Evi Kutsama Ritüeli

Bu büyüyü özellikle yeni bir eve girdiğinizde yapmanızı öneririm. Yine de eski evinize de yapabilirsiniz. Bu büyü ile evinizi kutsayarak enerjisini tazeleyebilir arındırabilir ve en önemlisi dış enerjilere karşı koruyabilirsiniz. Bunun yanı sıra ev içinde uyumu da sağlayacaktır.

İhtiyacınız olanlar;


Tuzlu su
Tütsü (Adaçayı veya üzerlik)
Süt ve Bal karışımı
Kutsama Yağı (Bknz: İleri Seviye Cadılık Dersleri 2: Yağlar veya Zeytinyağı)
Kırmızı Şarap
Tencereler tavalar vb.. gürültü yapan aletler
Tütün
Tuz
Siyah mum

Defetme


Ritüele başlamadan önce evinizin ortasında durun siyah mumu yağ ile kutsayın ve şunu fısıldayın;

"Uyumu çağırıyorum barışı çağırıyorum... Uyumsuz ve şeytani ruhları kovuyorum. Bilgeliğin karanlığı defetsin zarar verenleri"

Mumu kutsadıktan sonra hemen yakmayın. Ellerinizi havaya kaldırın ve güçlü bir şekilde evdeki ruhlara ve enerjilere seslenin. Onları çağırın ve sizinle uyumlu yaşamak isteyenlere evde kalmaları için izin verdiğinizi dile getirin. Sizle ve ailenizle uyumlu olmayacak enerji ve ruhları ise serbest bıraktığınızı ve gitmekte özgür olduklarını söyleyin. Yani ev halkıyla uyumlu olmayacak tüm "enejrileri" serbest bırakmaya niyet edin. Zaten siz bunu güçlü bir şekilde niyetle belirttiğinizde ruhlar bu titreşiminizi algılayacaktır. Kalmak isteyenlere uyumlu olmak şartıyla kalacak size zarar verenler veya sizle uyumlu olmayanlar kendi istekleriyle evden ayrılacaklardır. (Eğer evden ayrılmazlarsa şimdi yapacağınız uygulama onları kovacaktır)

Bu niyeti ettikten sonra bir kaseye tütün ve tuz karışımı koyun. Siyah mumu yakarken tütün ve tuz karışmınıda tütsüleyin. Mumun tamamen bitmesini bekleyin.

(Dipnot:
Eğer deneyimli bir cadıysanız benim tavsiyem mumu dökerken tütünü ve tuz karışımı muma eklemenizdir. Yakma işlemini de nargile kömürü üzerinde yapabilirsiniz. Mumu kutsamak için defetme yağı yapabilirsiniz.)

Kutsama ve Arındırma

Mum tamamen bittikten sonra salonunuzda güçlü bir çember kurun ve çember kurduktan sonra görsel olarak çemberi genişleterek tüm evi içine aldığını imgeleyin. Ardından ata ruhlarınızı varsa patron tanrı ve tanrıçaları (patron ilahınız yoksa) genel anlamda tanrıları ve tanrıçaları ve tüm uyumlu ruhlar ile rehber ruhlarınızı ve evde durmak isteyen enerjileri çağırın davet edin ve onları selamlayın. Onlardan evi arındırmalarını ve kutsamalarını isteyin. Bunun için genel bir spell yazın.

Daha sonra tencere tava ve tüm gürültüye neden olacak nesneleri toplayın. Bütün kapı ve pencerelere tek tek gidip orada rahatsız edici derecede gürültü çıkarın. (Şömine veya köpek kapısı gibi küçük deliklerede gidin). Bu rahatsız edici tını istenmeyen ruhları rahatsız edecektir ve onları kovacaıtr. Aynı zamanda istenmeyen ruhların içeri girmesini de engelleyecektir. (Bu sesin özellikle insanları da rahatsız eden tınkırdı sesi olması gerekiyor.)

Yeniden evi baştan başa gezin ve özellikle her pencere köşesine ve ana kapı eşiğine tuzlu suyu serpin bir yandan da adaçayı ile odaları tütsüleyin ve şunları söyleyin bunu yaparken;

"Tuzlu su ve adaçayının bilgeliği arındırır evimi
Çağırıyorum dört elementi kutsasın hanemizi"

Bütün odaları tütsüleyip pencere kenarlarına ve kapı eşiğine ayrıca evin köşelerine tuzlu su serptikten sonra kapı ve pencerelere eşiklerini bu sefer süt ve bal ile kutsayın ve şunu söyleyin;

"kutsal sütün ve balın gücüyle
gelir evime bolluk ve huzur kutsallığın bilgeliğiyle"

Bal ve süt ile kutsadıktan sonra ise bir tek yağlama kısmı geliyor. Adaçayı ve tuzlu su ile arındırdık süt ve bal ile kutsadık şimdi yağ ile mühürleyeceğiz. Bunun için kutsama yağınzı alın ve bu sefer tüm pencere eşiklerine gidip yağla "+" şekli çizin ve şöyle diyin ;

"Yağ ile bu girişi mühürlüyorum ve içerdeki herşeyi korumaya alıyorum"

Şimdi ön kapıya gelin. Onu da yağla kutsayın ve elleriniz kapıya koyun. Derin derin nefes alıp verin ve tüm evin enerjisiyle bütünleşin. Zihninizden tüm evin odalarının enerjisini hissedin. Ardından tüm enerjinizle güçlü bir mavi korunma balonu yaratarak şunu söyleyin;

"İrade yasası ile evime hiçbir negatif varlığın ve enerjinin girmesine izin vermiyorum. Evimi tüm kötülüklere ve zarar verici şeylere karşı koruyorum. Ey kutsal varlıklar ve tanrılar tanrıçalar size sesleniyorum size yalvarıyorum. Evimi sadece sevdiklerime arkadaşlarıma ve bana zarar vermeyecek varlıklara açın. Geri kalan tüm zarar verecek enerjiyi ve varlığı dışarıda bırakın."

Enerjiye odaklanın burası sizin eviniz ve siz istemediğiniz sürece hiçbir varlığn buraya girmeyeceğini hissedin. ARdından altın rengi bir enerjiyle tüm evi kutsayın. Son olarak kapı eşiğine boydan boya kırmızı şarap dökün. Kırmızı şaraptan bir yudum alın. Geri kalan bal süt ve kırmızı şarabı karıştırıp tanrı ve tanrıçalara adak olarak toprağa dökün. (Mümkünse ormana)

Böylece evinizi arındırmış korumaya almış ve kutsamış olacaksınız.

-Alıntıdır