Aslında bu konu ritüellerin uygulamasında doyurucu bir yan bulmak daha doğru..ritüelin bir amacı var...üstsel güçlerin daima altsal olana üstün gelmesi nedeni ile bir nevi üstselin göreceliğine uymakla altsal olana hükmetmekte denilebilir..

Tabiki üstseli altsala hükmettirmek yada uyarlamakla çok haklı olduğumuzu görmek içten değil..
Herkesin bir felsefesi ve inancı olması karınadırabra melinin dediği gibi hangi dinde isen o dinin maneviyatı ile beslen "çünkü gücün ordan gelmesi senin için paralelliktir..

Evet dediğim gibi inancımız islam ve bize zarar vermeyecek ruhları aklınızdan geçirin..size uygun davetler melekler ve müslüman cin-ruh vb'dir.....

DİKAT> "kısmi eksik veriyorum..

yüksek derece olan kademeler derecesine ulaşırsakaltsal olan kuvetlere hükmetmek kolaylaşır...

anlatığım konuyun felsefik mantığını vereceğim>siz bir ER olunuz askeri kademelerde çok çalışarak rütbeniz yükseliyor ve terfi etiğinizdedaha önce bulunduğunuz kademedekilere emir verebileceğinizi görmüş olursunuz..

her yükselişiniz bir alttaki sizi geride bırakacaktırbuda sizin terfi etmenize ve askeri alandaki başarınıza bağlıdır..ilmi ve disiplinli çalışmalarla rütbeleriniz her daim yükselecektir..önemli olan bir hususta alt yapıyı sağlamak ve uygun zemin ve yön tayin etmek...

şimdi manevi alanlara bir dalış yapalım

bir evliya vs rütbesini yükseltmesi için her daim taat ve zikir içindedir..uygun ortamı sesizlikte kaybolmaktır...

uygun zeminni ise ilmi yönden yanılmaz ve şaşırılmaz derecede bir kişinin desteğini almasıdır..evliya vb kişilerin önderi HZ muhammet sas'dir..bizimde tabiki..netice aynı velakin uygulama farlılık gösterebilir..

işte size farklı bir uygulama>>sesiz ve sakin bir yere çekiliniz..99ALLAHIN adını zikrediniz..

zikrettiğiniz adlardan hangisi sizi çok etkiledi? tesiri görülen adı buldu iseniz "onu defalarca zikrediniz..zikretiğiniz adın manasına dalınızmanası size gerçekteki manası ile aynı hissi veriyormuveriyorsa aklınız ve sezgi ile duygularınız aynı doğrultuda çalışıyor demektir..

ilerleyin bir süre içerisinde odanızda tuhaf görüntü vb ruhaniyetler inecektir. tecelli eden ruhaniyeti acemi biri bile görebiliryeterki imgeleme gücü doğal yada uygulamalı halde çalımış olsunzaten gerisi ardı ardına bir zincir halinde tecelliler görünmeye başlayacaktır....

bir süre sonra varlıklarla müşahayade etmiş olacaksınız..işte bu nokta çok önemli!..

siz altsal güçlerle donanmış bir askersiniz ve gelen varlıklar sizin daha altsal olanlardandır ki korkularınızdan faydalanarak sizden daha üstsel olduklarına inandırırlaryada görüntüler ve imajlarla üstsel oldujklarını bilinç altınıza direkt olarak görünürler..

biliminize uymayıpta siz korkar iseniz "o an sizi ele geçirebilirler..eyer korkmaz ve her şeyin cin ve hüdamların halisilasyon yapmalarına bağlarsanız siz artık bir üstsel yola adım attınız demektir...

Ruhlar alemine girişten sonra yürünen yolun en üstsel mekanı "ALLAH CC mekanıdır..

psikolojik seviyelerde 4 mekan vardır3cü mekan cinlerin alemidirburasını doğru açıkladım velakin konuyu açmamı istemeyin benden..
4mekanda meleklerin alemidir..

acele yazdığım için daha sonra ek ve düzenlemeyi yapacağım..şimdilik bu kadar..konu aynı sayfadan devam edecektir..

5 kademe ALLAH CC kademesi deniliyor bu fikre pek uymayacağım kesin..allah sayıların ilki ve sonudur onun mekanı hem maddede hemde ruhlar alemini bir tutan yegane özdür...kısaca o herşeyin tek olanıilk ve son olandır..

yukarıda konunun içinde ALLAH CC adı zikredilirken neden cin ve hüddam-yada şeytan bizi korkutmaya gelsin diye bir soru sorabilirsiniz ...

cevaben>> evliya vb kişilerin arşa yolculuklarında daima bu tür sorunlarla karşılaşmış olmalarıdır..

ALINTIDIR.