman kırmızı yerini büyük karanlığa(siyah’a) bırakcak.

Bu Alıştırmaya Neden yapıyoruz?


Bu alıştırma üçüncü gözün açılması ve psychic enerjinin gelişimi için yapılabilir.

ALINTIDIR.